banner
דני מור מנכ"ל בסט יזום // צילום: סיון פרג' | Depositphotos
דני מור מנכ"ל בסט יזום // צילום: סיון פרג' | Depositphotos

דני מור, מנכ"ל בסט יזום מקבוצת בסט: "אני בספק אם המדינה מעוניינת בירידת מחירי הדיור"

מדוע פיתוח חיסון למגיפת הקורונה הוא המהלך שעשה את השנה החולפת, על הזכייה במכרז משמעותי בקריית אתא וגם, תחזית אופטימיות זהירה לקראת שינוי המגמה בענף הנדל"ן – סיכום שנה אישי עם דני מור

המהלך שעשה את השנה
"באופן מפתיע, האירוע המשמעותי ביותר בשנה החולפת אינו קשור באופן ישיר לענף הנדל"ן אך בהחלט היתה לו השפעה עצומה על הענף – פיתוח חיסון למגיפת הקורונה. בתחילת המשבר מגבלות ההתקהלות והתנועה של משרד הבריאות הובילו לירידה בביקושים לשטחי משרדים, ופגעו מהותית בענפי המלונאות, תיירות, ותרבות הבילוי והפנאי. לעומת זאת, תחום הבנייה למגורים נותר יציב והביקושים בו הוסטו בחלקם לדירות גן ופנטהאוז עם מרפסות מרווחות. פיתוח חיסון למגיפה הקורונה בפרק זמן של מס' חודשים בודדים חולל מפנה דרמטי בפעילות הכלכלית במשק הישראלי ויצאנו מחוזקים מהמשבר העולמי. בשוק הנדל"ן חילחלה התודעה שגם אם בעתות משבר, שווקי המגורים נותרו יציבים ושווקי המשרדים נפגעו במידה שאינה מהותית, זו עדות לעוצמה של הענף והחלה התפרצות מחירים. 

"באשר לתוכנית הדיור הממשלתית, אני סבור כי למרבה הצער אין בה בשורה אופרטיבית מהותית. הצעדים שננקטים אינם מספקים ולא יביאו לדעתי לבלימת ההאצה בעליית המחירים. התוכנית אינה מטפלת בשני נושאי הליבה: שיווק מסיבי של קרקעות לבנייה וקיצור לוחות הזמנים להוצאת היתרים באופן אפקטיבי, לכן להבנתי היא לא תביא לפתרון הבעיות בשוק או להיפוך מגמה בשוק שנוסק מעלה.

הדמיה: 3Dvision
הדמיה: 3Dvision

מה היו הפרויקטים המובילים של החברה השנה?
"בסט יזום זכתה לאחרונה במשותף עם חברת "אמריקה ישראל" במכרז שוק חופשי של רמ"י לבניית 560 יח"ד בשכונת גבעת הכלניות, קריית אתא. מדובר בפרויקט רחב היקף בשטח של כ-58 דונם לבניית כ-30 בניינים בני 5, 9 ו- 15 קומות, המאופיין באדריכלות מתקדמת וחדשנית בהובלת פרופ' גבי שוורץ. 

בנוסף, בסט ייזום התקשרה עם בעלי קרקע פרטיים לבניית פרויקט מעורב שימושים בשטח של כ-5 דונם במתחם "הקריה האקדמית" בפתח תקווה, ממערב לדרך יצחק רבין בעיר, הכולל 2 מגדלים עם 158 יחידות דיור ועוד כ-3,000 מ"ר שטחי מסחר וחניון. עלות ההקמה מוערכת בכ-170 מיליון ש"ח. ממול למגדלים יוקם קמפוס אקדמי של אוניברסיטת UIBE המובילה מסין במסלול מנהל עסקים.

החברה קיבלה בשנה החולפת היתרי בניה והחלה בביצוע ושיווק פרויקטים למגורים בשכונת אור ים באור עקיבא (232 יח״ד) שכונת נמסואי נצרת (77 יח״ד), ופרויקט דגל לעירוב שימושים למסחר ומשרדים בנוף הגליל (23 אלף מ״ר מ״ר עילי ו-18 אלף מ״ר תת קרקעי). 

כמו כן, החברה קידמה ומעורבת במס' רב של פרויקטים במסלולי פינוי בינוי ותמ"א 38/2 לאלפי יח"ד מוצעות בתחום ההתחדשות העירונית". 

מה התחזית שלך לשנת 2022?
"להערכתי למצער מגמת עליית מחירי הדירות לא תיבלם גם בשנת 2022, במקרה הטוב היא תתמתן מעט אבל עליות במחירים יימשכו גם בשנה הבאה וגם בשנים שלאחריה. תהליכים בנדל"ן אורכים מספר שנים עד שחל שינוי מגמה ולכן קשה לצפות לירידה במחירי הדירות בטווח הקצר והבינוני ואני בספק אם המדינה  בכלל מעוניינת בכך כי הרי היא מעשירה את קופתה ממיסים משוק הנדל"ן. אני מעריך גם כי תחום השכירות לטווח ארוך ימשיך להתפתח בשנת 2022 ויהווה חלופה הולמת למגורים לאלה שידם אינה משגת לרכוש דירה".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות