banner
מבנה אלתא באר שבע // באדיבות התעשייה האווירית
מבנה אלתא באר שבע // באדיבות התעשייה האווירית

"עוטף תעסוקתי": יוצא לדרך פרויקט הענק של התעשייה האווירית בבאר שבע

יו"ר הדירקטוריון, עמיר פרץ: "במיוחד בימים אלו אנו  רואים לנגד עינינו את החשיבות האסטרטגית בהשקעת משאבים לפיתוח הנגב והדרום"

התעשייה האווירית קיימה ביום חמישי האחרון את אירוע הנחת אבן פינה למפעל היבשה החדשני בבאר שבע, ישתרע על פני 15 אלף מ"ר בנוי, בהשקעה של עשרות מיליוני שקלים. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', השתתף באירוע, ואמר כי: "זו בשורה ענקית לתעסוקה בבאר שבע ובמטרופולין הנגב בכלל.  עוד משרות בשכר גבוה שיספקו מקומות תעסוקה לצעירי וצעירות העיר, וימשכו אוכלוסיות חזקות לעיר. חשוב לציין את המנהיגות האמיצה של התעשייה האווירית, שרואים בפיתוח באר שבע והנגב לא רק משימה לאומית חשובה, אלא בחירה מושכלת שהעתיד של מדינת ישראל בתחום הפיתוח הטכנולוגי והידע כאן אצלנו. באר שבע תהיה אזור הביקוש הבא של מדינת ישראל אם הממשלה הבאה תראה בה משימה לאומית כפי שהתעשייה האווירית רואה בה." 

פעילותו של המפעל תכלול בין היתר את תחום הרובוטיקה והאוטונומיה הקרקעית, קווי ייצור של רכבי שטח, ייצור ושילוב מערכות מכ"ם יבשתיות ומכ"מים להגנת גבולות. בהקמת המפעל יושקעו מעל למאה מיליון שקלים לטובת בניית תשתיות טכנולוגיות חדשניות ומחקר ופיתוח, והוא יהיה חלק מחטיבת אלתא של התעשייה האווירית העוסקת בפיתוח מערכות מכמ"ים מוטסים, מערכות מודיעין על מטוסי משימה, מערכות לוחמה אלקטרונית, מערכות תקשורת ועוד. התעשייה האווירית צפויה להעסיק במפעל החדש כ- 500 עובדים ולקדם שיתופי פעולה חדשים וקיימים עם האקדמיה בדרום. את המבנה החדש תכננה חברת ברן ישראל בע"מ, אדריכל מתכנן גיורא גור ושות' אדריכלים והקבלן המבצע היא חברת אורון תשתיות ובניה בע"מ.  

מבנה אלתא באר שבע // באדיבות התעשייה האווירית
מבנה אלתא באר שבע // באדיבות התעשייה האווירית

יו"ר דירקטוריון התעשייה האווירית, עמיר פרץ, אמר כי: "במיוחד בימים אלו, בהם אזור הדרום מהווה חזית משמעותית בלחימה ובהגנה על מדינת ישראל, אנו בתעשייה האווירית רואים לנגד עינינו את החשיבות האסטרטגית בהשקעת משאבים לפיתוח הנגב והדרום. הקמת מפעל היבשה בבאר שבע הינה בשורה לתושבי הדרום ובאמצעות שיתוף הפעולה ההדוק עם האקדמיות באזור, אנו נספק תעסוקה יציבה ויכולות טכנולוגיות מתקדמות שימנפו את האזור כולו. ההתרחבות של התעשייה האווירית לבאר שבע, דימונה, אופקים ואילת, תהווה "עוטף תעסוקתי" לישובי העוטף, ותייצר תקווה לאזרחים- שיש להם לאן לחזור, לעשייה גדולה למען הנגב והדרום, כדי להבטיח עתיד טוב ומבטיח לילדי העוטף והאזור".

מבנה אלתא באר שבע // באדיבות התעשייה האווירית
מבנה אלתא באר שבע // באדיבות התעשייה האווירית

מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי, אמר כי: "התעשייה האווירית ממשיכה בהעמקת פעילותה בתחום היבשה ומייצרת מגוון רחב של פתרונות למערכת הביטחון הישראלית וללקוחותינו ברחבי העולם. המערכות היבשתיות האוטונומיות של התעשייה האווירית הינן מבצעיות, ומיועדות למגוון שימושים ומשימות במקביל, בחיבור עם הכוחות המתמרנים. התעשייה האווירית משקיעה מדי שנה מאות מיליוני שקלים במחקר ופיתוח טכנולוגיות חדשניות, והנחת אבן הפינה למפעל היבשה החדש בבאר שבע תקדם פיתוח מיזמים בתחומי הרובוטיקה, האוטונומיה והבינה המלאכותית לכוחות היבשה ומעבר לזה, בשיתוף פעולה עם חברות הזנק וחוקרים מהאקדמיה בדרום".

הנחת אבן פינה בבאר שבע // באדיבות התעשייה האווירית
הנחת אבן פינה בבאר שבע // באדיבות התעשייה האווירית

מזכיר ארגון עובדי התעשייה האווירית, יאיר כץ, ציין כי: "התעשייה האווירית היא חלק בלתי נפרד מהחוסן הביטחוני, החברתי והכלכלי של מדינת ישראל, והמבנה החדש הוא הסנונית הראשונה למפעל יבשה המפואר אשר יקום בבאר שבע ויוכיח זאת יותר מכל. המפעל החדש שיקום יתרום לביטחון המדינה ולא פחות חשוב מכך, הוא יהיה עוגן תעסוקתי בנגב ואין מעשה ציוני מזה. העובדות והעובדים החדשים שיגויסו ויצטרפו לחבריהם במשפחת התעשייה האווירית יחזקו את תחום היבשה שגם בו החברה מתפתחת ומצטיינת, כחלק מהחזון לפתח אמצעים מיוחדים לחיזוק הלוחמים בשדה הקרב – לצד פיתוח אמצעי לחימה שיסייעו להכריע את האויב."

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות