טבריה // depositphotos
טבריה // depositphotos

"התוכניות לתחום מיגון כמו תמ"א 38, אינן מתאימות לפריפריה"

כך אמרו היום בהתאחדות בוני הארץ, ומסרו כי הקבלנים ערוכים לביצוע תוכנית "מגן הצפון" של שר הביטחון

מגדילים 23.05.2018

בעקבות חשיפת תוכנית "מגן הצפון", תוכנית ההערכות והמיגון המלאה של שר הביטחון אביגדור ליברמן לרמת הגולן, מדווחת התאחדות בוני הארץ על כי הקבלנים ערוכים לביצועה.

סמנכ"ל ומנהל אגף תשתיות ובניה חוזית בהתאחדות, גרא קאושנסקי, אמר בעקבות הפרסום כי: "התוכניות לתחום מיגון הציבור שקיימות כיום על המדף – כמו תמ"א 38, אינן מתאימות ליישובים בפריפריה ואינן מאפשרות לתושבים להוסיף מרחב מוגן לביתם, ללא עלות, כמו שניתן לעשות ביישובי המרכז. תוכנית ממשלתית שבה המדינה היא זו שמקצה תקציבים לחיזוק הבתים ומבני הציבור היא חיונית להגנה על תושבי האזור כמו שנעשה ביישובי עוטף עזה.

"ניתן לפעול להרחבה של התוכנית הזו גם ליישובים שנמצאים בטווח שבין אזורי הספר שיוגדרו בתוכנית לבין אזורי הביקוש – במסגרת תוכנית שהצענו לממשלה זה מכבר, שבה יחוזקו בניינים ויבנו מרחבים מוגנים, תמורת זיכוי מס לקבלנים במסגרת בנייה שהם יבצעו באזורים מבוקשים יותר. תוכנית אחרת שהצענו לממשלה בעניין זה, היא תוכנית של חיזוק מבנים ישנים והוספת ממ"דים תמורת זכויות בנייה באזורי הביקוש".

בהתאחדות בוני הארץ מדגישים, כי הקבלנים ערוכים לביצוע המשימה בצפון, ומוסיפים שכל עוד המכרזים יפורסמו וינוהלו על ידי משרד הביטחון, צופים ראשיה שניתן יהיה לבצע את המשימה בזמן קצר.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות