banner
הדמיית שכונה חדשה בחצור הגלילית // דוברות העירייה
הדמיית שכונה חדשה בחצור הגלילית // דוברות העירייה

הוחלטה להפקדה תוכנית הרכבת הגלילית במתווה המזרחי מכרמיאל לקריית שמונה

עשרות ראשי רשויות וגורמי מקצוע התכנסו בחצור הגליל לפגישה עם יו"ר הוועדה מחוזית, בסיומה הוחלט כי תוכנית הרכבת הצפונית תוגש להפקדה. אורי אילן: "אני רואה שגשוג, פריחה וגם חיבור של תחנת קריית שמונה צפונה, כאשר יבוא השלום"

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה התכנסה השבוע לדיון מרובה משתתפים, שבמהלכו הוצגה והומלצה להפקדה התוכנית לפרויקט משנה המציאות בגליל – הקמת תחנת הרכבת במתווה המזרחי מכרמיאל לקריית שמונה.
הישיבה התקיימה בחצור הגלילית, שם מדווחים כי: "התחושה באוויר היתה של רגע היסטורי בתולדות הגליל העליון והצפון כולו, גם ראשי הרשויות לא הסתירו את התרגשותם מהאירוע ההיסטורי בפרויקט העצום בהשקעה של עשרות מיליארדי שקלים".
התוכנית מתפרשת על אורך של 54 ק"ש וכוללת מנהרות באורך כ 20 ק"מ והקמת גשרים באורך של למעלה מ 5.5 ק"מ, שיחברו את התחנות החדשות: קריית שמונה, חצור הגלילית, מרום הגליל (לבאי קבר הרשב"י) ועד לכרמיאל מזרח. בוועדה ציינו כי ייתכן ובעתיד המסילה תשרת גם רכבות משא, דבר שיאפשר פיתוח משמעותי של שדה התעופה במחניים גם לנישה זו.

צילום: מועצת חצור הגלילית
צילום: מועצת חצור הגלילית

ראש המועצה המקומית חצור הגלילית, שמעון סויסה, פתח את הדיון, ואמר כי: "אנחנו נמצאים בבוקרו של יום היסטורי. התוכנית שתוצג ותופקד היום צפויה לחולל מהפכה של ממש, חצור נמצאת תחת החלטת ממשלה שתהפוך אותה לעיר עם למעלה מ-30 אלף איש. זו המהפכה שעלינו דיברנו וחלמנו שנים, המפכה שתציב את הגליל במקום שהוא ראוי לו. תשתית לאומית ברמה כזו תחולל מהפך בתחומים חשובים כגון – תעסוקה, חינוך, מגורים, בריאות ועוד". 

ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, אמר כי: "היום אנו שותפים לרגע היסטורי. רגע בו נהפוך את הדיבורים למעשים ונביא את הרכבת לקריית שמונה וליישובי הגליל. תוואי הרכבת המזרחי יביא ברכה ותנופה גדולה לקריית שמונה ולשמחתי לאזור כולו. אנחנו ממתינים לתוכנית הזו כדי לשחרר תוכניות בינוי גדולות ומשמעותיות עבור העיר, שנמצאות כרגע בקנה. בואו נביט קדימה ונראה את היתרונות הדרמטיים שיש בתכנון היסודי והרגיש שהוצג לנו היום. אין ספק שבראייה של עשרות שנים קדימה, כל הסתייגות שאיננה בליבת התוכנית – תתברר כבטלה ביחס למה שנרוויח כולנו מהשלמת הפרוייקט".

לאחר דיון של 6 שעות הוחלט כי התוכנית תומלץ להפקדה. בישיבה נכחו עוד – ראש מועצה אזורית גליל עליון, גיורא זלץ, ראש מועצת ראש פינה, מוטי חטיאל, ראש מועצה אזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר, ראש מועצת יסוד המעלה, אילן אור. בחצור מדווחים כי: "ישנה תמימות דעים כי מדובר בתוכנית טובה וחשובה לאזור כולו. עם זאת, חלקם ביקשו מן הוועדה לגלות גמישות תכנונית שתאפשר בעתיד למנוע או למזער נזקים אפשריים לאוכלוסיה ולסביבה".

יו"ר הוועדה המחוזית אורי אילן, אמר: "אני מאושר לשמוע ראש רשות חשוב כמו שמעון סויסה שמדבר מתוך ראיה אזורית. בשעה טובה הגענו, לאחר 12 דיונים ושני סיורים בשטח, אל רגע האמת. אכן, מדובר בשינוי מציאות מהמעלה הראשונה. ידוע לכל, שתשתיות ציבוריות מסוג זה משנות את רמת החיים של תושבים במרחב כולו. אנחנו פועלים למען הדורות שיבואו ומחברים את אילת עם חצור ועם קריית שמונה. זה חלק חשוב בחוסן הלאומי שלנו. האחריות על הכתפיים שלנו ואנחנו עושים את המוטל עלינו בענווה. אנחנו פחות מתרגשים מרעשים של כאן ועכשיו ומביטים שירות לעיניהם של מי שיחיו כאן בעשורים הקרובים. הטווח הארוך הוא המשמעותי. אני רואה שגשוג פריחה וגם חיבור של תחנת קריית שמונה צפונה, כאשר יבוא השלום".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות