banner
פינת מסריק של קבוצת כנען // הדמיה: itstudio
פינת מסריק של קבוצת כנען // הדמיה: itstudio

"פינת מסריק": 13 דירות בשווי כולל של כ- 75 מיליון שקל

הקיפאון בבניה החדשה בעקבות חילוקי הדעות בין בעלי נכסים והעירייה על גובה ההיטלי ההשבחה ברבעים 3 ו 4 , מעלה את ביקושים לדירות מיוחדות בצפון הישן של תל אביב

הדמיית הפרויקט של קבוצת כנען // הדמיה: itstudio

בשיתוף עם קבוצת כנען

קבוצת כנען מוכרת את הדירות האחרונות בפרויקט היוקרה "פינת מסריק" המוקם בימים אלה בלב העיר תל אביב, באזור "העיר הלבנה", בכיכר מסריק, על מגרש עליו שכן המבנה ההיסטורי של מוסד הביטוח הלאומי בתל אביב. איל הנדלר, יו"ר קבוצת כנען: "הפרויקט נמצא במיקום מיוחד במינו, בלב הפועם של תל אביב,  בין מרכזי התרבות שלה, אזורי הבילוי המרכזיים וסמוך לחוף הים, דיזינגוף סנטר וכיכר רבין. אין מיקום טוב ממנו בעיר. ככזה משלב הפרויקט בין מודרניות ונוסטלגיות  יחד עם חווית מגורים אורבנית בבניין העובר התחדשות עירונית קלאסית"

"פינת מסריק", נבנה כאמור על בסיס תב"ע היסטורית של כיכר מלכי ישראל מתקופת המנדט, והליך רישוי שכלל תוספת זכויות מכוח תמ"א 38/2, אשר באחרונה התגבשה לגביה מדיניות תכנונית מחמירה באזור מרכז העיר.  המוסד לביטוח לאומי שעל חורבותיו נבנה הבניין, הוקם ב 1952 כאחד מאבני הדרך בתקומת המדינה. הבניין נרכש במכרז של הביטוח הלאומי בשנת 2009. על המגרש, מוקם בימים אלה הפרויקט החדש, בהשראת אדריכלות הבאוהאוס של העיר הלבנה, בתכנון בר אוריין אדריכלים, ועיצוב הפנים בתכנון האדריכל נסטור סנדבק. המבנה כולל  7 קומות ו-16 יח"ד באיכות בניה גבוהה, שטחי מסחר , חניון אוטומטי תת-קרקעי. בקומת הגג יבנה פנטהאוז יחיד בעל מפלס אחד המשקיף על נוף פנורמי מאזור הסיטי המתפתח במזרח העיר, דרך כיכר רבין, כיכר מסריק, ועד לים ממערב. על מנת לאפשר גמישות תכנונית מקסימלית לרווחת בעלי הדירות, תוכנן ממ"ק בקומות (מרחב מוגן קומתי) במקום ממ"דים בדירות.

"לא תהיה בנייה חדשה בשנים הקרובות"

לפני מספר חודשים אושרה תכנית הבניה המפורטת לרובע 3 בתל אביב שתאפשר בנייתן של עוד 8000 דירות חדשות ברובע הנמצא בין רחוב הירקון במערב, הרחובות בוגרשוב, בן ציון ומרמורק בדרום, אבן גבירול במזרח ונחל הירקון ושפך הירקון בצפון.  תכנית דומה אושרה לרובע 4 ובקרוב יאושרו תכניות הבניה המפורטות גם של רובע 5 ו 6. "אלא שבמקום לשחרר את הקיפאון בבנייה בצפון הישן של העיר, הוביל הדבר לבעיה חדשה שכרגע תוקעת פרויקטים מלהתקדם. מדובר במאבק על גובה היטלי ההשבחה בין עיריית תל אביב הדורשת היטלי השבחה כפולים ומכופלים ממה שבעלי הנכסים מוכנים לשלם", מסבירים בקבוצת כנען, "הוויכוח  ניתץ בין בעלי  הנכסים לעירייה על הפטור מהיטלי השבחה, שכן מדובר בבניינים הצפויים להתחדש בתהליכי התחדשות עירונית ובפרט תמ"א 38, הליך במסגרתו קיים פטור מהיטלי השבחה. עם זאת, העירייה טוענת שהתכנית שהיא אישרה מאפשרת לה לגבות את ההיטל. לאור זאת אין כיום כמעט בניה חדשה בצפון  ולב תל אביב ואנו צופים שלא תהיינה גם בשנים הקרובות ולכן הפער בין הביקוש לדירות חדשות למגורים בלב תל אביב להיצע הוא גדול".

13 דירות בשווי כולל של כ- 75 מיליון שקל

עד כה נמכרו בפרויקט 13 דירות בשווי כולל של כ-75 מיליון שקל. לאחרונה מכרה החברה בבניין מיני פנטהאוז בשטח של 140 מ"ר ב כ 11.5 מיליון שקלים.

כעת מוכרת קבוצת כנען: דירת גן בשטח של 153 מ"ר בשני מפלסים ועוד כ 60 מ"ר של חצרות ב כ 7.9 מיליון ₪ , מיני פנטהאוז בשטח של 148 מ"ר ו 16 מ"ר מרפסת ב כ 12.5 מיליון ₪ וכן פנטהאוז בקומה העליונה של הבניין על מפלס אחד עם ארבעה כיווני אוויר בשטח של 200 מ"ר + מרפסת בשטח של 114 מ"ר  ובנוסף יוצמדו 70 מ"ר נוספים על גג הפנטהאוז עם הכנה לבריכה, ב כ 27 מיליון ₪ ברמת מעטפת. ראוי לציין כי דירות הגג עוצבו על ידי מעצבת הפנים קרן עצמון ודירת הגן עוצבה על ידי מעצבי הפנים נסטור סנדלר וטל צור הנדלר – שלושתם מעצבים מהשורה הראשונה, המתמחים בעיצוב בתי יוקרה.

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

 

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות