banner
איציק ברוורמן // באדיבות דוברות עיריית פתח תקווה
איציק ברוורמן // באדיבות דוברות עיריית פתח תקווה

לאחר 8 שנים של עיכובים – פינוי בינוי ענק במרכז פתח תקווה

8 שנים מחכים הדיירים בשכונת קרול לבשורה והשבוע היא הגיעה: ראש העיר, יצחק ברוורמן, החליט לקדם פרויקט פינוי בינוי ענק במרכז העיר. הוועדה המחוזית אישרה עקרונית. היזם, דוד גלבוע: "בעיריה הבינו שיש רק פתרון אחד למרכז העיר- התחדשות עירונית"

פרויקט פינוי בינוי רחב היקף ברחוב פוגל במרכז העיר פתח תקווה, קיבל את אישורה העקרוני של הוועדה המחוזית והוא יוצא לתכנון מפורט, בשיתוף פעולה מוסכם בין היזם לעירייה. במסגרת הפרויקט יפונו 9 הבניינים הקיימים ברחוב, הממוקם בשכונת קרול בסמוך לתחנה המרכזית שבמרכז העיר ובמקום ייבנו 6 בניינים חדשים.

פינוי בינוי בפתח תקווה | הדמיית רחוב פוגל // באדיבות יסודות צור
הדמיית רחוב פוגל // באדיבות יסודות צור

יזם הפרויקט, דוד גלבוע מחברת "יסודות צור", מספר כי ההתקדמות הגיעה לאחר 8 שנים שבהם הפרויקט מקודם מול העירייה, לאחר שזו הבינה כי רק התחדשות עירונית של מרכז העיר, תביא לשינוי משמעותי בפני העיר. גלבוע: "בשבוע האחרון ראש העיר נכנס לעניינים והביע תמיכה בתכנית לאחר הסכמות הדדיות. השבוע הגשנו בוועדה המחוזית עמדה משותפת בעד וקיבלנו תמיכה עקרונית בפרויקט". בשלב הבא ייקבע לוח זמנים לעבודה משותפת של העירייה והיזם והתוכנית צפויה להגיע לאישור הוועדה המחוזית עד דצמבר 2018.

חברת "יסודות צור", הבונה בין היתר את פרויקט הפינוי בינוי הגדול הראשון בירושלים, מתכננת להקים בפרויקט האמור בפתח תקווה כ- 576 יח"ד, במגדלים בני 20-25 קומות, בבנייה מרקמית, הכוללת 6 בניינים, זאת במקומם של 9 בניינים קיימים, הכוללים יח"ד 144, שיפונו.

הדיירים המתינו 8 שנים
תושבי המתחם, אשר חתומים, מאורגנים ומאוגדים לקראת צאתו לדרך של הפרויקט,  קיימו בשבוע שעבר מפגש דיירים בהשתתפות היזם וראש העיר, איציק ברוורמן, ודנו בהתקדמות שנרשמה ובדרך אותה צפוי לעבור הפרויקט עד לאישורו הסופי. בהמשך לכך, התקיימה פגישת עבודה בין ראש העיר ומינהל ההנדסה בעירייה, בשיתוף עם יזמי ואדריכל הפרויקט, פגישה שהוגדרה על ידם "מועילה מאוד ומעוררת תקווה רבה".

"מרגע הפנייה לראש העיר הוא לקח את הנושא מאוד ברצינות ויום לאחר מכן כבר קבע איתנו פגישה",  כך אומרת ויקי אביאן מוועד דיירי המתחם, "ללא ההתערבות האישית שלו אני לא יודעת מה היה עולה בגורל הפרויקט שכל התושבים כבר ממש מחכים לו".

פינוי בינוי בפתח תקווה | רחוב פוגל
רחוב פוגל // יחצ

המחוזית אישרה עקרונית
כאמור, השבוע התקיים דיון בוועדה המחוזית ברמלה, אליו הגיעו ראש העיר והיזם, כאשר הוועדה המחוזית הבעיה את תמיכתה בפרויקט ואישרה את המקום לפינוי בינוי באופן עקרוני וכן, קבעה לוחות זמנים להגשה משותפת של היזם והעירייה בחודשיים הקרובים, מתוך מגמה להביא את התוכנית להפקדה עד דצמבר.  

על פריצת הדרך, אומר גלבוע: "הפרויקט החל לפני 8 שנים, כאשר אני נכנסתי לתמונה לפני 6 שנים. הדיירים מאורגנים וחתומים והשינוי שחל הוא בהבנה של העירייה שחייבים לממש את התוכנית. אי אפשר להפקיר את לב העיר, שהפך לשטח פשיעה ואי אפשר להפקיר את הרחובות שהולכים ומתדרדרים. בעירייה הבינו שיש רק פתרון אחד- התחדשות עירונית. אנחנו כחברה יזמית לא מסתכלים רק על הכדאיות הכלכלית אלא גם על האינטרס הציבורי, הלכתי לקראת העירייה והסכמתי לעשות את התכנון יד ביד ומתוך שיתוף הפעולה הזה החלה ההתקדמות".  עוד אמר גלבוע: "נבצע ביחד תכנון מקסים ונחדש את פני העיר, עם פרויקט מאוד יפה, כולל חידוש חזיתות רחוב מבצע קדש ושדרה מסחרית".

דוד גלבוע // יחצ
דוד גלבוע // יחצ

ראש העיר עו"ד איציק ברוורמן, אמר כי: "פרויקט זה מצטרף לפרויקטים רבים מאוד של התחדשות עירונית מסוגים שונים בכל רחבי העיר. לא לחינם פתח תקווה מובילה בהתחדשות עירונית. לאחר שקבענו כללים לשמירה עתידית על העיר ועל הדיירים שעתידים לגור בפרויקטים, היזמים למדו לפעול לפי כללים אלו והעיר כולה תרוויח הן מהתחדשות עירונית והן מתכנון נכון ובריא שלא יהיה בכייה לעתיד. אנו מוכיחים כי בחשיבה ובפעילות נכונה, ניתן גם לחדש וגם לשמור. גם לבנות וגם לתכנן נכון. למען עתיד העיר והתושבים היקרים שלנו. מיד כשפנו אלי הדיירים הודעתי כי התוכנית הזו מאוד חשובה בעיניי והתחלתי מיד בפעולות שהניבו תוצאות מידיות בשטח ועוד נברך על המוגמר לתועלת כלל הדיירים"

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

 

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות