banner
אילוסטרציה // depositphotos
אילוסטרציה // depositphotos

אושרה לתוקף תוכנית לבניית 2,150 יח"ד ברכסים

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: ״חילצנו את רכסים ממצוקת הדיור הקשה שכפו עליה גופי התכנון וארגונים נוספים. לכל אזרח יש הזכות לדיור הוגן ללא קשר למוצאו, דתו ואמונתו"

הותמ"ל אישר בנייה במסגרת תכנית שמקדם משרד הבינוי והשיכון במועצה המקומית החרדית רכסים.

התוכנית ממוקמת בחלקו המזרחי של הישוב ומדרום לכביש 762 ועל שטח של כ-820 דונם, והיא כוללת 2,150 יחידות דיור שייבנו במבני מגורים בגובה של עד 4 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור, כ-250 יחידות יהיו דיור מוגן, וכן 380 יוקצו עבור דירות קטנות. עוד כוללת התוכנית 90 דונם של מבני ציבור וכן 150 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים אשר כוללים פארק לרווחת תושבי הישוב, גינות שכונתיות וטיילת.. התכנית נערכה ע"י אדריכלים אורי וידן ועמוס ברנדייס.

סגן הממונה על התקציבים ויו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר ציין: "התוכנית ברכסים נותנת פתרון דיור איכותי לאוכלוסייה החרדית בצפון הארץ, התוכנית כוללת שטחי ציבור ושטחים ירוקים רבים והקמת מרכז תעסוקה עירוני שיחזק את מגוון מקורות התעסוקה בישוב ויהווה עוגן כלכלי הנדרש לתפקוד הישוב ועצמאותו".

במינהל התכנון אמרו כי:תכנון השכונה הותאם עבור האוכלוסייה החרדית "ולכן בעת תכנון השכונה נלקחו בחשבון מאפיינים ייחודיים של אוכלוסייה זו, תוך התמקדות בנגישות גבוהה ונוחה של הולכי רגל למבני ציבור ושירותים שונים המרוכזים בלב השכונה החדשה.  הוועדה החליטה לצמצם ככל הניתן את הפגיעה בשטחים הפתוחים הסמוכים לתוכנית וזאת ע"י צמצום מגרש מגורים והגדלת המרחק בין השטח הבנוי לשטח הפתוחים".

במסגרת התכנית, יוקם מרכז עירוני ראשי (מע"ר) חדש אשר יהווה חוליית חיבור בין שני חלקי היישוב החרדי ותוקם כניסה חדשה ליישוב. "בעקבות אישורה של התכנית, יקודמו עבודות הפיתוח והשיווק של השטח, וזאת לאחר תקופה ארוכה של 30 שנה, בה תכניות נתקעו בשל קשיים ביורוקרטיים", כך נמסר ממשרד הבינוי והשיכון.

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, אמר כי: ״ההחלטה שהתקבלה מהווה בשורה אמיתית, ובכך חילצנו את רכסים ממצוקת הדיור הקשה שכפו עליה גופי התכנון וארגונים נוספים. בקרוב נחל בבנייה של כ-1,900 יחידות דיור. לכל אזרח יש הזכות לדיור הוגן ללא קשר למוצאו, דתו ואמונתו. בשלוש השנים האחרונות אנו ממקדים מאמץ מיוחד לטובת האוכלוסייה החרדית במטרה לקדם מגוון רחב של פתרונות דיור כפי שלא נעשה מאז קום המדינה. משרד הבינוי והשיכון ימשיך לפעול במלוא המרץ בשיווק תכניות הנותנות מענה לכל אזרח ולכל מגזר במדינת ישראל".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר: "התכנית לשכונת הפרסה והמע"ר מקדמת את רכסים באופן משמעותי אל עבר עידן חדש של מגורים לצד תעסוקה ומרכז תחבורתי חדיש, אשר ישרתו את תושבי המועצה המקומית החרדית שבצפון, דבר זה מהווה מוקד משיכה נוסף לאוכלוסייה החרדית מכל אזור הצפון. כמו כן, המשכו של כביש 6 צפונה  הנסלל בימים אלו, עובר במנהרה תת קרקעית מתחת לרכסים, יאפשר את חיבורה של רכסים במחלף מיוחד וכן חיבורו של כל הגליל המערבי למערכת הכבישים הארצית בציר תנועה נוסף ומשמעותי.

"תכנון המע"ר ושכונת הפרסה מהווים הזדמנות חד-פעמית ויוצאת דופן לתכנון של מרכז חדש ליישוב, הנותן מענה מקיף לתושבי השכונה בפרט, ולתושבי רכסים בכלל. התכנון כולל את כל השימושים המתאימים למרכז יישוב, ומעניק איכויות עירוניות להולכי רגל ורוכבי אופניים, זאת, למרות הטופוגרפיה המאתגרת ברכסים".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות