פארק המדע בכניסה לעיר רחובות צילום רון אוריאל באדיבות דוברות עיריית רחובות
פארק המדע בכניסה לעיר רחובות צילום רון אוריאל באדיבות דוברות עיריית רחובות

עיריית רחובות ומועצה אזורית ברנר יקימו פארק מסחרי משותף

שיתוף פעולה יוצא דופן בין הרשויות המקומיות: עיריית רחובות ומועצה אזורית ברנר יקימו פארק של 530 דונם לתעסוקה, לוגיסטיקה, תעשייה חקלאית, מסחר נלווה ותיירות

מגדילים 20.02.2019

תמונה: פארק המדע, רחובות // צילום רון אוריאל באדיבות דוברות עיריית רחובות

עיריית רחובות המועצה האזורית ברנר חתמו לאחרונה על מתווה מוסכם לשותפות בפארק החדש בהכנסות של היטלי השבחה וארנונה, שייגבו מפארק התעשייה שייבנה בשטח המועצה האזורית ברנר בסמוך לצומת הדרכים 40 ו- 411 ולאזור המסחר ביל"ו סנטר. על פי הסכם השותפות, תקבל עיריית רחובות 40% מההכנסות מארנונה ו- 10% מההכנסות מהיטלי השבחה באזור התעסוקה החדש.

מעיריית רחובות נמסר כי הפארק נמצא כעת בשלבי אישור אחרונים, ועתיד לסייע הן לרחובות והן למועצה האזורית ברנר במתן מענה ליזמים, המחפשים שטח קרקע גדול לשימוש לוגיסטי ותעשייתי. הפארק משתרע על שטח של כ- 530 דונם וכולל שטח בנוי לתעסוקה בהיקף של כ- 200 אלף מ"ר, לשימושי לוגיסטיקה ותעשייה חקלאית, מסחר נלווה ותיירות.

רחמים מלול // צילום אלירן אביטל
רחמים מלול // צילום אלירן אביטל

רחמים מלול, ראש העיר רחובות, אמר כי: "שיתוף הפעולה בהקמת הפארק החדש הוא הישג כלכלי ואסטרטגי לעיר רחובות. מלבד הגידול הצפוי בהכנסות לעירייה, הפארק ימשוך לאזור יזמים וחברות מובילות, שמחפשים שטחים נרחבים שאינם מצויים כעת בתחומי העיר. מדובר בחלק ממגמה כוללת של שיתופי פעולה אזוריים, שמטרתם לחזק את איתנותה הפיננסית של העיר ולתרום לרווחת תושביה".

ראש מועצת גבעת ברנר // צילום דוברות המועצה
ראש מועצת גבעת ברנר // צילום דוברות המועצה

ראש המועצה האזורית ברנר דורון שידלוב, מסר כי: "הפארק החדש יניב הכנסות נוספות למועצה, ויהיה אבן שואבת נוספת ליזמים לפיתוח אזורי מסחר ותעשיה חקלאית במועצה, המתבצעים תוך שמירה קפדנית על השטחים הירוקים והצביון הכפרי. שיתוף הפעולה הפורה עם עיריית רחובות הינו עדות לכך שניתן לפתח את האזור באמצעות שיח ואמון בין הרשויות".

עוד אומרים בשתי הרשויות כי שיתוף הפעולה צפוי לחזק את האטרקטיביות של הפארק, למשוך יזמים ולתמוך בקשרים שבין הרשויות: "כבר כעת פונים יזמים שונים המעוניינים להתמקם בפארק ונערכות מולם פגישות תיאום", מדוחים בעיריית רחובות.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות