הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים

ועדות התכנון מניעות: אושרו 532 יח"ד בבת ים בתוכנית עירוב שימושים, 100 יח"ד בחולון

מתחם עירוב שימושים, הכולל 532 יח"ד בבת ים ומגדל בן 100 יח"ד אושרו להפקדה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב

כרמלה קופר 25.05.2020

הדמיה: ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים

הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב במינהל התכנון, החליטה להפקיד תוכנית להקמת מתחם שישלב מגורים, תעסוקה, מסחר ומבני ציבור באזור העסקים המתפתח של בת-ים.  

מדובר בשתי תכניות על חטיבת שטח אחת של כ-60 דונם הממוקם בין הרחובות הקוממיות בצפון, ומנחם בגין המערב. התוכנית כוללת והקמה של מתחם מעורב שימושים – תעסוקה, מגורים, מסחר ומוסדות ציבור בסמוך לתחנה הדרומית ביותר של הקו האדום של הרכבת הקלה. 

התוכנית כוללת 532 יחידות דיור שיוקמו בשמונה מבני מגורים בני 6-40 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור 213 יהיו דירות קטנות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 14 מבני תעסוקה. סה"כ כוללת התוכנית כ-140,000 מ"ר עבור שטחי תעסוקה וכ-8,540 מ"ר עבור שטחי מסחר. כמו כן במסגרת התוכנית  כוללת כ-5 דונם עבור שטחים ציבוריים פתוחים חלקם על רחוב הקוממיות כציר ירוק, וחלקם בתוך המתחם, וכן כ-5 דונם עבור מבנים ומוסדות ציבור.  תוכנית למתחם אחד הוגש ע"י רשות מקרקעי ישראל ונערך ע"י נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים והתוכנית למתחם השני הוגשה ע"י חברת אביסרור ונערכה ע"י טיטו אומן אדריכלים.

הדמיה: נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים
הדמיה: נעמה מליס אדריכלות ובינוי ערים

אדריכל יואב אומן, בעלים ושותף במשרד טיטו-אומן אדריכלים, מסביר כי: "התכנית תורמת לעירוניות בכך שלצד מגדלים יש גם בנייה מרקמית שמלווה את הרחוב, ומייצרת שלד תחבורתי שכולל שבילי אופניים ותקן חניה מאד נמוך – 0.6 חניות לדירה. תקן חניה נמוך זה תוכנן על מנת לצמצם את השימוש ברכבים פרטיים ומסתמך על התחבורה הציבורית. האזור נהנה מרמת שירותים טובה של תחבורה ציבורית, בדגש על הרכבת הקלה והנתיב המהיר לתל אביב. ייחוד נוסף של הפרויקט הוא ש-30% מהדירות בו הן דירות קטנות, מתוכן 10% הן מיקרו דירות בגדלים של עד 50 מ"ר".

במינהל התכנון מציינים כי: "במסגרת הקמת המתחם החדש, יוקמו שני רחובות חדשים, המתחברים לרחוב הקוממיות, לרחוב מנחם בגין ולשכונת המגורים החדשה "פארק הים" הנבנית מדרום. הרחובות יהיו בעלי חזית מסחרית פעילה, ויהיו בעלי מדרכות רחבות. רוחב המדרכות, בשילוב עם שבילי אופניים וקרבה לקו האדום של הרכבת הקלה, יצרו מרחב שיעודד תנועה לא ממונעת על פני שימוש ברכב הפרטי".

יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב, אדריכלית דניאלה פוסק, מסרה כי: "מדובר בשתי תכניות משלימות בשטח משמעותי של כ-60 דונם אשר ביחד מהוות חטיבת קרקע משמעותית המתוכננת בהתאם למדיניות הוועדה המחוזית והוועדה המקומית, בדגש על אזור מעורב שימושים הכולל תעסוקה, מתחמי מגורים, הקצאות משמעותיות לשטחים ציבוריים ופיתוח סביבתי מוטה הולכי רגל. פיתוח המתחם יחזק את חוסנה הכלכלי של העיר וייצר רובע עירוני שוקק עבור התושבים".

בתוך כך, החליטה הוועדה על הפקדת תוכנית להקמת מגדל מעורב שימושים בן 26 קומות בקרית שרת בחולון. התוכנית על שטח של כ-3.2 ממוקמת על רחוב משה שרת במקום המשמש בפועל לחניה ציבורית ובסמוך למרכז המסחרי, בית תרבות שטיינברג ותיכון מקיף קרית שרת.  המגדל כולל 100 יחידות דיור, מתוכן 20 יחידות דיור יוקצו עבור דירות קטנות ועוד תהיינה קטנות ו-20 דירות נוספות ישמשו לדיור להשכרה או לדיור מוגן.  התוכנית הוגשה ע"י חברת אזורים בניין ונערכה ע"י ברעלי לויצקי כסיף אדריכלים. 

 

בחן את עצמך: האם אתם בקיאים בתחום ההתחדשות העירונית

לקבלת עדכונים וחדשות בוואטספ >>> לחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות