צילום והדמיות: מתוך מצגת התוכנית, האדריכל דוד זרחי
צילום והדמיות: מתוך מצגת התוכנית, האדריכל דוד זרחי

עיריית כפר סבא מתנגדת לתוכנית שהוגשה להקמת מרכז מסחר ומגורים בסמוך לבית החולים מאיר

זאת לאחר שהתוכנית, בשטח של 97 אלף מ"ר הכוללת 450 יח"ד למגורים, תעסוקה, מסחר, מלונאות ועוד – הוגשה ישירות לוועדה המחוזית, ללא התחשבות בעמדת העירייה, שטוענת: יש לבחון את התוכנית מחדש ולהתאימה לתוכנית האב לבית החולים

כרמלה קופר 13.09.2020

ועדת המשנה לתכנון ולבנייה כפר סבא דנה בשבוע שעבר בתוכנית להקמת מרכז תומך לבית החולים מאיר שבעיר,  תוכנית שהוגשה באופן ישיר לוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה בפברואר 2020, זאת לאחר שהדבר נעשה לטענתה "מבלי לקיים שיח תכנוני מקדים עם עיריית כפר סבא".

שטח ההרחבה // מתוך מצגת התוכנית, האדריכל דוד זרחי
שטח ההרחבה // מתוך מצגת התוכנית, האדריכל דוד זרחי

הצעת התוכנית שהוגשה מבקשת להקים על מגרשי החניה הקיימים היום לאורך רחוב טשרניחובסקי, מרכז תומך לבית החולים בשטח של כ-97 אלף מ"ר, אשר יכלול מרכז מסחרי, משרדים, שירותים עסקיים, מרפאות מעבדות ומכונים, מלונית ומלון עסקים, זאת בנוסף ל-450 יחידות דיור לטובת דיור מוגן, דיור סיעודי, מעונות סטודנטים ומגורי רופאים ואחיות ומרתפי חניה.

במסגרת הדיון בוועדת המשנה לתכנון ובנייה הוצגו על ידי גורמי המקצוע באגף ההנדסה העירוני מספר סוגיות תכנוניות, אשר לטענת העירייה "מצריכות בחינה מחודשת  של התוכנית". בסיום הדיון, החליטה הוועדה המקומית שלא להמליץ על הפקדת התוכנית בשלב זה ולשוב ולדון בה רק  אחר שתוצג בפניה תוכנית תואמת לתכנית האב הכוללת לבית החולים. 

"תוכנית אב זו תוצג על רקע צורכי הפיתוח העתידים הכלכליים והתכנוניים של בית החולים, על פי דרישות משרד הבריאות ובהתאם למטרות מינהל התכנון למוסדות הבריאות, תוך התחשבות בגידול המוערך באוכלוסייה, בצפי המיטות הנדרשות ובהזדקנות האוכלוסייה, ותיבחן על ידי גורמי המקצוע ועל בסיס הצגת  מדיניות ארוכת טווח לבית החולים והתאמת שטחו ליעדי פיתוח עתידים לשנת 2040", כך נמסר מעיריית כפר סבא בעקבות ההחלטה. 

כמו כן, הוועדה המקומית מבקשת בהחלטתה לערוך בחינה מחודשת של הדרכים הסובבות את המקום, בדגש על רחוב משה סנה, המהווה כניסה תחבורתית עיקרית לשכונות מערב העיר, בחינת גבולות הפרויקט וממשקיו עם שבילי הולכי רגל ושבילי אופניים ויצירת אזורי חיץ לבתי המגורים הגובלים באזור.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות