banner
הדמיית הפרויקט: ארט מודלינג
הדמיית הפרויקט: ארט מודלינג

"כדי לקדם בהצלחה פרויקטי התחדשות עירונית צריך לחיות ולנשום ולהכיר כל אבן בעיר"

חברת ינוב בנתה אלפי דירות באזור השרון בכלל ובכפר סבא בפרט: "כפר סבא הינה אחת הערים המבוקשות בישראל, בעזרת שיתוף הפעולה של הרשות המקומית בעיר, בעלי הדירות וההיכרות המעמיקה שלנו את העיר, אנחנו מצליחים להוציא לפועל לא מעט פרויקטים"

בשיתוף חברת ינוב 30.06.2022

"רק באמצעות אמונה בפרויקט, סבלנות, אורך רוח, תמיכה מהרשות המקומית ושת"פ מצד הדירים, ניתן להוציא לפועל מתחמים גדולים בפינוי בינוי", כך אומר שגיא לנצ'נר, מנכ"ל חברת ינוב הבונה בכפר סבא ובכל אזור השרון כבר למעלה משלושה עשורים. רק לאחרונה לנצ'נר בישר לדירים במתחם סוקולוב בעיר שלאחר עשור של עבודה אושרה בוועדה המחוזית תוכנית הפינוי בינוי למתחם.מתחם סוקולוב שמקדמת ינוב יחד עם חברת אשדר הנמצא בין הרחובות הגולן לחרמון בכפר סבא יעבור התחדשות עירונית מתחמית הכוללת מבני מגורים, מבנה מגורים מעורב תעסוקה ומבנה ציבור משולבי מסחר, תעסוקה, מגורים ושטח ציבורי פתוח. בסך הכל ייבנו 134 דירות חדשות במתחם בתמהיל מגוון, כאשר 20% יחידות קטנות ובינוי בגובה מדורג, כ-2,500 מ"ר שטחי מסחר בקומת הקרקע, וכ-2,500 מ"ר שטחי תעסוקה. 

התוכנית קודמה במסלול רשויות בעידוד עיריית כפר סבא ובשיתוף התושבים, ואושרה כאמור בוועדה המחוזית. אישורה מהווה דוגמה לשיתוף פעולה פורה בין יזם-רשות-ותושבים ומהווה הוכחה ליכולותיה של חברת ינוב, לניסיונה העשיר בתחום ההתחדשות העירונית, להכרת מדיניות העירייה על בוריה, הכרת השכונות והצרכים העירוניים של העיר ותושביה. 

שגיא לנצנר // צילום: גליה חרמון |Depositphotos
שגיא לנצנר // צילום: גליה חרמון |Depositphotos

"חברת ינוב רואה בבעלי הדירות כשותפים לתהליך ההתחדשות העירונית", אומר לנצ'נר, "כדי לקדם בהצלחה פרויקטים בהתחדשות עירונית צריך לחיות ולנשום ולהכיר כל אבן בעיר בה רוצים לבנות. רק יזמים מקומיים שממקדים את עיקר פעילותם בעיר מסוימת או באזור ספציפי יכולים לקדם באופן יעיל פרויקטים שמערבים אנשים ומחייבים את היזם להכיר את המנטליות והאופי של הדיירים, את הנפשות הפועלות בעיריות, להכיר היטב את השכונות והרחובות וממש להתחבר לשטח", לדבריו.

חברת ינוב בנתה לאורך שנות פעילותה עשרות פרויקטים בכפר סבא ובכל אזור השרון ובהם אלפי דירות. כיום החברה בונה כ-100-150 דירות בשנה, רובן בערים כפר סבא, רעננה, הרצליה, הוד השרון, אבן יהודה והאזור. "אנחנו כבר ותיקים ומוכרים כאן בקרב האוכלוסייה המקומית – יש לנו גם הרבה לקוחות חוזרים בשרון, דור ראשון ושני שקונים אצלנו דירות – ואנו ידועים ומוכרים גם בקרב מי שרוצה לעבור לאזור", לדברי לנצ'נר.

עדות נוספת לפעילותה הענפה וליכולותיה של ינוב בכפר סבא היא בקידום פרויקט פינוי בינוי ענק במתחם ששת הימים-גאולה-גלר בעיר, שבו הושלם לאחרונה שלב ההתנגדויות. מדובר בפרויקט שהחל במסגרת תמ"א 38 והוסב לפרויקט פינוי בינוי. בינואר השנה מליאת הוועדה המקומית כפר סבא קבעה עדכון הוראות לתוכנית לאחר הדיון בהתנגדויות, והיא מתקדמת לכדי מימושה. 

מדובר בתוכנית לכ-21 דונם בשלושה מתחמי משנה עצמאיים – גאולה, אגרון וגלר, וכוללת 120 יח"ד קיימות סך הכל, אליהן יתווספו 249 יח"ד חדשות ב-9  בניינים בני 3-15 קומות. התוכנית כוללת גם תוספת שטחים ציבוריים פתוחים, שטחים למבני ציבור וחזית מסחרית, הרחבה וחיזוק רשת הולכי הרגל במרחב, וכן פתרונות חנייה תת-קרקעיים למטרות מגורים, מסחר וצרכי ציבור.

חברת ינוב פעלה בשיתוף בעלי הדירות במתחם כדי להשפיע על המתווה המחודש של התוכנית שהגישה העירייה על מנת לשפר את התוכנית, והיא פועלת גם מול יתר בעלי הדירות במתחם שטרם חתמו על הסכמים, על מנת לרתום גם אותם לקידום הפרויקט. בעלי הדירות אשר הצטרפו לחברה לשלב ההתנגדויות וההערות על התוכנית הצליחו להפוך אותה לטובה יותר, ראויה יותר, ולכזו שתביא לתוצאה טובה יותר. בימים אלו בונה החברה ברחוב ויצמן 55 וברח' רוטשילד 11 שני פרויקטים ובקרוב יחל אכלוסם. כמו כן תחל ינוב לבנות פרויקט הכולל 11 יח"ד ברחוב גלר, ופרויקט הכולל 24 יח"ד ברחוב אימבר בעיר.

לנצ'נר מציין, כי "ההשקעה של החברה בקידום הפרויקט לאורך השנים ביחד עם בעלי הדירות, גם בזמנים הקשים, הניבה שיתוף פעולה שייצר אינרציה חיובית והביא לתוצאה טובה יותר שתשפר את הפרויקט עבור כל בעלי הדירות במתחם. שיתוף הפעולה שלנו עם בעלי הדירות, תוך היכרות עמוקה עם מדיניות התכנון העירונית, מאפשרת לנו להקים פרויקטים מוצלחים וטובים לכל הצדדים במשוואה". 

עוד אומר לנצ'נר, כי "כפר סבא היא בין הערים המבוקשות ביותר בישראל למגורים, אך הביקוש הגבוה פוגש לצערי היצע נמוך מדי של דירות. בעיר יש פוטנציאל אדיר להתחדשות עירונית מקיפה שתחזק את הבניינים, תחדש את השכונות ואת התשתיות בעיר, ולשם כך צריך את שיתוף הפעולה והעידוד של כל הגורמים שאמונים על התחום – מדינת ישראל, הרשות המקומית, בעלי הדירות וכמובן היזמים". 

חברת ינוב היא חברה משפחתית שהוקמה על ידי ברוך לנצ'נר בשנת 1986 ומנוהלת כיום על ידי בנו שגיא, בתו הילה משמשת כמנהלת הכספים של החברה. החברה היא גם יזמית וגם מבצעת, במרוצת השנים בנתה החברה  כ 4000 יחידות דיור בשרון במגדלי ובנייני מגורים, בנייה פרטית, מבני משרדים והתחדשות עירונית. השם והמוניטין של החברה ידוע בקרב תושבי השרון ונבנה בזכות ערכי המשפחה המובילים אותה, הניהול המדוקדק והצמוד, הבנייה הקפדנית והליווי הצמוד של הרוכשים משלב הרכישה ועד קבלת המפתח.

"כל אלה ועוד הפכו את חברת ינוב לבית חם עבור אלפי רוכשים ולקוחות חוזרים. כל לקוח שלנו מקבל יחס אישי ומשפחתי, זמינות ונגישות מצד החברה. המטרה שלנו היא להישאר כמו שאנחנו – הוגנים, מדברים בגובה העיניים, לוקחים אחריות, מוצאים פתרונות, והכל בשקיפות מול הלקוח", מסכם לנצ'נר.  

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות