banner
הסכם גג ירושלים // באדיבות דוברות רמ"י
הסכם גג ירושלים // באדיבות דוברות רמ"י

ירושלים: 14,800 יח"ד ייבנו במסגרת הסכם הגג האסטרטגי

ההסכם כולל בניית כ- 14,800 יח"ד, מתוכן 4000 יח"ד בהתחדשות עירונית, מתוכן תקצה רמ"י קרקע משלימה ללמעלה מ – 2,500 יח"ד. ראש הממשלה: "יהודים בנו בירושלים לפני 3,000 שנים ויהודים בונים בירושלים היום. ירושלים זו לא התנחלות"

היום נחתם בבירה הסכם הגג האסטרטגי בין עיריית ירושלים למשרד האוצר ורשות מקרקעי ישראל, בטקס במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר, משה כחלון, ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, שרת השיכון והבינוי יפעת שאשא ביטון ומנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון. ראש הממשלה אמר בעקבות החתימה כי: "יהודים בנו בירושלים לפני 3,000 שנים ויהודים בונים בירושלים היום. ירושלים זו לא התנחלות, ירושלים היא בירת ישראל לנצח, 3,000 שנה זה חלק של הנצח. אנחנו מחוייבים לירושלים".

"הסכם הגג האסטרטגי עם משרד האוצר ורמ"י יביא לראשונה מזה שנים ארוכות לבניית עשרות אלפי יחידות דיור חדשות והקמת שטחי תעסוקה מסחר ומלונאות חדשים", נמסר מרשות מקרקעי ישראל בעקבות החתימה, ההסכם הוא המשך ישיר של החלטת ממשלה 768 שבמסגרתה סיכמו כל הגורמים לפתח, להקים ולהרחיב כ-12 שכונות בבירה. בנוסף לדירות חדשות כולל ההסכם של העירייה עם משרד האוצר ורמ"י גם הסכמות לשיווק של שטחי 3 תעסוקה, מסחר ומלונאות בהיקף חסר תקדים של 3 מיליון מ"ר".

במסגרת ההסכם נכללות כ- 14,800 אלף דירות חדשות ברחבי הבירה  ועוד כ 8000 יח"ד במסגרת התחדשות עירונית, 3 מיליון מ"ר חדשים למסחר והשקעת של 1.5 מיליארד שקל בתשתיות בשכונות הוותיקות. הבנייה צפויה להתפרס על פני האזורים הבאים:

שערי צדק הישן 240 יח"ד, חוות הנוער הציוני 316 יח"ד, אינפילים -פסגת זאב 900 יח"ד, מורדות ארנונה 1829 יח"ד, קירוי בגין 1760 יח"ד, רכס לבן 5000 יח"ד, משואה צפון 800 יח"ד, התחדשות עירונית 4000 יח"ד, רשות השידור 308 יח"ד, ירמיהו 60 יח"ד, פי גלילות 1200 יח"ד, ואדי רוממה 200 יח"ד, מורדות נווה יעקב 2000 יח"ד.

בשלב ראשון ישווקו תכניות "מורדות ארנונה" ו"חוות הנוער הציוני " ומספר מתחמים נוספים. כמו כן, רמ"י תקצה קרקע משלימה ללמעלה מ – 2,500 יח"ד שיאפשרו את בנייתם של כ – 10,000 יח"ד בפרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי העיר. באשר למימון, רשות מקרקעי ישראל תממן את עלויות פיתוח המתחמים ותשתיות העל ממקורותיה הכספיים שיתבססו בעיקרון על תקבולי השיווק של הקרקע ועל תקציבי משרדי הממשלה השונים. עוד בהתאם להסכם, העירייה והוועדה המקומית יוותרו, בחלק מהמתחמים, על גביית היטלי הפיתוח כנגד העמדת תקציבי הפיתוח ע"י רשות מקרקעי ישראל.

שר האוצר, משה כחלון, אמר כי: "הסכם הגג שאנחנו חותמים עליו היום שם סוף להקפאת הבניה בירושלים. חובתנו להוכיח שהריבונות הישראלית על ירושלים, על כל חלקיה, היא לא רק סיסמה, אלא הלכה למעשה. אנחנו משקיעים מדי שנה בעיר ירושלים מיליארדים – והסכם הגג הזה מדבר על עוד כמיליארד וחצי נוספים. אחריותנו לשמור על ירושלים לא רק מאוחדת, אלא לשמור על המגוון של תושביה, על היותה פתוחה וסובלנית כלפי הבאים בשעריה חזקה ואיתנה כלכלית עבור כולנו, ודוגמא ומופת לסובלנות, אהבת האדם וצדק חברתי. אני נמצא בפוליטיקה כדי שבשנים הקרובות יהיו לעוד 150,000 זוגות צעירים

דירה וכדי שנוכל לממש ולחתום על הסכמי גג נוספים. זהו יום חג לירושלים, למדינת ישראל ואין סמלי וראוי יותר שהסכם זה נחתם דווקא ביום פטירתו של מנחם בגין עליו השלום".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, הוסיף כי: "יש ממשלות שרוצות לחלק את ירושלים ויש ממשלות שמחלקות לירושלים. זהו רגע היסטורי לירושלים ואני גאה להיות זה שמוביל אותו. היום עיריית ירושלים בראשותי עושה היסטוריה וחותמת יחד עם ראש הממשלה, שר האוצר ורמ"י על הסכם גג שיוסיף לירושלים כ- 14,800 יחידות דיור נוספות ומיליוני מטרים נוספים לתעסוקה ולדיור. זהו צעד משמעותי שבעתיד יעניק פתרונות דיור ותעסוקה לצעירי העיר שבסופו של יום ישארו לגור בעיר. אני מודה לשר האוצר, משה כחלון  על התגייסותו למען העיר ולראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו על תמיכתו התמידית בבירת ישראל".

שרת השיכון והבינוי ד״ר יפעת שאשא ביטון, ציינה כי:  "אני מקווה שמציון תצא הבשורה לכל חלקי הארץ בחידוש המרקם הוותיק. בשורה שתעניק לתושבים הזדמנות אמיתית לחיים בסביבה ראויה ומתחדשת״.

מנהל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון, מסר כי: "מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון הסכם הגג עם ירושלים הוא בשורה לבירת ישראל המשוועת מזה זמן לקרקעות עבור דיור. רמ"י התגייסה להסכם חשוב שיהווה מנוע צמיחה דמוגרפי כלכלי ותעסוקתי לירושלים".

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות