banner
ורד צרפתי זבולון // צילום: אבי רוקח | Depositphotos
ורד צרפתי זבולון // צילום: אבי רוקח | Depositphotos

ורד צרפתי זבולון: "צפוי זינוק ממוצע של חצי מיליון שקל לפחות במחירי הדירות"

על אלפי יחידות דיור שקידמה החברה בשנה החולפת, הכניסה לתחום ההתחדשות העירונית, ההשלכות של התייקרות תשומות הבנייה וגם תחזית השוק לשנת 2022: "הביקוש לדירות גן ולדירות עם מרפסות גדולות ימשיך" – ורד צרפתי זבולון, מנכ"לית משותפת בחברת צרפתי שמעון וסגנית נשיא התאחדות בוני הארץ – מסכמת שנה

מה היה המהלך שעשה את השנה?
"שני גורמים מאקרו-כלכליים השפיעו במידה רבה על שוק הדיור בשנה החולפת – הזינוק במחירי הקרקעות והעלייה בתשומות הבנייה בענף. שני אלה, לצד גורמים אחרים, הביאו לעלייה של 10% במחירי הדירות בשנה האחרונה ואני סבורה כי המגמה לא תיעצר גם בשנה הבאה. מחירי הקרקעות טיפסו בעשרות אחוזים, בין היתר בשל שיווק בחסר מצד המדינה. לזאת מתווסף מחסור רב שנתי של כ-120 אלף דירות וגידול דמוגרפי צפוי ונוצרים עודפי ביקוש גדולים שמובילים להמשך עליות מחירים. 

בקשר לתשומות הבנייה, כמעט כל חומרי הגלם התייקרו בעשרות אחוזים, בין היתר בגלל השפעות שעדיין מלוות אותנו מתחילת משבר הקורונה, ומהתייקרות עולמית בחומרי הגלם שהתפשטה גם בארץ והביאה למחסור חמור ולעליית מחיריהם". 

אילו פרויקטים בולטים קידמתם השנה?
"שנת 2021 הייתה שנת מפנה בחברת צרפתי שמעון. החברה ביצעה מספר מהלכים להרחבת הפורטפוליו ע"י רכישת קרקעות, תכנון פרויקטים מגוונים וכניסה לפעילות בתחום הנכסים המניבים והתחדשות עירונית.

פרויקט צרפתי sea&park בשכונת פארק הים בבת ים // הדמיה: view point
פרויקט צרפתי sea&park בשכונת פארק הים בבת ים // הדמיה: view point

השנה התחלנו לשווק ולבנות את פרויקט "צרפתי בנאות הדרים" בבאר שבע הכולל כ-600 יח"ד, ונתחיל בקרוב שיווק של 362 יח"ד בשכונת הפארק בבאר שבע; אנו מקדמים פרויקטי בוטיק במבשרת ציון ובגן יבנה; בתחום מגורי היוקרה רכשנו השנה קרקע בשכונת מורדות ארנונה בירושלים לכ-335 יח"ד וקיבלנו היתר בנייה לפרויקט SEA&PARK בפארק הים בבת ים הכולל 600 יח"ד. בפרויקטים מעורבי שימושים נצא בשנה הבאה לשיווק עם פרויקט גדול בפסגת זאב בירושלים שיכלול 286 יח"ד וכ-12,000 מ"ר משרדים ומסחר. השנה הקמנו זרוע התחדשות עירונית בחברה ונתמקד בפרויקטים גדולים של פינוי בינוי. פרויקט התחדשות רחב היקף שיוקם במקום קניון לב אשדוד יכלול כ-400 יח"ד וכן שטחי מסחר ותעסוקה". 

תחזית אישית לשנת 2022
"בשנת 2022 אני מעריכה שנראה עלייה נוספת במחירי הדירות – בין היתר בגלל שהביקוש עולה בהרבה על ההיצע, ובגלל שהמדינה לא ממש פועלת להגדלה משמעותית של ההיצע. המחסור בקרקעות לבנייה ו'טפטוף' מכרזים מצד המדינה מותירים קבלנים רבים ללא עתודות. כשכן מפורסמים מכרזים, מחירי הסגירה גבוהים במיוחד והדבר בא לידי ביטוי במחירי הדירות בסופו של דבר. אם נוסיף את ההזנחה הממשלתית רבת השנים בענף ואת הזינוק בעלויות הבנייה, נקבל להערכתי זינוק ממוצע של חצי מיליון שקל לפחות במחירי הדירות בטווח הזמן של השנתיים-שלוש הקרובות. 

"מבחינת המגמות בשוק המגורים, אני מעריכה כי הביקוש לדירות גן ולדירות עם מרפסות גדולות ימשיך גם בשנה הבאה, שנראה יותר עירוב שימושים בפרויקטים, ואולי גם יותר מתחמים להשכרה ארוכת טווח. אני מקווה כי הרפורמות שאושרו והשנה וביניהן הסבת שטחי משרדים למגורים ואפשרות רישוי עצמי יסייעו להוצאה לפועל של יותר פרויקטים ולהגדלת היצע הדירות בשוק".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

אל תחמיצו את המשקיעים

ניסיון העבר של כלכלת ישראל ושוק הנדל"ן, הוכיח פעם אחר פעם כי המשקיעים היוו מנוע צמיחה אפקטיבי ביותר...
אמיר רוזנבלום 11.06.2024
נשמח לדבר אתך
נגישות