banner
רות שורץ בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
רות שורץ בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

יו"ר הוועדה המחוזית חיפה על התחדשות עירונית בצפון: "אנחנו נעשה את זה ונעשה את זה טוב"

היזם אבי פרץ: "מוסד תכנון בסך הכל אוחז בזכויות הבנייה של הציבור כפיקדון" – מקבלי ההחלטות והיזמים נפגשו על לדיון על במת כנס "מגדילים"

"התחדשות עירונית זה בעצם האמצעי העיקרי של התושב להשיג ממ"ד היום, ראיתי שיש המון פרויקטים בכל המחוזות בחיפה ובקריות וחדרה ואני רואה את התפקיד שלי בין היתר כמישהי שדוחפת את הנושא של התחדשות עירונית, אנחנו נעשה את זה ונעשה את זה טוב. זאת זכות במיוחד עכשיו בתקופה הקשוחה הזאת. מדברים הרבה על הפחתת רגולציה, תיקוני חקיקה אבל אני אומרת שניהול טוב עושה לפחות 70 אחוז מהעבודה ". דברים אלו אמרה רות שורץ – יו"ר הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה בכנס הנדל"ן השנתי שערך אתמול אתר מגדילים באיצטדיון סמי עופר בחיפה.  רות שוורץ השתתפה בפאנל "עיניים לצפון – התחדשות עירונית בזמן מלחמה" בהנחייתו של עו"ד זיו גרומן- בעלים גרומן ושות' עורכי דין

יוסי חזן בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
יוסי חזן בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

יוסי חזן – סמנכ"ל התחדשות עירונית קרדן נדל"ן ציין " אני מתחבר למה שרותי אמרה, חלק מהתוכניות שהתעכבנו שנים זה בגלל הפרסונות שאולי היו קשורות ולא נמצאות כבר אבל יש פה יזמים שסבלו כמונו ואורנה מור החזיקה בגאווה את דגל ההתחדשות העירונית אבל בלי אגף הנדסה אי אפשר להלחם .  קיבלנו רוחות חיוביות מהצפון ממחוז חיפה פתאום יש עם מי לדבר יש התייחסות מקצועית עניינית מהירה, הוועדה המקומית מגיעה לשולחן  שזה לא היה קורה ואני אופטימי יותר ממה שיהיה.  הכי כואב אני חושב בסוף לדיירים בטח שמדברים על מתקפת טילים מתקדמים מהצפון. זה מפחיד אף אחד לא רוצה להיות שם . בואו נהיה אופטימיים ונעשה כנס עוד שנה לראות שמה שאמרנו פה קורה". 

אורנה מור בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
אורנה מור בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

אורנה מור – ראש מנהלת התחדשות עירונית חיפה: "אני יכולה להגיד שלקדם התחדשות עירונית בחיפה שעד לפני  20 שנה הייתה פריפריה זה לא דבר פשוט, עשינו פה כמה צעדים מאוד משמעותיים כדי למצב את חיפה כעיר מובילה בהתחדשות עירונית והיום חיפה היא בין 10 הערים המובילות בהתחדשות עירונית.  יחד עם הרשות  הממשלתית להתחדשות עירונית קידמנו מעל 10 תוכניות בהן היה  אחוז 0 היטל השבחה על מנת  למשוך יזמים. כרגע אנחנו מקדמים כ- 10  תוכניות אב שכונתיות בשכונות שאנחנו בחרנו וחושבים שצריך שם התחדשות וזאת על מנת לתת ודאות ליזמים ולתושבים . ברגע שיזמים יודעים שאנחנו עובדים על תוכנית אב בשכונה מסויימת  הם ניגשים לשטח ומתחילים את התאום ויש לנו היום על השולחן 150 הצעות לתוכניות התחדשות עירונית ורובן בשכונות האלה. אנחנו אומרים ליזמים בואו להיפגש איתנו לפני שאתם ניגש למתחם, לפני שניגשים לבעלי הדירות,   הדלת שלנו פתוחה, אתם השותפים שלנו ונלך יחד את התהליך הזה. 

רותם טפירו ארז בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
רותם טפירו ארז בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

רותם טפירו – מנכ"לית בית הדייר, ציינה בפאנל :" הפעילות של המנהלת חשובה אולם יש מקרים שבהם בעלי דירות חותמים על חוזה פינוי בינוי כי הם מבינים שזה מה שהעירייה רוצה ואז נזכרים שרוצים לעשות תוכנית אב לשכונה הזאת והיא לא תואמת את החוזים וזה יוצר  מרמור והאש מופנית ליזמים ולמנהלי הפרויקט, אנחנו היזמים בעצם על סף לאבד את הפרויקט כי עברו 3-4 שנים מחתימת הדייר, נותנים יותר כוח לדייר הסרבן, במקום לתת כלים לדיירים שרוצים. אני באמת חושבת שאתם כעירייה צריכים לבוא יותר לקראת היזמים והרבה יותר אל מול דיירים שרוצים לקדם פרויקטים של פינוי בינוי" 

שלום שטרית בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
שלום שטרית בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

שלום שטרית, בעלי חברת שתית:" אנחנו נמצאים כבר עשרה חודשים בתקופת מלחמה החיילים שלנו נמצאים בצפון ובדרום, והם הדבר החשוב ביותר כרגע. כחלק מהחזון הציוני של חברת שתית, לבנות וליישב את הארץ, מבחינתנו היום יותר מתמיד, זו השליחות של החברה שלנו. בנוסף, בעיר חיפה, חשובה ההתחדשות העירונית, תושבי חיפה צריכים לקבל מיגון מקסימלי, אנחנו רואים את הלקחים מכלל הארץ, ולכן יש לזרז  את התהליכים, להסיר חסמים ולאפשר ליזמים לבנות כמה שיותר מהר.

ישי רוט בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
ישי רוט בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

ישי רוט – משנה למנכ"ל קבוצת שובל ציין בפאנל כי : "אנחנו רואים בחיפה הזדמנות ממשית לממש את התוכניות שצברנו ב 14 השנים האחרונות ולדאוג לאנשים באמת שיהיו להם ממ"דים ודירות חדשות. יש דבר נוסף שהמלחמה הבאה של מדינת ישראל תהיה ברעידת אדמה, שחס וחלילה באמת יהיה פה משהו וצפוי להיות זאת תהיה המלחמה הבאה שלנו, מה שקרה באוקטובר יקרה פלוס, כולם צריכים להתעורר, הממשלה צריכה לתקצב תשתיות, אני קורא לכולם בואו נלך ביחד". 

עו"ד זיו גרומן בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
עו"ד זיו גרומן בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

עו"ד זיו גרומן ציין כי: "מדברים כל הזמן על הכדאיות הכלכלית ועל תקן 21 אבל דווקא האירועים שקרו לנו עכשיו, המלחמה, הריבית שמשתוללת, זה כבר לא מכות קטנות, זה מכות גדולות בכנף שגורמות לתוכניות לא לצאת לפועל, אם רוצים שהפרויקטים יצאו לדרך צריך להפסיק לדבר על שווי ולהגדיל קצת את הזכויות.

אבי פרץ בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
אבי פרץ בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

אבי פרץ – מנכ"ל re-new ציין כי:  "אני חושב שמוסד תכנון בסה"כ אוחז בזכויות הבנייה של הציבור כפיקדון, וגם בתקן 21 עוסקים בשאלה כמה היזם ירוויח ככה זה לא עובד.  תתרכזו בתכנון ולא בכדאיות ובכיס של הדיירים, תתעסקו בתכנון תעשו תכנון ראוי והוא יעלה את המחירים והמכפיל ירד, כל הזמן להסתכל על הכיס של היזמים זה פחות עובד. 

יוסי כהן בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל
יוסי כהן בכנס הנדל"ן השנתי של אתר מגדילים // צילום: דרור סיתהכל

יוסי כהן – מנכ"ל נקסט אורבן כוזהינוף ציין כי : "אני שמח שסוף סוף אחרי הרבה שנים יש כנס ארצי בחיפה, אני מאוד אופטימי עם בחירת הנהלת העיר החדשה. אני חושב שהמכפיל לא מעניין, לא יצא פרויקט אם ההיתכנות הכלכלית לא תעבוד. צריך לפתור את הבעיות הכי אקוטיות של התחבורה והניידות בעיר. אם נצליח לייצר שולחנות עגולים אמיתיים שכולם נמצאים רכבת ישראל משרד התחבורה נייצר תוכניות נכונות ולא  יקרה מצב שסיימנו לתכנן תוכנית ואז מגלים שמשרד התחבורה תכנן משהו אחר, זה לא מקדם שום דבר. 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות