בית שאן בבניה
בית שאן בבניה

החל מיום ראשון תאושר כניסתם של 36,400 פועלים לענף הבנייה

ענף הנדל"ן נערך לשילוב עובדים פלסטינים באתרי עבודה והלנתם. בתוך כך מפרסם המשרד "תו סגול" לפעילות באתרי הבנייה

כרמלה קופר 28.04.2020

אילוסטרציה // depositphotos

משרדי הממשלה הרלוונטיים אישרו מנגנון שהוכן במשרד הבינוי והשיכון, שנועד להבטיח את תנאי הבריאות הנדרשים לעבודה רציפה בשגרת הקורונה, כך מודיעה משרד הבינוי והשיכון לקראת כניסתם של 36,400 עובדים לאתרי הבנייה בישראל.

"המתווה החדש יאפשר כניסה מבוקרת של עשרות אלפי פועלים פלסטינים נוספים, זאת לאחר שחלק מהפועלים חזרו לשטחי הרשות במהלך החודש וחצי האחרונים", מציינים במשרד, ומסבירים כי: "על פי המנגנון החדש,  העבודה  בשגרת הקורונה תנוהל במתחמים קבועים ובקבוצות קבועות של עובדים ('קפסולות')  בהסעות, בלינה, במנוחות ובהפסקות, בתדריכים ובביצוע העבודות, באופן שיאפשר שליטה ובקרה במניעת תחלואה, ובהכלה של תחלואה אם חלילה תתרחש".

כל קפסולה תימנה עד 10 עובדים, כאשר המעסיקים יידרשו לשמור על אחידות הקבוצות לאורך כל תהליך שהיית העובדים בישראל ולא תהיה אפשרות להעביר עובדים בין מתחמים ולשנות את הרכב הקפסולות. לצורך כך, מעסיקים יקבלו היתר להזמין עובדים לעבודה בישראל למחזורים של שלושה שבועות רצופים ובתום כל מחזור ישוב העובד לביתו למנוחה של סוף שבוע וחוזר חלילה. במהלך כל המחזורים, הרכב העובדים בקפסולה לא ישתנה.

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר כי: "כל מעסיק שיבחר להזמין פועלים, יתבקש לחתום על הסכמה מפורשת לפעול על פי המנגנון החדש שתכלול את פרטי המעסיק, העובדים בחלוקה לקבוצות העבודה, ממונה הקורונה שאחראי להבטחת שמירה על הנחיות משרד הבריאות, חובת קיום פוליסת ביטוח רפואי לעובדים ועוד".

בנוסף, מפרסם משרד הבינוי והשיכון את 'התו הסגול לבניה' אשר מגדיר את התנאים לעבודה באתרי הבניה, לפיו חברות בניה אשר יקיימו את התנאים המפורטים במסמך זה, יהיו רשאים להמשיך בפעילותם וכן לבצע פעילות במבנים בשלבים מתקדמים, לאחר התקנתם של 70% מהחלונות והדלתות. על פי ה'תו הסגול לבניה' תהיה חובת מינוי ממונה קורונה, ניהול ותיעוד על השוהים באתר, בדיקות חום בכניסה לאתרים, חובת שילוט של ההנחיות בשפות האם של הפועלים, הנחיות לאופן התנהלות הארוחות באתר, עבודה עם ציוד מגן וחיטוי משטחי עבודה, מגבלות שימוש במעלית משא ועוד.

 

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות