הדמיית התכנית // מולכו אדריכלים
הדמיית התכנית // מולכו אדריכלים

ירושלים: העירייה אימצה תוכנית אב לתלפיות הכוללת כ-8,600 יח"ד

הוועדה המקומית לתכנון ובניה אימצה את תוכנית אב תלפיות כמדיניות תכנון לרובע תלפיות המתחדש, במסגרתה ייבנו כ-8,600 יחידות דיור, 1.3 מיליון מ"ר לתעסוקה ומסחר ועוד. התוכנית תועבר לוועדה המחוזית

כרמלה קופר 09.12.2020

"תכנית האב מביטה 20 שנה קדימה ומאפשרת לבעלי עניין וליזמים לתכנן את צעדיהם קדימה בביטחון תוך הבנה של האפשרויות, אגב שמירה על מרחב ציבורי ועירוני מתוכנן ומוקפד. התוכנית מעודדת ומאפשרת פעילות עסקית ומסחרית נרחבת שיספקו אלפי מקומות עבודה חדשים ואיכותיים לצד מגורים מתקדמים, מוסדות חינוך ותרבות ואזורי פנאי", נמסר מהעירייה בעקבות הדיון בוועדה המקומית.

במסגרת התוכנית שונו ייעודי קרקע לטובת עירוב שימושים מלא, לרבות הוספת שטחים בהיקף של 1.3 מיליון מ"ר לתעסוקה, מסחר ומלאכה ומבני ציבור. כאמור, התוכנית כוללת תוספת של עד 8,600 יח"ד, בשילוב דירות קטנות. לצד זאת, מתוכננים פתרונות תנועה וחנייה, תוך תיעדוף תחבורה ציבורית.

אישור התוכנית במועצה // אריה לייב אברמס
אישור התוכנית במועצה // אריה לייב אברמס

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אישרנו פה היום את אחת התוכניות החשובות של ירושלים לשנים הבאות, תוכנית שבה אנחנו בונים עתיד לעיר. תוכנית האב לרובע תלפיות מהווה בשורה אדירה לעיר והיא דוגמה מצוינת לתכנון מרחב עירוני מתקדם ושוקק חיים, הכולל מסחר ותעסוקה לצד מגורים, מבני ציבור ותרבות פנאי וזאת תוך ניצול מיטבי של משאב הקרקע המצומצם. תכנית האב לתלפיות היא נדבך חשוב וחלק מהמדיניות שלנו שנועדה לפתח את כלכלת העיר, לקדם בה את החינוך והתרבות ולהגדיל מספר יחידות הדיור בשיעור ניכר באופן שיתאים למגוון רחב של אוכלוסיות. בכך נענה על כלל הביקושים הקיימים לטובת כלל תושבי העיר והמעוניינים לקבוע בה את ביתם".

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות