חיים מסילתי // צילום: דנה קופל
חיים מסילתי // צילום: דנה קופל

לשכת שמאי מקרקעין תבחן דרכי ההצטרפות לארגון IVSC

"התקינה הבינלאומית קובעת בין היתר מה צריך לעשות כאשר שמאי מגיע לבדוק את הנכס ואילו מסמכים צריך לצרף לחוות דעת", הסבירו בלשכה

כרמלה קופר 31.07.2018

תמונה: חיים מסילתי // צילום: דנה קופל

יו"ר לשכת שמאי מקרקעין, חיים מסילתי, השמאי הממשלתי הראשי אוהד עיני ויו"ר מועצת השמאים דוד שני, דנו באימוץ תקינה שמאית בינלאומית אחידה בדומה ל-IFRS, והחליטו לקדם את הנושא במועצת השמאים הארצית.  

תקן IFRS הינו תקן חשבונאי בינלאומי שאומץ בישראל בשנת 2005. לאחרונה, נציגים מלשכת שמאי המקרקעין גם נפגשו בלונדון עם ראשי מועצת השמאות הבינלאומית IVSC , כחלק מהרצון לאמץ תקנים בינלאומיים.

יו"ר לשכת שמאי המקרקעין, חיים מסילתי: "אנחנו חיים בעולם בו עולם העסקים והמסחר הינו גלובלי. לכן אנחנו מחוייבים לאמץ תקנים בינלאומיים על מנת להקל על משקיעים וחברות בינלאומיות להיכנס ולהשקיע בארץ כמו גם על שמאים מקומיים שנותנים שירות לחברות בינלאומיות.  לצורך הדוגמא חברת ענק כמו אמזון מעוניינת לרכוש בישראל נכס, שוכרת שמאי על מנת להעריך את הנכס אותו היא מעוניינת לרכוש או אפילו לשכור. היא צריכה לדעת כי כללי חוות הדעת השמאיות על פיהם נקבע שווי הנכס הם שיטות בינלאומיות ולא שיטות המיוחדות רק לישראל".

בלשכת שמאי מקרקעין אמרו היום כי התקינה הבינלאומית משתלבת עם התקינה הישראלית אלא שבניגוד לתקינה הישראלית, היא אינה מסורבלת ולא נכנסת לפרטים שלעיתים לא ניתנים לבדיקה :"התקינה הבינלאומית קובעת בין היתר מה צריך לעשות כאשר שמאי מגיע לבדוק את הנכס ואילו מסמכים צריך לצרף לחוות דעת. בנוסף היא מחייבת לציין אם יש ניגוד עניינים או אם הוא לא הצליח להגיע לחלק מהנכס בשל מצבו הפיזי".

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

עיצוב ניו-יורקי לדירה בצפון תל אביב

מבט לנופי הים התיכון הנשקפים מבעד לחלונות הוויטרינה בדירה התל-אביבית ולאווירה הניו-יורקית, המוארת והרעננה – הצצה לדירה מקומית...
מגדילים 23.09.2021
נשמח לדבר אתך
נגישות