banner
פרויקט SEA SIDE // הדמיה: 3Ddesigh
פרויקט SEA SIDE // הדמיה: 3Ddesigh

"בקרוב ייפול לכולם האסימון – אילת היא הדבר הבא בנדל"ן הישראלי"

כך אומר יוסי אברהמי, מיזמי הנדל"ן המובילים בישראל, שהתחיל את דרכו בעיר הדרומית:  "מי שיש לו קצת כסף ורוצה להשקיע בנדל"ן אך לא במחירי תל אביב – אילת היא אופציה טבעית ומתבקשת עבורו"

בשקט יחסי וללא ה"באז" שמאפיין ערים מבוקשות במרכז הארץ, אילת עוברת באחרונה מהפך של ממש. בשנים האחרונות הולך ומתחזק מעמדה של העיר הדרומית כאחד מיעדי ההשקעה הבולטים מחוץ לגוש דן, המציע מנעד נדלני רחב – החל בדירות מגורים למשפחות או להשכרה ארוכת טווח, עבור במיזמי יוקרה לתושבי חוץ וכלה בדירות נופש להשכרה יומית.

הקפיצה של אילת לא מתרחשת בחלל ריק – היא קשורה קשר אדוק לתוכניות שמקדמת העירייה בשטחים אסטרטגיים בעיר וכן, למיזמי תשתית שזוכים למימון מסיבי מצד המדינה.
אחד מהם הוא פרויקט הטרמינל שמוקם בימים אלה על שטח שדה התעופה שנסגר בשנת 2019. בחלקו הדרומי הוא עתיד לכלול ריאה ירוקה גדולה, שתשמש מתחמי בילוי ופנאי, לרבות מרכז מופעים בינלאומי ובחלקו הצפוני למתחמי מגורים ומלונאות חדשים, שעתידים למשוך לעיר אוכלוסייה חזקה, לצד משקיעים רבים.
עוד דווח לפני כחודשיים כי משרדי התחבורה והאוצר סיכמו על הזרמת 30 מיליון שקל נוספים להשלמת התכנון של מסילת הרכבת לאילת על ידי חברת נתיבי ישראל. הגשמת הפרויקט, שיכלול מסילה בת 270 ק"מ ועלותו נאמדת ב-40 מיליארד שקל, עתידה לשפר משמעותית את איכות החיים בעיר ולשדרג את מעמדה הסוציו אקונומי. 

הדמיה: 3Ddesigh
הדמיה: 3Ddesigh

נקודת מפנה
"העיר אילת נמצאת בנקודת זינוק מצוינת: כיום כשתיירי חוץ עדיין לא באים בגלל הקורונה – תיירות הפנים שוטפת את העיר; וברגע שיפתחו את שדה תעופה רמון לטיסות מחו"ל – העיר בכלל תקבל דחיפה אדירה", כך אומר חנן פרץ, הבעלים של משרד התיווך ניר דוד הפועל בעיר.
לדבריו, פרויקט הטרמינל יהווה את נקודת המפנה של העיר: "אנשים לא מבינים את חשיבות הפרויקט לאילת. אם עד היום שדה התעופה חצץ בין העיר עצמה לבין אזור המלונות, היום כל האזור הזה נפתח. כבר אין פקקים כמו פעם ופתאום אנשים יכולים ללכת ברגל ממרכז שחמון לאזורי הנופש. זה יוצר אווירה הרבה יותר נעימה ומשחרר הרבה לחץ.
"בנוסף, הזזת שדה התעופה מהעיר גרמה לכך שהעיר סוף סוף יכולה להתפתח לגובה, אחרי עשורים של מגבלות. הדבר הזה משמעותי מאוד לעיר, משום שהיצע הקרקעות כאן לא גדל, ופוטנציאל הבינוי הוא בעיקר לגובה. אני מאוד אופימי כי ברגע שהעירייה נותנת דחיפה כזאת לפרויקטים בשטחה, ומעודדת יזמי נדל"ן לפעול בה – זה משרה אופטימיות גדולה על השוק האילתי, וזה בדיוק מה ששוק קטן וייחודי כזה צריך בשביל לפרוח".

אופציה מתבקשת
יזמי הנדל"ן הגדולים בישראל היו הראשונים לזהות את המגמה החיובית המתרגשת על אילת. אחד הבולטים שבהם הוא קבוצת יוסי אברהמי, בבעלות היזם והיו"ר הוותיק, יוסי אברהמי, שאמנם מוכר היום גם בזכות הפרויקטים של הקבוצה בתל אביב ובגוש דן (פילהרמונית, כוכב הצפון, מגדל נאמן VIP ועוד), אך למעשה החל את דרכו בעיר הדרומית.
"תיירות הפנים באילת, שנמצאת כרגע בשיא, משקפת במידה רבה את מה שקורה בשוק הנדל"ן של העיר", אומר אברהמי. "אילת הפכה לעיר הדירות להשקעה, ולא סתם בחרנו לפעול בה. היא קורצת הן למשפחות שבעקבות הקורונה מבקשות לעצמן מרחב שקט וגדול יותר, הן לזוגות מבוגרים שרוצים לצמצם דיור מצד אחד אך לגור בסטנדרטים של יוקרה מצד שני, ואפילו לסטודנטים שממלאים את העיר ולומדים בשלוחות של אוניברסיטאות רבות".
אילת היא כמובן עיר מבוקשת מאוד גם בקרב שוכרים לטווח קצר: "בסופו של דבר מדובר בעיר נופש מובהקת המשלבת ים ומדבר ונמצאת במיקום יוצא דופן", אומר אברהמי. "לכן מי שיש לו קצת כסף ורוצה להשקיע בנדל"ן אך לא במחירי תל אביב – אילת היא אופציה טבעית ומתבקשת עבורו".

יוסי אברהמי // צילום: יונתן בלום
יוסי אברהמי // צילום: יונתן בלום

כיום מקדמת קבוצת יוסי אברהמי כמה פרויקטים גדולים באילת, בהם פרויקט SEA SIDE הנמצא בשלבי בנייה סופיים – קומפלקס מגורים ונופש ייחודי הממוקם על קו הטיילת ובלב מוקדי הבילוי והקניות שלה; "התמרים 13" – פרויקט מגורים הנבנה על שטחה של חנות הצילום המיתולוגית של בני ונצר; והמתחם האקסקלוסיבי גולף גולד – יצירה אדריכלית המשקיפה על מימי הים האדום.

"אנחנו בקבוצה מאמינים מאוד בעתיד של אילת, ובפרט בפרויקטים שלנו שנמצאים בסמוך לנקודות הפיתוח החשובות", אומר אברהמי. "פרויקט גולף גולד ממוקם בסמוך למתחם הטרמינל המתחדש, פרויקט SEA SIDE נמצא בלב אזור הבילויים והמסחר, ופרויקט התמרים שוכן בלב אזור המגורים המתחדש והיוקרתי של העיר, בסמוך לקו המים. אני מאמין שבקיץ הקרוב, עם פתיחת השמיים והגעת התיירים מחו"ל, לכל השחקנים בשוק ייפול האסימון שאילת היא הדבר הבא בנדל"ן הישראלי".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות