banner
עו"ד יוסי חזן // צילום: גלעד פרידמן | Depositphotos
עו"ד יוסי חזן // צילום: גלעד פרידמן | Depositphotos

"בזכות שיתוף הפעולה הפורה, התוכנית התקדמה בקצב מהיר"

יוסי חזן, מנהל תחום ההתחדשות העירונית בחברת קרדן, מסביר מדוע אחד הזרזים היעילים של פרויקטים בהתחדשות עירונית הוא השפה המשותפת בין גורמים רבים, ומציג גם תוצאות עם למעלה מ-80% מהסכמי פינוי בינוי מפורטים שכבר נחתמו.

מירב דוסטר 18.05.2022

נתניה נמצאת בשנים האחרונות בתנופת התחדשות עירונית אדירה והפוטנציאל שגלום בעיר עדיין לא הגיע לשיאו. כעיר שממוקמת על חוף הים יש בה מסחר פעיל ומשגשג, תעסוקה ענפה ומקומות בילוי מגוונים.
על פי דו"ח הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית משנת 2021, נתניה היא בין הערים המובילות בישראל בתוכניות פינוי בינוי שאושרו במצטבר עד סוף שנת 2020. בשנים הקרובות צפויות להתווסף לעיר למעלה מ-18,000 יחידות דיור, 32% מהן (כ-6000 דירות) ייבנו במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית. ההיצע צפוי להגדיל ב-8.2% את אוכלוסיית העיר.
חברת קרדן נדל"ן היא אחת החברות הפעילות בנתניה, במתחמי פינוי בינוי, ובנוסף במתחמי עסקאות קומבינציה עם בעלי קרקעות. בימים אלה היא מקדמת מאות יחידות דיור במרכז העיר בשכונת נורדאו, וממערב לדרך בן צבי.
"יש לנו שיתוף פעולה פורה עם עיריית נתניה. הפרויקט בשכונת נורדאו בנתניה הוא דוגמא לפרויקט שבזכות תהליכי עבודה נכונים מול הוועדה המקומית מתקדם יחסית יפה ומהר, הן ברמת ההחתמות והן בקידום התב"ע", אומר יוסי חזן, מנהל תחום ההתחדשות העירונית בחברת קרדן.

הפרויקט המדובר ברחוב קצנלסון 1-5 כולל שלושה מבנים בני 16 יחידות דיור ובסה"כ 48 יחידות דיור קיימות. חזן מספר כי קרדן נבחרה לקדם את הפרויקט במכרז שנערך באפריל 2020 בעיצומה של הקורונה, וכיום השיגה למעלה מ-80% מהסכמי פינוי בינוי מפורטים, כולל דירות עמידר הקיימות במתחם. "נכון לעכשיו, הגשנו את מסמכי התב"ע לתוכנית פינוי בינוי לוועדה המקומית בנתניה, לצורך בדיקת עמידה בתנאי סף ומתן הערות, כשלמהלך הזה קדם תיאום הדוק של מתכנני התוכנית, בפרט,  מילבאואר אדריכלים מצד היזם ומנהלת ההתחדשות העירונית בנתניה בראשותה של הדס מדליה, ומהנדס העיר, מר ארז טל. לפני כחודשיים הסתיים שלב ההתנגדויות לתוכנית של קרית נורדאו בנתניה".  

התוכנית כוללת גם מתחם זהה, אשר מקדמת חברת צמח המרמן בכתובות קצנלסון 7-11, גם שם אחוזי החתימות עומדים על למעלה מ-80%. חזן מציין, שבזכות שיתוף פעולה בין החברות בתכנון ובעיקר בין מנהלת ההתחדשות העירונית בנתניה והוועדה המקומית לתכנון ובנייה של נתניה, התוכנית מתקדמת יחסית בקצב מהיר, כאשר יש בהירות מלאה לגבי התמורות לדיירים, שעומדות על 12 מ"ר בהתאם לעמדת הראשות הממשלתית להתחדשות עירונית ועיריית נתניה, שקבעה שזו תהיה התמורה המכסימלית. "מנהלת ההתחדשות העירונית בנתניה מהווה גוף המקשר בצורה מקצועית ויעילה בין הקהילה – הדיירים לבין היזמים ורשויות התכנון. אחת הדוגמאות שמוכיחות זאת היא הסקר החברתי שערכה המנהלת ביוזמתה, ודאגה שבהליך התכנון המלצות הסקר יושמו כמו למשל מתן האפשרות לדיירים לגור בבניין של עד 8 -9 קומות, על מנת שיוכלו לשלם דמי ניהול מופחתים או ההשתתפות בדמי הניהול לדיירים במתחם, וכן, הנגשת ההסכמים בכל השפות לדיירי המתחם. כך יוצא שבמתחם יהיו שני מבנים, האחד בן 8.5 קומות והשני בן 28-30 קומות, ובמתחם הסמוך של חברת צמח המרמן יוקמו מבנים זהים", אומר חזן, ומוסיף כי ככל שמנהלות להתחדשות עירונית ומהנדסי ערים ינהלו את התהליך התכנוני וההליך הקידום של הפרויקט בשפה משותפת נוכל לראות יותר תוכניות שיוצאות ומתקדמות בקצב טוב וכמובן יוצאות לפועל. 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות