banner
אסף כהנר // יח"צ | Depositphotos
אסף כהנר // יח"צ | Depositphotos

מונדיאל, מסי ונדל"ן

אסף כהנר, מנכ"ל חברת Ewave Nadlan, מצא את החיבור המקשר בין מסי, נבחרת ארגנטינה ובין עולם הנדל"ן. הוא מפרט תובנות מהמונדיאל שניתן ליישם בפעילות היומיומית של כול חברת נדל"ן

אסף כהנר, מנכ"ל Ewave Nadlan 20.12.2022

מכול מהלך בחיים אפשר ללמוד וצריך להשתפר – זה נכון בספורט, זה נכון בעסקים, וזה נכון בחיים. לכן, גם מהמונדיאל, שהסתיים השבוע בניצחונה ההיסטורי של נבחרת ארגנטינה, אפשר – ואפילו צריך – ללמוד לקחים, וליישם אותם בהתנהלות העסקית היומיומית שלנו בתעשיית הנדל"ן.

36 שנים חלפו מאז דייגו ארמנדו מראדונה שלח את יד הזהב שלו והביא את גביע העולם לארגנטינה, והשבוע זה קרה שוב. הפעם לא היו ניסים, ולא הייתה מעורבת "יד אלוהים" באירוע, אלא משחק של הנבחרת הטובה בעולם, כשבראשה עומד השחקן הטוב בעולם – ליאו מסי. הרבה דם, יזע ודמעות העבירה נבחרת ארגנטינה את אוהדיה לאורך המונדיאל – החל מההפסד הצורב לנבחרת ערב הסעודית במשחק הראשון של הקבוצות בשלב הבתים – ועד הניצחון בגמר, בפנדלים. זאת אחרי שלעיתים כבר היה נראה כאילו המכונה הצרפתית עומדת שוב לדרוס את היתרון הארגנטינאי, ולהשיב את הגביע פעם שנייה ברציפות לפריס. בשלב הבתים דיברו רבות על כך שחסר לקבוצה הארגנטינאית איזה קמצוץ של אותה רוח שמובילה לניצחון. הפרשנים באולפנים אמרו "זה לא מתחבר", והתכוונו לזה בדיוק. אלא שככול שהתקדם הטורניר התברר שארגנטינה מתחברת, מסי מתחבר, והפאזל מסתדר – עד לסיום המושלם עבור הארגנטינאים, ומאות מיליונים של אוהדיה ברחבי העולם.

הקונפליקט שבין הכוכב לקבוצה
אחד הדברים שעולים בכול מונדיאל – והמונדיאל הזה אינו יוצא דופן בכך – הוא העימות החזיתי בין הערך המוסף שמביאים הסטארים, הוירטואוזים, כוכבי הכדורגל הבינלאומיים שכול ילד בכול מקום בעולם מכירים; ובין הערך המוסף של הקבוצה – בכדורגל זה נקרא משחק קבוצתי, ובשוק העבודה קוראים לזה עבודת צוות. כשבנבחרת ארגנטינה עסקינן אז אין ספק שמדובר על מסי וכול השאר – יהיו מעמדם וחשיבותם גדולים ככול שיהיו.

מצד אחד – הוירטואוז מבקיע ומבשל גולים, הוא מביא ניצחונות, הוא גם מביא את הקהל, את המדיה ואת נותני החסויות. מאידך, בסופו של היום הוא חלק מקבוצה הכוללת עוד 10 שחקנים על המגרש חוץ ממנו, שחקנים מחליפים, מאמן והנהלה. הוירטואוז המוכשר ביותר לא יצליח להביא את קבוצתו לחוף מבטחים בלי התמיכה של כול חבריו לקבוצה – בלי שהשוער, המגנים, הקשרים והחלוצים יעבדו כולם יחד, אחד עם השני, וכמובן כולם עם המאמן. 

כאן נשאלת השאלה – מי גדול יותר – הוירטואוז או הקבוצה, והשאלה הזו נשאלה ביתר תוקף ובעוצמה כאשר בוחנים את הקריירה של מסי, שמצד אחד תמיד ידע להיות "גלגל שיניים" משמעותי בתוך קבוצה, ולהיות חלק משמעותי מתוך מבנה קבוצתי. מצד שני הוא אמביציוזי מאוד, ובעל מודעות לערכו ולחיוניות שלו על המגרש. את ניהול האגו שלו עשה מסי לאורך השנים בדרך כלל בהצלחה. כשהוא חוגג שער הוא כמעט תמיד יחפש את מי שבישל לו אותו כדי להגיד תודה. אם חבר לקבוצה נמצא במצב טוב יותר ממנו הוא ימסור לו את הכדור – כל עוד הוא סומך עליו. הוא בעל אגו מפותח, אך גם צנוע מספיק כדי להבין שהוא חלק ממכונה שגדולה יותר ממנו עצמו. את כול התכונות הללו ראינו ביתר שאת במהלך חודש המונדיאל האחרון, ראינו וירטואוז שעיני כול העולם נשואות אליו, אך ראינו אותו מוביל קבוצה – והוא עשה זאת עד לגמר ולזכייה במונדיאל קטאר 2022.

בהיבט הזה – תמונת המונדיאל שלי היא התמונה בה נראה מסי מחזיק ביד שמאל שלו את הגביע של השחקן הטוב במונדיאל – פרס על הצטיינותו האישית, וביד ימין שלו מחזיק את הכדור שבחלקו העליון של גביע העולם ומנשק אותו כמו נשיקה שמקבל ילד מאביו. מסי הגדול מנשק את גביע העולם – אותו קיבלה קבוצתו, אלופת העולם, והוא מחזיק את הגביע האישי שלו כמלך הבלתי מעורער של מונדיאל 2022. שניהם חשובים לו, אלא שאחד קיבל נשיקה, והוא החשוב לו יותר. מלמד אותנו על החשיבות שמסי רואה בהצטיינות האישית שלו, אך הוא שם לפניה את ההישג של הקבוצה, שהוא היה חלק ממנה.

גם בנדל"ן – המפתח הוא משחק קבוצתי
כדורגל כבודו במקומו מונח, בסופו של היום – שחקן כדורגל הוא קודם כול שחקן, מה שמקטלג את הז'אנר במשבצת של עולם הבידור. לא סתם אומרים לאוהדים – זה רק משחק, ומתכוונים לא לקחת ללב יותר מדי – לא ניצחון, ועל אחת כמה וכמה גם לא הפסד. אלא, שיש המון לקחים שניתן ללמוד, ואף צריך ללמוד, מכדורגל גם בחיינו העסקיים והמקצועיים.

ענף הנדל"ן אינו יוצא מהכלל. גם הענף שלנו יכול וצריך ללמוד את חשיבות המשחק הקבוצתי מעולם הכדורגל. ממש כמו בכדורגל, כך גם חברת נדל"ן, מורכבת ממקבץ של בעלי מקצוע. הם אינם מניעים כדור – אלא מניעים פרויקט. לכול אורך חייו של פרויקט נדל"ן את "הכדור" הזה יש להניע תוך שיתוף פעולה בין כול הגורמים – בין אם מדובר באנשי ונשות הפיתוח העסקי והשמאים, התכנון והאדריכלות, הרישוי, השיווק והמכירות, קשרי הלקוחות והשירות, היועצים, המהנדסים, הכספים, עורכי הדין והביצוע. כול אחד נדרש לבצע את עבודתו ברמה הוירטואוזית הגבוהה ביותר, אך לא פחות חשוב מכך – עליו להיות מסוגל לשתף פעולה עם חבריו והקולגות, לייצר ממשקי תקשורת נאותים, ולשחק משחק קבוצתי, שמטרתו הגבוהה ביותר היא קידום הפרויקט בצורה המהירה והחלקה ביותר האפשרית.

בראייה הזו – חברת נדל"ן דומה לנבחרת, וכמו שלנבחרת יש מאמן – כך חברת נדל"ן זקוקה להנהלה שתכווין את החברה, תפתח חסמים בתוך החברה ומחוץ לה, ותאפשר לחברה להתקדם במהירות הגבוהה ביותר במימוש הייעוד שלה. 

דרושה רוח קרב
אני מבקש לחלוק איתכם עצה אחת חשובה – כמי שאמון על החברה בראשה אני עומד – Ewave Nadlan – על החשיבות לייצר בארגון בו אתה פועל את אותה רוח קרב, אותה גישה שהופכת את הארגון לווינר ובלתי מנוצח. לא מדובר על רוח קרב למטרת הרס, אלא רוח קרב למטרת בנייה. לייצר את אותו וייב חיובי שהופך מקבץ של אינדיבידואלים מקצוענים ברמה הגבוהה ביותר – כול אחד ואחת בתחומי עשייתם – לנבחרת שיודעת לעבוד ולנגן יחד. נבחרת שיודעת  לכדרר את הכדור ולהניע אותו מהשוער ועד לחלוץ ולהבקעת השער, ומנגד – להצטופף כולם יחד בהגנה כדי להגן על השער כאילו כול אחד מהם היה השוער.

כי בסופו של היום – בנדל"ן, ממש כמו בכדורגל – לא רק החומר מנצח, אלא גם הרוח, וכדי שיהיה מצב הרוח הנכון לניצחון – נדרשת בראש ובראשונה עבודה קבוצתית, פורייה ואיכותית.

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות