banner
מתחם סלע ביתר // הדמיה: משרדי גנות-לרמן אדריכלים ופיק אדריכלים
מתחם סלע ביתר // הדמיה: משרדי גנות-לרמן אדריכלים ופיק אדריכלים

3 חברות זכו יחד במכרז דיירים הכולל 1,452 יח"ד בפינוי בינוי, בשילוב קרקע משלימה

השלוש חברו והתמודדו מול החברות המובילות בישראל על המכרז הנחשק לתוכנית פינוי בינוי, מסחר ומשרדים ייחודית בעיר חדרה, המשלבת עסקת קומבינציה. עו"ד רועי דורון: "בחירת הדיירים בנו, משמעותה הבנה כי בפרויקט בסדר גודל של אלפי יחידות דיור יש צורך בחברות עם חוסן פיננסי, ידע ומשאבים רחבים"

חברת דן נדל"ן מקבוצת דן תחבורה ציבורית, חברת רוטשטיין נדל"ן וקבוצת פרקש מדווחות כי נבחרו על ידי דיירי מתחם סלע בית"ר – רחוב דוד שמעוני בחדרה, במכרז דיירים לביצוע פרויקט של פינוי בינוי בהיקף של 1,452 יחידות דיור, שטחי מסחר ותעסוקה. על פי הדיווח, העסקה המורכבת כללה 197 דיירים עם 7 חלקות קומבינציה וכן, נעשה שימוש בקרקע משלימה בבעלות רשות מקרקעי ישראל, שנמצאת במתחם, זאת על מנת ליישם את הפרויקט בפועל תוך שמירה על כדאיות כלכלית. 

בעלי הדירות הקיימות יקבלו דירות גדולות ומשודרגות, על פי התמורות המוגדרות במסמך המדיניות של עיריית חדרה להתחדשות עירונית וכן חנייה ומרפסת בשטח של 12 מ"ר.  

"קידום הפרויקט הוא מהלך ראשון מסוגו שישליך על התנהלות בתחום ההתחדשות העירונית ברשויות נוספות וביעלות בשימוש קרקעות משלימות לצורך כדאיות כלכלית לפרויקטים מחוץ לגוש דן", אומר עו"ד שגיא צוקרמן, יו"ר מנהלת ההתחדשות העירונית בחברה הכלכלית חדרה, "אנו שמחים ונרגשים עבור כל בעלי הדירות על צליחת שלב מכריע בדרך למימוש הפרויקט וגאים להיות מי שמובילים ביחד  איתם כבר 3 שנים תהליך של התחדשות עירונית אמיתית בשכונה בפרט ובעיר חדרה בכלל. זהו צעד נוסף לקידום משמעותי באיכות החיים, לגיבוש הקהילה במתחם וזאת לצד השינוי שצפויה לעבור השכונה בשנים הקרובות. תכנית הפרויקט תופקד בקרוב בוועדה המחוזית חיפה ואנו מחכים להקצאת קרקע משלימה מרמ"י בתוך המתחם על מנת לאפשר כדאיות כלכלית למימוש הפרויקט".

הפרויקט ממוקם על ציר התנועה המרכזי בין הכניסה לעיר למרכזה ובסמוך לתחנת הרכבת של חדרה. המתחם משתרע על פני 47 דונמים, בהם נמצאים כיום 9 בנייני רכבת ו-7 בתים פרטיים וכן שטחים פתוחים וציבוריים. במסגרת התוכנית ייבנו  14 מגדלים של עד 40 קומות עם 1,452 יח"ד, 26 אלף מ"ר משרדים ומסחר, 6,300 מ"ר שטחים פתוחים ו-8,300 מ"ר של מוסדות ציבור. התוכנית אושרה בוועדה המקומית של חדרה והופקדה בוועדה המחוזית של חיפה.

עו"ד רועי דורון // תמר מצפי
עו"ד רועי דורון // תמר מצפי

עו"ד רועי דורון, מנהל התחדשות עירונית בדן נדל"ן מקבוצת דן תחבורה ציבורית: "דן נדל"ן קידמה את תחום ההתחדשות העירונית באזורי ביקוש בגוש דן עוד כשהתחום היה בחיתוליו וזאת בין היתר דרך פינוי והריסת המבנים הקיימים במוסכי החברה ברחבי הארץ, קידום תב"ע ושינוי ייעוד הקרקע לבניה למגורים והקמת פרויקטים משמעותיים ואכלוסם. 

"כעת חברנו לשתי חברות בעלות  אופי דומה אשר שמות את בעלי הדירות במרכז בנוסף לשילוב עם הניסיון הרב בביצוע פרויקטים מורכבים בהתחדשות עירונית של חברת רוטשטיין בהובלת איתי סמדר סמנכ"ל התחדשות עירונית בחברה. בחירת הדיירים בנו, משמעותה הבנה כי בפרויקט בסדר גודל של אלפי יחידות דיור יש צורך בחברות עם חוסן פיננסי, ידע ומשאבים רחבים גם מעבר לתחום הנדל"ן. אנו נרגשים לקדם את אחד מהפרויקטים המורכבים והגדולים ביותר כיום בהתחדשות עירונית בישראל, שיספק מענה לביקוש הדירות בקרב זוגות צעירים ומשפרי דיור באזור חדרה והסביבה". 

ישראל אברמוב, מנכ"ל קבוצת פרקש: "אני מודה למנהלת הדיירים שבחרה בנו וראתה את הערך המוסף שאנחנו מביאים לפרויקט כזה. מעבר לפן העסקי הדגשנו בפני הדיירים את הפן החברתי שבהתחדשות המתחמית העירונית. אני מאמין שהפרויקט יחולל  שינוי חברתי של ממש במערב חדרה ויתרום תרומה משמעותית לפיתוח העיר וזה לא יהיה מוגזם לומר שהוא ישנה את כללי המשחק באזור כולו. בשל גודלו וחשיבותו של פרויקט ביתר סלע נוצר ערך משולש של שותפות חזקה ומנצחת ביננו לבין קבוצת דן וחברת רוטשטיין, המביאות כל אחת ערך מוסף לפרויקט וזה מקרה מובהק שבו השלם גדול מסך חלקיו".

על התכנון הופקדו האדריכלים פיק גנות לרמן אדריכלים; שמאי הבעלים קמיל – טרשנסקי – רפאל; עו"ד הדיירים משרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'; מארגן ומנהל הפרויקט מטעם הדיירים הינו א.ת.ו.ס יורם אסידון.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות