banner
רונית אשד לוי // צילום: אורן דאי
רונית אשד לוי // צילום: אורן דאי

"קבוצת יצחקי מאמינה בדרך הארוכה – שהיא הקצרה ביותר"

חברת יצחקי השקעות התחדשות עירונית צמחה על קרקע איתנה של עשייה, כשהיא משתייכת לאחת מקבוצות הנדל"ן הוותיקות בישראל. מנכ"לית החברה, עו"ד רונית אשד לוי, מספרת על הצלחות העבר וההווה ועל התוכניות לעתיד

בשיתוף קבוצת יצחקי השקעות

קבוצת יצחקי השקעות, אחת מקבוצות הנדל"ן הוותיקות והפעילות ביותר בארץ, נוסדה עם קום המדינה בשנת 1948 ע"י יעקב יצחקי ז"ל, מבוניה של באר יעקב ואביו של מר רוני יצחקי, בעליה של הקבוצה כיום. 

לאורך השנים קידמה הקבוצה והקימה אלפי יחידות דיור באזורי הביקוש ומאות אלפי מ"ר למסחר, לוגיסטיקה ותעסוקה. הקבוצה פעילה גם בחו"ל במגוון רב של תחומים ואף קידמה הליך של התחדשות עירונית באנגליה. בשנים האחרונות היא מתמקדת בתחום ההתחדשות העירונית בישראל וכיום, מקדמת מספר רב של מתחמים בשלבים שונים ובהם מאות רבות של יחידות דיור לפינוי. 

עו"ד רונית אשד לוי, מנכ"לית יצחקי השקעות התחדשות עירונית מספרת: "הקבוצה מאמינה בדרך הארוכה, שהיא הקצרה ביותר, ויודעת לשים את עצמה בכיסאות של רבים מהגורמים הרלוונטיים, וכך לרתום בנחישות את הגורמים השונים לטובת יצירת חזון כולל, על מנת להביא למימוש פרויקטים בצורה מהירה ככל הניתן. בתחום ההתחדשות העירונית, לצד הראייה הרחבה והכוללת, אנו יודעים לחשוב גם ברמת הדייר הבודד ודואגים למציאת פתרון יצירתי וייחודי, וגם בחשיבה על מתחם המגורים העתידי והתאמתו לאוכלוסיית הדיירים הרלוונטית, כדי שיהיה להם נעים לחזור הביתה לאחר תהליך הפינוי והקמת הפרויקט החדש".

מה את יכולה לספר על היקף הפעילות שלכם כיום?
"הקבוצה פעילה בעיקר בלב אזורי הביקוש, מקדמת ומקימה כיום פרויקטים למגורים בפריסה ארצית רחבה ובכלל זאת – ירושלים, תל אביב, רמת גן, הרצליה, נתניה, רחובות, באר יעקב, כפר יונה ועוד. הקבוצה חתומה על אלפי יחידות דיור ברחבי הארץ ומאות אלפי מטרים של מסחר, לוגיסטיקה ומלונאות. מדי שנה הקבוצה משלימה ומוסרת ללקוחותיה מאות רבות של יחידות דיור לצד הקמה של מרכזים לוגיסטיים, בתי מלון ומרכזים מסחריים".

בשונה מחברות אחרות בתחום הנדל"ן, הבעלות נותרה רציפה – מהן הסיבות העיקריות לכך וכיצד לדעתך העובדה הזו מבדלת אתכם מחברות אחרות?

"הקבוצה שומרת על בעלות פרטית ורציפה החל ממועד היוסדה, והדבר כמובן תורם לכך שהלקוח תמיד יודע מי עומד מאחורי המותג, עם מי הוא מתקשר ותחת איזה סט של ערכים הקבוצה פועלת. לקוחות הקבוצה, שותפיה, הגופים המממנים וכלל והגורמים הקשורים איתה בקשרים עסקיים, יודעים כי הקבוצה שומרת על איתנות פיננסית גבוהה, מה שהופך אותה לעוגן יציב בשוק הנדל"ן, ומאפשר לה להקים פרויקטים במינוף נמוך יחסית".

כיצד רואה החברה את תחום ההתחדשות העירונית?
"הקבוצה מתאפיינת ביכולת לקחת מתחמים בתוליים, לקדם את התכנון הנכון ביותר עבור המקום ועבור תושבי האזור, ובכך בעצם לייצר מתחמים ושכונות אשר הופכות באופן עקבי לשכונות הטובות ביותר באזור בו הן נמצאות. בתחום ההתחדשות העירונית – אנו מתמקדים במתחמים אשר אנחנו מאמינים בהם וביכולת שלנו להשביח אותם, כלכלית ותכנונית, ובכך להציף ערך של ממש לקבוצה, לבעלי הדירות ולדיירים החדשים, תוך שמירה על מאפיינים ייחודיים".

איך הקבוצה רואה את פיתוח העיר ירושלים בכלל והשתלבותה בכך בפרט? "הקבוצה מאד מאמינה בעיר ירושלים, בחשיבותה ובאוכלוסייה המגוונת שבה. בימים אלה הקבוצה פעילה במספר מתחמים בעיר ומקדמת תכנון מול גופי התכנון בעיר, ואנחנו רואים בשמחה את שיתוף הפעולה ורצון הרשות המקומית וועדות התכנון לבוא לקראת יזמים ולקדם יוזמות עירוניות שמשרתות את הציבור ומחדשות את פני העיר. אנחנו שמחים לקחת חלק בבניין העיר ירושלים, ומביטים קדימה בציפייה לקראת יצירת והקמת פרויקטים נוספים בעיר".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות