אדריכלית דניאלה פוסק // צילום: גדי סיארה
אדריכלית דניאלה פוסק // צילום: גדי סיארה

הותמ"ל אישרה הקמת שכונת מגורים חדשה באום אל פאחם

הותמ"ל החליטה להפקיד תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה באום אל פאחם, הכוללת 5,000 יחידות דיור, מצדה הדרומי מזרחי של העיר ובסמוך לכביש 65

כרמלה קופר 12.05.2019

תמונה: אדריכלית דניאלה פוסק // צילום: גדי סיארה

הותמ"ל החליטה להפקיד תכנית להקמת שכונת מגורים חדשה באום אל פאחם, הכוללת 5,000 יחידות דיור, מצדה הדרומי מזרחי של העיר ובסמוך לכביש 65. התוכנית קודמה על ידי עיריית אום אל פאחם  ונערכה על ידי צוות הכולל מספר אדריכלים, בראשות אדריכל עומרי ילין.

במינהל התכנון אומרים כי התכנית נגזרת מתכנית הכוללנית של מתאר של העיר  שהוחלט על הפקדה בשנת 2016 והיא מחליפה תכנית קודמת, שלא כללה איחוד וחלוקה ולכן לא אפשרה את הבנייה מכוחה. התכנית שאושרה כעת כוללת מתחמי איחוד וחלוקה, תוך איזון כלכלי בין בעלי הקרקע דבר שיאפשר את מימושה המהיר, על פי הערכת המנהל.

הבינוי המוצע בתכנית כולל תמהיל מגוון של טיפוסי בנייה בגבהים של 9- 6 קומות. עוד מוצעים בתכנית שטחי תעסוקה ומסחר בהיקף של 140,000 מ"ר לאורך כביש 65, "אשר יסייעו באופן משמעותי ליצירת נכסים מניבים לעיר ויתרמו לעצמאותה הכלכלית", אומרים במנהל.

מתכננת הותמ"ל, דקלה פרסיקו ציינה כי: "התכנית להרחבת אום אל פאחם מוסיפה מלאי משמעותי של דירות עבור החברה הערבית בקרקע מדינה ובקרקע פרטית לצד פתרונות לתחבורה ציבורית בכביש 65 ויצירת עוגן תעסוקתי לאורכו".

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

עיצוב ניו-יורקי לדירה בצפון תל אביב

מבט לנופי הים התיכון הנשקפים מבעד לחלונות הוויטרינה בדירה התל-אביבית ולאווירה הניו-יורקית, המוארת והרעננה – הצצה לדירה מקומית...
מגדילים 23.09.2021
נשמח לדבר אתך
נגישות