banner
הדמיית פרויקט ויצמן פנקס // באדיבות צמח המרמן
הדמיית פרויקט ויצמן פנקס // באדיבות צמח המרמן

"לבנות עבור דיירים זו מחויבות ותחושת זכות אדירה"

כך אומר רן בן אברהם, המשנה למנכ"ל "צמח-המרמן", חברת בנייה בורסאית, היוזמת ומבצעת פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, ומי שנוכח באופן אישי בפגישות עם דיירים: " אני רואה במקצוע שלי שליחות ופועל מתוך מחויבות עמוקה"

בשיתוף חברת צמח המרמן

דו"ח שפרסמה "הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית" בשנה שעברה, מציג עלייה משמעותית בת 300 אחוזים בהיתרי הבנייה שניתנו בתחום הפינוי בינוי. 25% עלייה נרשמו בענף התמ"א 38. 

מאחורי המספרים היבשים עומדים עשרות אלפי אזרחים נרגשים ובעלי חלומות גדולים. אלה מרגישים שזכו בלוטו. אם תשאלו כל שכן במתחם שכזה, הוא יספר לכם שלעולם לא ישכח את הרגע בו קרא את המודעה שנתלתה על לוח המודעות בכניסה לבניין המגורים בו הוא גר. במכתב שהודפס מטעם החברה היזמית, נאמר כי הבניין נכלל באזור דיור המיועד להריסה ולבנייה מחדש, והחברה מציעה את עצמה לקידום פרוייקט זה.

ואז מתחיל מסע משנה חיים, או כמו שאומר המשנה למנכ"ל "צמח-המרמן", רן בן אברהם: "התחדשות עירונית זה כמו החיים. אנו פוגשים אנשים שהתרגלו לסגנון חיים מסוים ובו שזורים תנאי מגורים שמלווים אותם שנים ארוכות. כל אחד מהדיירים הוא עולם בפני עצמו ומלא חלומות ותקוות שבהם יש להתחשב, להכיל, להבין לעומק. אני רואה במקצוע שלי שליחות ופועל מתוך מחויבות עמוקה על מנת להיות נוכח במפגש עם הדיירים ולשרטט להם תוכנית אמת שתוציא את המקסימום עבורם. הפרויקט צריך לשפר את איכות ורמת החיים שלהם, לספק להם אפשרות להתחלה חדשה בתחושת רעננות ושמחה, ממש כמו כל שינוי דרמטי אחר בחיים. כל פרויקט שכזה מצריך רגישות, דיוק ומקצוענות".

איך הכול מתחיל?
ערב אחד פוגשים השכנים הנרגשים את מנהלי חברת הבנייה. אלו דואגים לכיבוד ושתייה ובמפגש בן שעתיים יספרו כיצד החברה שלהם יכולה לשנות את חייהם של הדיירים. הרעיון הוא להגדיל את שטח הדירה, להוסיף ממ"ד, להוסיף חנייה, לבנות מרפסת בניין מפואר עם לובי ועוד. פעולות אלו יקפיצו את מחיר הנכס שבבעלותם ויאפשרו להם מגורים בתנאים חדשים ונוחים בהרבה.

"אם נכנסים לעומק מבינים שפרויקטים כאלו הם מורכבים וכוללים בתוכם קשיים רבים. ראשית, צריך למצוא פתרון עבור הדיירים שמתפנים מבתיהם למשך תקופה ארוכה ואז מתחילה דרך ארוכה שאמורה לשמור על זכויות הדיירים. צריך לעמוד בהבטחות המקצועיות, לתכנן בשלמות ולבצע במאה אחוזי דיוק", אומר בן אברהם, "כולנו קראנו על דיירים רבים שפנו אל בתי המשפט מכיוון שחשו ממורמרים בחושבם שהבטחות ליבה לא קויימו במלואן. חלקם נפלו בין הכיסאות בעת הרכבת הפאזל שכולל יזמים, קבלני חתימות וחברות קבלן שונות. סיפורים על ליקויי בנייה, תוספות קטנות מהמובטח לשטחי הדירות ועיכובים במסירת הדירה הגיעו לכותרות מדורי הנדל"ן. המסקנה ברורה. כאשר בוחרים חברה שממונה על פרויקט שכזה, רצוי לבחור בחברה גדולה, מבוססת, וותיקה ובעלת מוניטין. אם מדובר בגוף יזמי שיודע גם לבנות, הרי שהשגתם לעצמכם שקט נפשי". 

רן בן אברהם, מבעלי השליטה בחברה והמשנה למנכ"ל בחברת "צמח המרמן" מספר שהחברה נכנסה לתחום ההתחדשות העירונית כבר בשנת 2001. הירידה לשטח, החיכוך עם הדיירים בכל הערים, השיחות, הרגשות, התובנות והציפיות ששמע מהם אפשרה לו להבין את כובד האחריות שיש בתחום. "צמח המרמן" פועלת מתוך חזון מדויק שנבנה על בסיס תובנות של ידע נצבר עצום בתחום: רכישה או שדרוג של דירה, זו העסקה הגדולה ביותר בחייהם של מרבית האנשים. מדובר על כסף גדול עבור הדיירים, סכומים שחסכו לאורך חייהם. חלקם לקחו הלוואות שאותן יחזירו לאורך עשרות שנים. זהו מהלך רגשי שישפיע על איכות החיים של כל בני המשפחה, הרצון שלהם לבלות שעות משותפות בבית ולארח בגאווה.

רן בן אברהם // צילום: ינאי אלפסי
רן בן אברהם // צילום: ינאי אלפסי

בכל בוקר אני מזכיר לעצמי ולעובדים בחברה שהמקצוע שלנו הוא ליזום ולבנות בניינים, אבל המשמעות של חיינו ופועלנו היא להפוך את האנשים למאושרים, גאים, שמחים ולהגשים להם חלום. יש חשיבות אדירה להקשבה נקיה ואיכותית לכל דייר. אני חש תחושת זכות אמיתית ללוות דייר יד ביד מתחילת התהליך, עד לקבלת המפתח ומעבר, תוך עמידה בהבטחות שניתנו. בלתי ניתן לנתק את המקצוע מתפיסת עולם של מקצוענות ומוכנות להתמסר".

לאורך 25 שנים, חברת "צמח המרמן" הספיקה לבצע עשרות פרויקטים בכל רחבי הארץ. בשנה שעברה מכרה החברה 517 יחידות דיור.

גילי פייגלין ברנדס, מנהלת המחלקה להתחדשות עירונית בחברה מעדכנת בתוכנית העבודה הקרובה: "על הפרק נמצא פרויקט "ויצמן-פנקס" בצפון הקלאסי של תל אביב, בסמוך לכיכר המדינה ובשותפות עם חברת "רוזיו". בעיר השכנה רמת גן אנחנו פעילים בפרוייקט "THE LAKE" בפארק הלאומי, ביחד עם חברת "סרוגו". מיזם נוסף שייצא לדרך בתל אביב הכולל 201 יחידות דיור, הוא פרויקט "היי אנד" במתחם דפנה 504. מדובר בפרויקט משותף שלנו עם חברת "אזורים".

גילי פייגלין // צילום: דרור סיתהכל
גילי פייגלין // צילום: דרור סיתהכל

כמו כולנו, מחוזות הילדות נשארים קרובים ללבנו. רן בן אברהם, יליד חיפה, שמח לחזור לעיר ילדותו וללוות פרויקט מגורים שעתיד להצעיד את חיפה קדימה. "מדובר בפרויקט הכולל כ- 500 יח"ד בהתחדשות בשכונת בת גלים המיוחדת במינה. זו השכונה היחידה בכל חיפה בה הבתים נושקים לחוף ים מושלם".

כמו כל פרויקט ובכל בוקר, ממש כמו בחזון של "צמח-המרמן" – אנשי החברה יקומו בבוקר נרגשים, מחויבים ומלאים בתחושת זכות להוביל את הדיירים לקראת חיים חדשים ומלאי השראה. כפי שאמר המשנה למנכ"ל… "החיים הם כמו התחדשות עירונית" – מלאי הפתעות וחידושים. 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות