banner
הדמיה: איוולוב מדיה
הדמיה: איוולוב מדיה

מאות דירות חדשות ייבנו בפרויקטיי פינוי בינוי בשכונת נחלת גנים ברמת גן

קבוצת רוזיו וחברת צמח המרמן, שזכו במכרז במתחם הפודים, חושפות את מאות הדירות החדשות שהן מקדמות ובונות בשכונה. דיירת באחד המתחמים: "עברנו את 'שומר חומות' ואנשים לא הספיקו לרדת למקלט,  השדרוג הזה מעניק לנו איכות חיים, השכונה נעשית צעירה ואיכותית"

שכונת הגפן – נחלת גנים היא שכונה ותיקה בחלקה הצפוני של העיר רמת גן, אשר נחשבת לאחת השכונות המבוקשות ביותר למגורים. בעשור האחרון השכונה עוברת תהליכי התחדשות עירונית מאסיביים, ולנוף השכונתי מתווספים עוד ועוד מגדלים רבי קומות.
לפני למעלה מעשור הובילו מספר יזמים פרויקט של התחדשות עירונית ברחוב הפודים ברמת גן, אך הפרויקט לא התקדם ואפילו נעצר למספר שנים. נציגות הדיירים לא ויתרה ולאחר ההפוגה הוציאה מכרז חדש, שבו זכו קבוצת רוזיו וצמח המרמן כיזם שיוביל את הפרוייקט להשלמתו. יובל רוזיו, מנכ"ל קבוצת רוזיו, מציין כי: "קבוצת רוזיו וצמח המרמן זכו במכרז, ומאז אנחנו מקדמים אותו במרץ, ברמה התכנונית ובחתימות מול הדיירים". 

231 דירות חדשות ברחוב הפודים
במסגרת הפרויקט יפונו ויהרסו 8 מבנים הכוללים 77 יח"ד קיימות וחנויות בודדות ברחוב הפודים 36-42 וברחוב בן שמן 6, ובמקומם ייבנו 2 מגדלים בני 25 קומות הכוללים 231 יחידות דיור, הנפרשים על פני 29,000 מ"ר בנוי, עם מסד מסחרי לאורך רחוב הפודים ושטחים ציבורים, שטחים מסחריים ושטחים עבור מוסדות ציבור בקומת הקרקע. אדר' אלינור סיני, ממשרד רן בלנדר אדריכלים, מציינת כי: "אחד המאפיינים הייחודיים של הפרויקט הוא החיבור למפלס הגינה ע"ש חיה צ'יפמן אשר נמצאת בצמוד מצד מערב למגרשים שלנו, חיבור של שטחי הציבור שיתווספו לשטחי ציבור קיימים, וחניון מהצד המזרחי של רחוב מבוא הפודים". 

מאות דירות חדשות בשכונת נחלת גנים
גילי פייגלין-ברנדס, מנהלת מחלקת התחדשות העירונית בחברת צמח המרמן, מציינת, שבשכונת נחלת גנים והגפן יש מספר לא קטן של פרויקטים לקבוצת רוזיו ולצמח המרמן. "בין היתר, מדובר בפרויקט רוקח הכולל 28 יח"ד קיימות, שיהרסו ובמקומן ייבנו כ-80 דירות חדשות בפינוי בינוי. בנוסף, אנו מקדמים את מתחם רוקח-פני הגבעה, שבו כ- 80  יח"ד דיור קיימות עם מבנה לשימור, שיינתן לטובת העירייה ובניה של כ-225 דירות חדשות.
מתחם נוסף שאנו מקדמים הוא מתחם 10, שבו 30 יח"ד קיימות, שבמקומן צפויות להבנות כ-80 יח"ד חדשות בפינוי בינוי. עוד מתחם בהמשך הרחוב הוא מתחם 34 שבו יפונו כ-58 יח"ד ובמקומן יבנו כ- 160 דירות חדשות", אומרת פייגלין-ברנדס, ומוסיפה כי, "לאורך רחוב הפודים מתבצעים פרויקטים של התחדשות עירונית, כאשר בפודים 30 הפרויקט כבר נמצא בשלבי ביצוע לאחר הריסת המבנה הישן". 

היתרון המובהק: "יזם וקבלן בחבילה אחת"
"היום, כאשר לא מעט יזמים משתתפים במכרזי פינוי בינוי השונים בארץ, ועוטפים מכל עבר את בעלי הדירות בפרויקטים השונים במצגות צבעוניות, והטובים מבניהם מציגים רזומה מרשים של פרוייקטים שבוצעו ומבוצעים על ידיהם בעבר ובהווה, הפקטור המרכזי שבעלי הדירות לא מחדדים בדרישותיהם מאותם יזמים זו זהות הקבלן המבצע, שיבנה להם בעתיד את הפרוייקט", מסביר רן בן אברהם, משנה למנכ"ל צמח המרמן ובעלי השליטה בחברה , "חשוב מאוד שיהיה יזם טוב זה מעולה אבל קבלן טוב יבטיח לך מוצר איכותי בסוף הדרך!. כאן באה ליידי ביטוי חברת צמח המרמן, החברה מביאה לדיירים מרכז ניהול אחד הכולל יזם וקבלן בחבילה אחת".

הדיירים: "השדרוג הזה מעניק לנו איכות חיים"
שירלי שדה, דיירת המתגוררת בדירה בבעלותה ברחוב הפודים 38 ב' בשכונת הגפן ברמת גן מזה 12 שנה, הצטרפה לנציגות הדיירים לאחר שהחליטו לקדם פרויקט של פינוי בינוי. "זו הדמנות פז מבחינתי, זה שדרוג רציני למצב הדירה ויחסית למצב השוק מדובר בעסקה מצוינת", אומרת שדה, "המצב של הבניין רעוע, וכל תוספת ושינוי מבורכים. עברנו את 'שומר חומות' ואנשים לא הספיקו לרדת למקלט של הבניין ועמדו בחדר מדרגות, המעלית קטנה מלהכיל זוגות עם ילדים, ויש גם בעיות תחזוקתיות של הנכס. עליות המחירים של פרויקטים נותנים קפיצת מדרגה מבחינה כלכלית, גם אם אין עניין לגור במגדל זה נותן סכום כסף נאה,  המוערך בכ-700,000 ₪, שאי אפשר להרוויח אותו בעבודה קשה.
"ברמת גן בכלל יש דגש על נושא ההתחדשות העירונית, אנחנו רואים ברחוב שלנו המון פרויקטים שמתנהלים במקביל של פינוי בינוי ושל תמ"א 38/1. לצערנו, אנחנו לא חיים באקלים בטוח, ואנשים זקוקים לממ"ד. בנוסף, נקבל תוספת של 12.5 מ"ר, מרפסת גדולה ומחסן מוצמד לכל דירה. השדרוג הזה מעניק לנו איכות חיים, מושך זוגות צעירים ומשפחות, זה כייף שהשכונה נעשית צעירה ואיכותית". 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות