banner

"נשים מביאות לתפקידי ניהול כלים, יכולות, ומיומנויות שונות מאלו של גברים"

טליה שפירא, יועצת עסקית בכירה, מומחית בליווי חברות בענף הנדל"ן, התכנון והבניה. שפירא מלווה חברות במגוון תחומים ומעידה על עצמה כי: "לצד הייעוץ, אני גם מלווה את החברות  בפעילות היומיומית ומאד נוכחת בתהליך יצירת השינוי בחברה, רגשית, רוחנית ומנטלית". צפו בפרויקט מיוחד ליום האישה 2021

מגדילים 08.03.2021

טליה שפירא, יועצת עסקית בכירה, מומחית בליווי חברות בענף הנדל"ן, התכנון והבניה, מגיעה מעולם חברות התקשורת ומתמחה היום בתחום הנדל"ן. שפירא מלווה חברות ומנהלים בשלל תחומים תוך ניתוח המצב הקיים ומתן מקסימום תשומת לב.

מתי ואיך נכנסת לתפקיד או לעולם הנדל"ן?
"במהלך הקריירה שלי צברתי ניסיון מקצועי וניהולי עשיר במשך שנים, בחברות מובילות. הקמתי וניהלתי את מערך השותפים העסקיים בחברת בזק, הקמתי מחלקות שיווק ופיתוח מוצרים בחברת נטוויז'ן, ולקחתי חלק בהקמת מערך השיווק והמכירות ובהשקה של חברת Start Up גדולה. במקביל, סיימתי בהצטיינות לימודי מנהל עסקים באוניברסיטת תל אביב. לאחר הרבה שנים של קריירה מקצועית החלטתי להפנות את כל הניסיון המקצועי והניהולי שלי לטובת ייעוץ לחברות כשהמטרה היא ללוות אותן לצמיחה ולהביא להגדלת הרווח. הלקוחות הראשונים שלי היו מענף הנדל"ן, וכך התאהבתי בענף הזה ובחרתי להתמקד בו. השקעתי המון בלמידת הענף, הרגולציה, הכללים, המימון והמיסוי, קורסים של פינוי בינוי, ועוד הרבה למידה. בזכות כל אלו אני מביאה לעבודה עם לקוחותיי בענף שני רכיבים שחשובים מאוד להצלחתם: גם ניסיון מקצועי וניהולי וגם הבנה מעמיקה ורוחבית של ענף הנדל"ן".

מה המומחיות שלך ובמה את מתרכזת כיום?
"אני מתמקדת בהגדלת הרווח והצמיחה של החברה אותה אני מלווה. בכל חברה המיקוד הוא אחר. יש חברות שצריכות ייעוץ שיווק ומכירות שמטרתו להגדיל את ההכנסות של החברה. זאץ על ידי מיצוב, מיתוג, בידול, מיתוג, פיתוח עסקי, שיווק דיגיטלי, פיתוח רשת קשרים, שיפור תהליך המכירה, מקסום אחוז הסגירה, ניהול מו"מ עסקי ועוד. במקביל, יש חברות שהמיקוד המתבקש הוא ייעוץ ארגוני וזאת כדי לעשות סדר ושיטה בחברה. זאת על ידי תכנון מבנה ארגוני, הגדרות תפקידים, גיוס עובדים, בנית נהלים, מדדים, בקרות, שיטות דיווח, הטמעת מערכות תומכות ועוד. כל אלו מאפשרים לחברה להמשיך לצמוח תוך התאמת התשתית הארגונית להיקפי העבודה שהולכים וגדלים. בימים האלו של הקורונה, יש חברות שמבקשות גם ליווי במעבר למודל עבודה היברידי המשלב עבודה מהמשרד יחד עם עבודה מהבית באופן קבוע ומתמשך, מה שדורש היערכות בהרבה מאד תחומים. במקביל, אני גם מלווה חברות בתהליך של ניהול פיננסי נכון, תמחור אפקטיבי, ניהול תזרים, בנית מערך גביה, שיפור אשראי, ניתוח דו"חות כספיים ועוד".

מה הבידול שלך?
"אני מאד נוכחת בעבודה עם הלקוחות שלי. לצד הייעוץ, אני גם מלווה את החברות  בפעילות היומיומית ומאד נוכחת בתהליך יצירת השינוי בחברה, רגשית, רוחנית ומנטלית. הבנות שלי אומרות שתמיד יש להן עוד אחים – הלקוחות שלי. הנוכחות הזו מאפשרת למנהלי החברה ללמוד ממני, להרחיב את טווח היכולות שלהם כמנהלים, להוביל את השינוי בחברה שלהם בהדרגה, ולהתמיד גם אל מול אתגרים. בנוסף, אני נותנת השראה למנהלי החברות שאני מלווה: אני מנתחת מאד מהר את תמונת המצב בחברה ובשוק שלה ויודעת מה צריך לעשות בראיה מאוד רחבה.  זה יוצר למנהלי החברה חזון ברור כי הם מקבלים ממני השראה לאן החברה שלהם יכולה להגיע בטווח הקצר ובטווח הארוך, ומה נדרש לעשות כדי להשיג את היעדים שהם חולמים להגשים". 

היית רוצה לראות יותר נשים בתפקיד בכיר כמו שלך?
"אני חושבת שנשים מביאות לתפקידי ניהול ומנהיגות כלים, יכולות, ומיומנויות שונות מאלו של גברים. אין כאן טוב ורע אלא יש כאן גיוון. בארגונים שמשכילים לשלב נשים בתפקידי מנהיגות בכירים זה מעשיר את היכולות הניהוליות ותורם לצמיחת החברה. זה נכון גם בחברות עסקיות וגם בכל יתר התחומים האחרים שלנו בחברה הישראלית בכלל. ביום האישה אני רוצה לאחל ליותר נשים ללכת אחרי החלום שלהן לקריירה, שלא יוותרו, ויאמינו בעצמן שהן יכולות לשלב קריירה עם חיי משפחה. בדיוק כמו שגברים בוחרים, הייתי רוצה לראות שגם נשים יתייחסו אל עצמן ואל פיתוח הקריירה שלהן ברצינות, כמטרה שצריך וכדאי להשקיע בהשגתה".

יש זמן לתחביבים ומשפחה?
"העבודה שלי תובענית ודורשת תשומת לב מלאה כדי להיות נוכחת ב- 100% בפעילות העסקית של הלקוחות שלי. לכן, אני חייבת לאזן את זה ולהשאיר זמן לפנאי כדי להעשיר את הנשמה ולאפשר למחשבה להתרענן. חובה להיפתח לכיווני חשיבה יצירתיים וחדשים כדי להמשיך לתת ללקוחות שלי. במקביל, אני מתמידה כבר הרבה שנים בספורט וזה שומר על החיוניות שלי. בסופי שבוע אני מבלה עם המשפחה והחברים. בימי שישי הבית מתמלא בריחות בישולים ואני מבלה עם המשפחה. בשבת אפשר למצוא אותי מוקדם בבוקר הולכת בחוף הים עם חברים ומשפחה כמעט בכל מזג אויר".

משפט מעורר השראה לסיכום:
"עברנו שנה מאתגרת שאופיינה בטלטלות כלכליות ובהרבה חוסר וודאות. אני רוצה להמליץ למנהלי חברות בענף הנדל"ן דבר חשוב: אין צורך "להמציא את עצמינו מחדש" אלא להיפך – כל מנהל חייב להתבונן על החוזקות האישיות שלו. לנתח לעומק מהן החוזקות והמיקוד של החברה שלו, ומתוך אלו למצוא את הכיוונים החדשים שהחברה יכולה לפתח מתוך טווח היכולות שלה. כך אפשר יהיה למנף את החוזקות של החברה כדי לנצל את ההזדמנויות החדשות שנפתחו בשוק בעקבות כל השינויים האלו".


 

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

לכנס הנדל"ן השנתי | כל בכירי הענף במקום אחד!

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות