banner
אמיר לוטן // צילום: קבוצת לוינשטיין | רידינג 25-29 בתל אביב של חברת לוינשטין // איוולב מדיה
אמיר לוטן // צילום: קבוצת לוינשטיין | רידינג 25-29 בתל אביב של חברת לוינשטין // איוולב מדיה

"הבנו שהתחדשות עירונית היא העתיד"

קבוצת לוינשטין מרחיבה את פעילות ההתחדשות העירונית ומדווחת על כ-40 פרויקטים, בהם למעלה מ-5,000 יח"ד מתוכננות. אמיר לוטן, מנהל תחום ההתחדשות העירונית בקבוצה בראיון על התחום הכי חם בענף הנדל"ן

קבוצת לוינשטין, מהחברות הגדולות בשוק הנדל"ן הישראלי, מרחיבה את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית. הקבוצה בנתה, בונה ומקדמת עשרות פרויקטים ובהם אלפי דירות בהתחדשות עירונית בעיקר באזורי הביקוש, ובימים אלה היא בודקת מספר מתחמים בעיר הבירה שהפכה בשנתיים האחרונות לעיר מובילה בהתחדשות עירונית.

קבוצת לוינשטין הוקמה ב-1945 ע"י משולם לוינשטין, וכיום עומד בראשה בנו שאול לוטן. נכדו, אמיר לוטן, מוביל את פעילות ההתחדשות העירונית בקבוצה מאז שהקים את המחלקה בשנת 2010. קבוצת לוינשטין כוללת מספר חברות ציבוריות עם ניסיון וותק של למעלה מ-75 שנה בייזום ובבנייה, הכוללים ביצוע של מאות פרויקטים ברחבי הארץ.

אמיר לוטן, מנהל תחום ההתחדשות העירונית בקבוצת לוינשטין, מספר: "שנות הפעילות הראשונות שלנו בתחום ההתחדשות העירונית התאפיינו בעיקר בתמ"א 38/1, ומהר מאוד עברנו להתמקד בפרויקטים של תמ"א 38/2 – הריסה ובנייה מחדש, ובמתחמים של פינוי בינוי. הבנו שהתחדשות עירונית היא העתיד, ושבמרכזי הערים, בשל מיעוט הקרקעות, התחדשות עירונית היא למעשה הדרך היחידה לבנות". 

מאז הספיקה החברה לצבור ניסיון וידע עצום בתחום ההתחדשות העירונית ולהפוך לאחת החברות המובילות בישראל בתחום זה. כיום היא בונה ומקדמת למעלה מ-40 פרויקטים בעלי פוטנציאל של יותר מ-5,000 יחידות דיור בערים תל אביב, הרצליה, רמת גן, תל מונד, הוד השרון, גבעתיים, לוד, רחובות ועוד. 

אחד מפרויקטי ההתחדשות הבולטים של קבוצת לוינשטין הוא פרויקט פינוי בינוי במתחם בית חורון ברמת גן, הכולל הקמת 4 בנייני מגורים ובהם 343 יח"ד בשני בניינים בני 10 קומות ושני מגדלי מגורים בגובה 21 קומות, שייבנו במקום 119 יחידות דיור ב-9 בניינים ישנים בני 3-5 קומות שייהרסו ויפונו. "עברנו הרבה תלאות ומשוכות בקידום הפרויקט הזה, אבל התוצאה הסופית היא שחשובה, אנו נבנה פרויקט מצוין, במיקום מנצח, שישפר משמעותית את איכות החיים של הדיירים וגם את הסביבה כולה", אומר לוטן.

פרויקט בית חורון של קבוצת לוינשטין // הדמיה: YAYA3D
פרויקט בית חורון של קבוצת לוינשטין // הדמיה: YAYA3D

פרויקט התחדשות בולט נוסף של לוינשטין יצא לאחרונה לדרך במתחם שיכון דרום בעיר הרצליה, בשיתוף חברת ים סוף נדל"ן (זרוע הייזום למגורים מקבוצת פפושדו). במסגרת הפרויקט תיבנה שכונה חדשה ומודרנית עם פיתוח סביבתי נרחב שתכלול 3 מגדלי מגורים בני 25 קומות ועוד 6 בניינים נמוכים יותר, ובסך הכל 662 דירות חדשות, כ-5,000 מ"ר שטחי מסחר וכ-5,000 מ"ר שטחי ציבור. לדברי לוטן: "הפרויקט התאפשר רק הודות לניסיון הרב ולאיתנות הפיננסית של שתי הקבוצות. מדובר באחד מהמתחמים המורכבים והגדולים לפרויקט מסוג זה המאגד בתוכו מגוון רחב של בעלי זכויות מסוגים שונים ובהם חנויות, דירות ובתים פרטיים, כמו גם דרישות מהעירייה להקצאת שטחים לצרכי ציבור".

פרויקט הגאון מוילנה בהרצליה הדמיה באדיבות לוינשטין וים סוף
פרויקט הגאון מוילנה בהרצליה הדמיה באדיבות לוינשטין וים סוף

כיצד אתה רואה את עתידו של תחום ההתחדשות העירונית?
"תחום ההתחדשות העירונית רק יתחזק ברחבי הארץ בשנים הקרובות. גם המדינה מבינה שזה הכלי המרכזי להגדלת היצע הדירות בכלל ובאזורי ביקוש בפרט ולחידוש פני הערים הוותיקות, אבל על מנת לתת דחיפה משמעותית לתחום, נדרשת ודאות תכנונית גבוהה מצד המדינה – לדעת בדיוק אילו זכויות יתקבלו בכל פרויקט ואילו מטלות ציבוריות והיטלי השבחה יהיו – לטובת היזמים וגם הדיירים שכיום סובלים מהתמשכות אינסופית של התהליכים".

איזה מסר היית רוצה להעביר לנציגויות דיירים המעוניינים להתחיל בתהליך התחדשות?
"להזדרז ולחתום עכשיו, כי אחרת הם עלולים לפספס את ההזדמנות ולהצטער עוד כמה שנים. בסופו של דבר, פרויקטי ההתחדשות ישביחו מאוד את הנכס של בעלי הדירות, זה שווה להם הרבה מאוד כסף, ויכול להגיע למיליונים של השבחה באפס מאמץ מצידם".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות