banner
TOMORROW, תל אביב. ההדמיה להמחשה בלבד, הדמיה: D-BLK Architects
TOMORROW, תל אביב. ההדמיה להמחשה בלבד, הדמיה: D-BLK Architects

יוסי אברהמי על קריסת מבנים: "ההזנחה מפחידה אותי הרבה יותר מהסיכון הבטחוני"

רעידות האדמה האחרונות שפקדו את ישראל, והסטטיסטיקה לפיה אחת למאה שנה עשויה לפקוד את ישראל רעידת אדמה הרסנית – מחזקות את ההבנה שהפתרון טמון בהתחדשות העירונית. "מאות אלפי בניינים ישנים מהווים סכנה מיידית לדייריהם ומשוועים להתחדשות באופן דחוף", אומר יוסי אברהמי, יו"ר ובעלי קבוצת יוסי אברהמי

קבוצת יוסי אברהמי, המתמחה בייזום ובביצוע של מיזמי נדל"ן רחבי היקף ברחבי הארץ בדגש על מגורי יוקרה בערי רצועת החוף של ישראל, החליטה גם היא להיכנס לתחום ההתחדשות העירונית. בקבוצה הוקמה חטיבת התחדשות עירונית ייעודית אשר אמונה אך ורק על פרויקטים מסוג הריסה ובניה מחדש ופינוי בינוי.

"זה שנים שאני מתריע שהסיכון הבטיחותי הרבה יותר מדאיג אותי מהסיכון הבטחוני", אומר יוסי אברהמי, יו"ר ובעלים קבוצת יוסי אברהמי, "ישנם מאות אלפי בניינים ישנים המהווים סכנה מיידית לדייריהם ולציבור סביבם, ומשוועים להתחדשות באופן דחוף. מובן שגם הוספת ממ"דים היא הכרח, שהרי האיומים הביטחוניים נמצאים גם במרכז, ולא רק בדרום או בצפון, אך ההזנחה מפחידה אותי הרבה יותר: בפריפריה ובמרכז, אלפי מבנים בני עשרות שנים לא מתוחזקים, מתפוררים ונמצאים רגע לפני קריסה. מה יקרה אם רעידת האדמה הבאה תהיה רצינית יותר מאלה שחווינו בחודשים האחרונים?".

עוד מסביר אברהמי כי "פינוי בינוי כלכלי ליזם בשל הטבות המיסוי או הגדלת זכויות הבנייה אך הוא כלכלי הרבה יותר לרשות המקומית שזוכה לשטחים ציבוריים, ריאות ירוקות ולמטלות קהילתיות נוספות מצד היזם, לאגרות והיטלים כספיים גבוהים, ובעיקר לניצול מירבי של הקרקעות. כמובן שמי שעוד נהנה מהמקפצה הכלכלית הוא הדייר – שללא כל השקעה כספית זוכה בדירה חדשה, גדולה ובטוחה, וכך בשיפור משמעותי ברווחה ובאיכות החיים". 

TOMORROW, תל אביב
אחד הפרויקטים המסקרנים של הקבוצה TOMORROW יקום בשכונת נווה אליעזר בתל אביב. בעשור האחרון השכונה עוברת שינויים וקורצת למשפחות ולצעירים כאשר מחירי הנדל"ן בה עולים, ומוקמים בה פרוייקטים רבים של התחדשות. לפני חצי שנה זכתה הקבוצה בקול קורא לביצוע פרויקט, הכולל הריסה של ארבעה בנייני רכבת ישנים ברחוב תקוע 11-33 בשכונה. במקום 96 יחידות הדיור הקיימות ייבנו 315 יחידות דיור חדשות.

הפרויקט נעשה בעזרת "עזרה וביצרון" המסייעת לתושבים לקדם מיזמי התחדשות עירונית מתחמית בתל אביב. 14 הצעות לבניית הפרויקט הוגשו על ידי יזמים לקול קורא, מתוכן נבחרו כמה מובילות, ולבסוף ברוב של 98% בחרו הדיירים את קבוצת יוסי אברהמי.

התכנון החדש כולל ארבעה בניינים בגובה 9 קומות ומגדל בן 24 קומות. התוכנית כוללת שדרה ירוקה לרווחת התושבים, שתקשר בין שתי גינות קיימות ותאפשר מרחב ציבורי ונגיש. כמו כן, התוכנית כוללת שטחי מסחר בהיקף של 350 מ"ר. על הפרויקט אמון משרד D-BLK ברעלי לויצקי כסיף דה לה פונטיין אדריכלים.

מתחם נווה דוד, חיפה. ההדמיה להמחשה בלבד, הדמיה: שורץ בסנוסוף אדריכלים
מתחם נווה דוד, חיפה. ההדמיה להמחשה בלבד, הדמיה: שורץ בסנוסוף אדריכלים

מתחם נווה דוד ומתחם שער העלייה, חיפה
|פרויקט פינוי בינוי ייחודי מתוכנן בשכונת נווה דוד במערב חיפה. השכונה, שבשנות הקמת המדינה הייתה מחנה קליטה לעולים, מאכלסת בתוכה כיום תושבים וותיקים לצד משפחות צעירות רבות. בשל מיקומה האסטרטגי – סמוך לחוף הים, יש ערך רב להתחדשות עירונית בשכונה. 153 יחידות הדיור הנמצאות בעשרה בנייני רכבת ישנים ברחובות המלך יהואש והמלך דוד ייהרסו, ובמקומם ייבנה מתחם מגורים יוקרתי ובו שישה מגדלים בני 28 קומות, שיכללו למעלה מ-700 יחידות דיור וכ-600 מ"ר לטובת שטחי מסחר ושטחי ציבור. קומת הקרקע תכלול חזית מסחרית לרחוב. משרד שורץ בסנוסוף אדריכלים אמון על תכנון ועיצוב הפרויקט.  

מתחם פינוי בינוי נוסף מתוכנן בשכונת שער העלייה בחיפה, שכונת חוף הגובלת בנווה דוד, שבדומה לה גם היא היוותה בעבר הרחוק מתחם לקליטת עלייה. בפרויקט המדובר 265 יחידות דיור קיימות שיהפכו לשני מתחמי מגורים יוקרתיים בהיקף של 1,200 יח"ד. תכנון הפרויקט מבוצע גם הוא ע"י משרד שוורץ בסנוסוף אדריכלים.

"אנו מאמינים בהתחדשות עירונית הנעשית בשיתוף פעולה מלא עם בעלי הדירות ותוך התחשבות בצורכיהם", קובע יוסי אברהמי, מייסד הקבוצה, "כך אנו יכולים להגשים בצורה המיטבית את שאיפתם לשיפור סביבת המגורים ואיכות החיים. אנו רואים בכך מפתח להתחדשות עירונית נכונה, ולכן אנו מלווים את הדיירים מרגע החתימה ועד קבלת המפתח. העובדה שאנו חברה יזמית ומבצעת, מקלה על התהליך עבור הדיירים ומקנה להם יציבות וביטחון, כיוון שיש להם כתובת אחת בלבד להתנהל מולה". 

קבוצת יוסי אברהמי היא מחברות הנדל"ן המובילות והמבוססות במשק הישראלי, כבר למעלה מ-42 שנה. ניסיונה הרב בייזום, תכנון ובנייה, כולל למעלה מ- 6,000 יחידות למגורים ומאות פרויקטים של תשתיות ופיתוח. במהלך השנים יזמה ובנתה הקבוצה מגוון רחב של פרויקטים למגורים במיקומים נבחרים ביניהם פילהרמונית ומגדל נאמן VIP בתל אביב, מתחם טורקיז בחיפה ופרויקטים רבים באילת. כל הפרויקטים מתאפיינים בתכנון אדריכלי חדשני תוך שימת דגש רב על סביבה איכותית עם נגישות לשירותים קהילתיים, מערכות חינוך, מרכזי בילוי ומסחר ומרכזי ספורט.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

אל תחמיצו את המשקיעים

ניסיון העבר של כלכלת ישראל ושוק הנדל"ן, הוכיח פעם אחר פעם כי המשקיעים היוו מנוע צמיחה אפקטיבי ביותר...
אמיר רוזנבלום 11.06.2024
נשמח לדבר אתך
נגישות