תכנון: כנען שנהב אדריכלים בשיתוף במה אדריכלים // הדמיה: 3D VISION
תכנון: כנען שנהב אדריכלים בשיתוף במה אדריכלים // הדמיה: 3D VISION

תוקם קרן הונית לתחזוקת מבנים בפינוי-בינוי לה גוורדיה

אלי גינזברג, מנכ"ל עזרה ובצרון: "מדובר ביום חג לתושבי תל אביב-יפו. בשלה העת שגם תושבי שכונת יד אליהו ייהנו מהתחדשות מתחמית ומשיפור איכות חייהם"

מגדילים 02.08.2018

כנען שנהב אדריכלים בשיתוף במה אדריכלים // הדמיה: 3D VISION

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית תל אביב-יפו אישרה להפקדה את תכנית פינוי-בינוי ברחוב לה גוורדיה 35-45 (מספרים אי זוגיים בלבד). מדובר בתוכנית שיזמה עיריית תל אביב-יפו באמצעות חברת עזרה ובצרון. במסגרת התכנית ייערך פינוי של 114 דירות ישנות בבניינים בני שלוש קומות על עמודים וייבנו 420 דירות חדשות במקומן. תכנית הבינוי מציעה בנייני מגורים בגובה 7.5 קומות מעל קומת מסחר בחזית רחוב לה גוורדיה, בינוי 5.5 קומות בחזית רחוב וינגייט ובינוי מגדל מגורים בן 15 קומות בפינת רחוב יגאל אלון.

קרן הונית תממן את הוצאות התחזוקה
עוד על פי התכנון המוקדם, הפרויקט צפוי לכלול קרן הונית לתחזוקת המבנה. הקרן, שאותה יתחייב היזם שייבחר לקדם את בניית הפרויקט, להקים ולהזרים אליה כסף לתקופה בת 10 שנים. הקרן עתידה לממן את הוצאות התחזוקה והאחזקה של הבניינים החדשים ולסבסד את העלות לבעלי הדירות הוותיקים המתגוררים כיום במתחם.

אלי גינזברג, מנכ"ל עזרה ובצרון: "מדובר ביום חג לתושבי תל אביב-יפו. בשלה העת שגם תושבי שכונת יד אליהו ייהנו מהתחדשות מתחמית ומשיפור איכות חייהם. אנו מפעילים מנהלת במתחם למעלה משלוש שנים, במהלכם קיימנו שיח רציף ומתמשך עם התושבים, אשר היו שותפים מלאים לתכנון. התוצאה היא תכנית ייחודית שלצד הגדלת מספר יחידות הדיור שומרת על האופי המרקמי של השכונה, תוך מיקסום הריאות הירוקות המצויות בה. אישור ההפקדה מעניק וודאות גבוהה לפרויקט ומאפשר לנו לצאת לדרך עם מכרז לבחירת יזם וקבלן. מצויידים באישור הוועדה ובתמיכה של בעלי הדירות, השמיים הם הגבול".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות