banner
אילוסטרציה // shutterstock
אילוסטרציה // shutterstock

האם העולים החדשים ותושבי החוץ חוזרים לזירת הנדל"ן הישראלית?

כ-20 אלף עולים חדשים הגיעו ארצה מתחילת 2021. רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק נדל"ן: "בשנים הקרובות נראה יותר עולים בישראל כי הרבה מתושבי החוץ רכשו דירות על הנייר והם ממתינים להסרת מגבלות הקורונה"

למרות מגבלות הקורונה שעדיין קיימות, הגיעו לישראל מתחילת השנה ועד סוף ספטמבר כמעט 20 אלף עולים חדשים. לשם השוואה, בשנת 2020 שהתאפיינה במשבר הקורונה הגיעו ארצה בסך הכל 21,109 עולים חדשים וב-2019 כולה הגיעו 35,119 עולים, כך עולה מניתוח נתוני ההגירה והקליטה של משרד הקליטה והסוכנות היהודית שבוצע בחברת אלדר שיווק הנדל"ן

רוני כהן מנכל אלדר שיווק // צילום: אוראל כהן
רוני כהן //  אוראל כהן

רוני כהן, מנכ"ל אלדר שיווק נדל"ן המשווקת דירות חדשות בכל רחבי הארץ, מציין כי נוכחות העולים החדשים מורגשת במשרדי המכירות: "אנחנו רואים יותר פניות מצד תושבי חוץ שמתכוונים לעשות עלייה, ומעולים שכבר הגיעו ארצה. אנחנו מעריכים גם כי בשנים הקרובות נראה יותר עולים בישראל כי הרבה מתושבי החוץ רכשו דירות על הנייר והם ממתינים להסרת מגבלות הקורונה על מנת לבצע את העלייה בפועל. אם בעבר ראינו בעיקר עולים מצרפת, הרי שכיום יש הרבה התעניינות מתושבי אנגליה, בלגיה, גרמניה, דרום אפריקה ומארה"ב. הזרז המרכזי לעלייה ממערב אירופה הוא האנטישמיות הגואה וגם הקורונה והשפעותיה. אנחנו רואים לדוגמא הרבה עולים שמתכוונים לעלות ארצה אך להמשיך לעבוד או לנהל עסקים מרחוק".

יפה סדן // יחצ
יפה סדן // יחצ

יפה סדן, סמנכ"לית השיווק והמכירות בחברת יוסי אברהמי, מציינת כי: "מורגשת עלייה בהתעניינות של עולים חדשים ותושבי חוץ בדירות בפרויקטים של החברה בתל אביב, יפו, באילת ובהרצליה. מדובר בעיקר בעולים חדשים מארה"ב, אנגליה ודרום אמריקה שרוכשים בדרך כלל דירות גדולות ומיוחדות, הם מעדיפים קירבה לים ולמוקדי הבילוי והמסחר בערים ומוכנים לשלם על זה כסף. לאחרונה מכרנו לתושב אמריקאי דירה המתפרסת על פני קומה שלמה בפרויקט 'נגה 1' ביפו במחיר שיא של כ-20.5 מיליון שקל, ולהערכתי הנוכחות של העולים ותושבי החוץ בשוק הנדל"ן רק תגבר בשנים הקרובות".

ירושלים מובילה

היישובים המובילים בישראל שאליהם הגיעו העולים החדשים בתקופה זו הם ירושלים (2,154 עולים), אחריה תל אביב עם 2,049, נתניה 1,970, חיפה 1,330, אשדוד 733, רעננה 708, בית שמש עם כ-700, נהריה עם 661, וסוגרות את העשירייה הראשונה הערים באר שבע (627) ובת ים (605 עולים חדשים). ארצות המוצא של העולים ב-2021 הן בעיקר מערב אירופה וצפון אמריקה.

יקי בריגה // יחצ
יקי בריגה // יחצ

יקי בריגה, מנכ"ל חברת BRIGA, אומר כי: "יש לעודד את העולים באמצעות תמריצים לישראלים ויהודים שרוצים לעשות עלייה ולחזור לארץ. נתניה היא בין הערים המובילות בישראל בקליטת עלייה, העולים אוהבים את מה שיש לעיר להציע – רצועת החוף והאווירה של חופש ובילוי שיש באוויר, והם חוזרים לכאן שנה אחרי שנה.  יש בסך הכל 15 מיליון יהודים בעולם, 7 מיליון מהם נמצאים בחו"ל, ואם נצליח להחזיר רק 10% מהם – כ-500-700 אלף לפחות, זה יגרום לזה שמדינת ישראל תצא ממשבר הקורונה הכלכלי בדרך הכי מהירה והכי טובה. זה יאושש את הכלכלה ויחזיר כסף לישראל".

לפי הנתונים, העשירייה הראשונה של ערי היעד דומות גם בשנים הקודמות. כך, ב-2020, שנת הקורונה, מתוך 21 אלף העולים שעלו ארצה, כ-2,300 הגיעו לת"א, 2,132 לירושלים, 2,008 לנתניה, 1,637 לחיפה, 807 לבת ים, 782 לאשדוד ו-760 לרעננה. ב-2019 עלו לישראל יותר מ-35 אלף עולים חדשים, מתוכם כ-4,500 לת"א, 4,300 לנתניה, 3,100 לחיפה, 2,500 לירושלים, 1,800 לבת ים ו-917 עולים עלו לעיר רעננה.

ורד צרפתי, סגנית נשיא התאחדות בוני הארץ וסמנכ"לית משותפת בחברת צרפתי // צילום: אמיר מאיר
ורד צרפתי //  אמיר מאיר

ורד צרפתי זבולון, סמנכ"לית חברת צרפתי שמעון, מוסיפה כי: "המגוון של העולים מייצר באופן טבעי מגוון של ביקושים. אם בעבר הביקושים היו בעיקר לדיור בערי החוף, הרי שהיום הם מתפזרים על מקומות שונים בארץ. כך למשל באר שבע מהווה מוקד משיכה לעולים חדשים – בשלושת הרבעונים הראשונים של 2021 קלטה העיר 627 עולים חדשים, בין השאר בזכות תנופת הבנייה והפיתוח שהיא עוברת בדרך להפוך למטרופולין של הדרום, והודות לתמהיל הדירות המגוון שהיא מציעה, לפארקי ההייטק, אזורי התעסוקה, המסחר וההשכלה ועוד".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות