הדמית פרויקט פינוי בינוי למרחב בפרדס חנה // כנען שנהב אדריכלים | במה אדריכלים
הדמית פרויקט פינוי בינוי למרחב בפרדס חנה // כנען שנהב אדריכלים | במה אדריכלים

כ-250 יח"ד בפינוי בינוי בבת-ים ופרדס חנה מחפשות יזם

בעלי דירות בשני מתחמי פינוי בינוי בבת-ים ובפרדס חנה, מוציאים לפרסום מכרזים לבחירת יזם לביצוע הפרויקט. ניר שמול, מנכ"ל החברה המקדמת את הפרויקטים: "הדיירים רואים במו עיניהם את הפרויקט יוצא לפועל"

כרמלה קופר 05.12.2018

בעלי הדירות בפרדס חנה ובת ים, המקדמים פרויקטים של התחדשות עירונית במסגרת פינוי בינוי, מפרסמים בימים אלה מכרזים לבחירת יזמים לבצוע הפרויקטים, בהיקף של 114 יח"ד חדשות בפרדס חנה ועוד 134 יח"ד חדשות בבת ים.

פינוי 28 יח"ד ובניית 114 יח"ד בפרדס חנה
הפרויקטים יבוצעו במסגרת פינוי בינוי. במסגרת הפרויקט ברחוב למרחב 290-291  בפרדס חנה, יפונו 28 דירות קיימות ובמקומן ייבנה פרויקט הכולל 114 יח"ד. "מדובר בתכנית, שהינה פועל יוצא של עבודה ארוכה ומאומצת של בעלי הדירות במתחם", אומרים בחברה לפיתוח והתחדשות עירונית, המקדמת את הפרויקט, "העבודה על הפרויקט, החלה לפני יותר מ 6  שנים וכעת, לאחר שנים של מאמץ, לאחר שבעלי הדירות בשיתוף עם החברות לא ויתרו על זכותם להתחדשות עירונית, הצליחו האחרונים להביא לאישור של פרויקט ראשון מסוגו בפריפריה".

על פי התכנית שאושרה להפקדה בוועדה המחוזית – במקום 28 יח"ד בשני בניינים ישנים ברחוב למרחב 290-291 בפרדס חנה, ייבנו שני בניינים חדשים, בני כ- 14 קומות כל אחד ובסך כולל של 114 יח"ד.  על פי התנאים לאישור התכנית, כ 20% מהדירות החדשות יהיו דירות קטנות, כאשר בעלי הדירות הקיימות ימסרו דירה ישנה בשטח ממוצע של כ 60 מ"ר ויקבלו במקומה דירה חדשה וגדולה יותר, הכוללת ממ"ד ומרפסת שמש.

פרויקט פינוי בינוי מבצע סיני // תכנון כנען שנהב אדריכלים ובמה אדריכלים // הדמיות אול אין
פרויקט פינוי בינוי מבצע סיני // תכנון כנען שנהב אדריכלים ובמה אדריכלים // הדמיות אול אין

פינוי 32 יח"ד ובניית 134 יח"ד בבת ים
מתחם נוסף, אשר אושר על ידי הוועדה המחוזית תל אביב לקידום פרויקט של התחדשות עירונית במתווה של פינוי בינוי, הנו ברחוב "מבצע סיני" בבת ים. התכנית  במתחם זה כוללת הריסת שני בניינים בני 4 קומות הכוללים 32 דירות ובניית כ- 134 יח"ד חדשות במקומן ב -2 בניינים בני 12 קומות בתמהיל מגוון שיכלול דירות 3,4,5 חדרים ודירות מיוחדות. בעלי הדירות הקיימות, ימסרו דירה ישנה בשטח כ- 60 מ"ר ויקבלו במקומה דירה חדשה בשטח גדול יותר הכוללת ממ"ד, מרפסת שמש וחניה  תת קרקעית.

"ייחודם של שני הפרויקטים הוא  בכך שבעלי הדירות מקדמים את הפרויקט בעצמם וזאת על פי עקרונות המודל החברתי אותו פיתחנו,  על פיו בעלי הדירות הם היוזמים של פרויקט הפינוי בינוי במתחם מגוריהם והם גם עורכים מכרז לבחירת יזם שיתקשר איתם בהסכם פינוי בינוי", אומרים בחברה לפתוח והתחדשות עירונית.

ניר שמול, מנכ"ל החברה, מוסיף כי: "הוצאת הפרויקטים למכרזים לבחירת יזם היא אחת מאבני הדרך החשובות במסלול הפתלתל והארוך של הליך פינוי בינוי , שבדרך כלל מתחיל זמן רב לפני כן.  המכרז הוא הנקודה החשובה בה רואים הדיירים במו עיניהם את הפרויקט יוצא לפועל, שכן במסגרתו הם בוחרים היזם שחותם עמם על ההסכם להקמת הפרויקט".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות