banner
תל אביב // Depositphotos
תל אביב // Depositphotos

עיריית תל אביב מעדכנת את תכנית המתאר: ציפוף והתחדשות עירונית על הפרק

תוכנית המיתאר הכוללנית של תל אביב-יפו עוברת עדכונים ותובא לאישור הוועדה המקומית כבר בחודשיים הקרובים. על הפרק : יצירת עתודות לשטחי בנייה, ציפוף שטחי התעסוקה, מתן העדפה מתקנת לפיתוח בדרום העיר ובמזרחה, תוך קידום התחדשות עירונית

עיריית תל אביב-יפו מעדכנת את תכנית המתאר של העיר (תא/5000): בעירייה מסבירים היום כי עדכון תוכנית המיתאר נדרש לאור המציאות המשתנה. "תל אביב-יפו עוברת בשנים האחרונות שינויים ותמורות הניכרים בכל רחבי העיר, הדורשים מהעירייה לבצע התאמות של התכנון העירוני במספר תחומים עיקריים: מגורים והתחדשות עירונית, תחבורה וניידות, תעסוקה מסחר ועירוב שימושים, מערך שטחי הציבור, סביבה והיערכות לשינויי אקלים", כך נמסר בהודעה שפרסמה העירייה.

מטרות התכנית החדשות, כפי שהוגדרו על ידי העירייה מתייחסות, בין היתר ליצירת עתודות של שטחי בנייה, על ידי ציפוף משמעותי של שטחי התעסוקה ומתן העדפה מתקנת לפיתוח בדרום העיר ובמזרחה תוך נקיטת גישה אקטיבית להתחדשות עירונית וקידום פתרונות דיור מכלילים בכל חלקי העיר.

עוד יתייחס העדכון ל"קביעת כללים שיאפשרו התחדשות עירונית ושימור המורשת, הנוף והסביבה, שילוב בין הבנוי לפתוח, צמצום מטרדים סביבתיים וחיזוק החוסן העירוני לעמידה במצבי משבר". 

בנוסף, העדכון יתייחס לקידום מערכת תחבורה רב-אמצעית, המבוססת על הליכה רגלית, תחבורה ציבורית ורכיבה על אופניים וכן, פיתוח סביבת תחנות הסעת המונים ומתחמי תחבורה משולבים. עקרון נוסף שבו יעסוק העדכון הוא: "הצבת תכנית המתאר כנדבך מרכזי בממשל מקומי מחדש, משתף ועצמאי, באמצעות הגדלת הוודאות התכנונית, קיצור וייעול הליכי התכנון, הגדלת העצמאות של הוועדה המקומית והנגשת התכנית ופישוטה". 

טיוטת התוכנית תוצג במהלך החודשים פברואר-מרץ 2022 בוועדה המקומית לתכנון ובנייה. לאחר אישורה תוגש התכנית לוועדה המחוזית. "תכנית המתאר המעודכנת תעלה לדיון להפקדה בוועדה המחוזית, ועם אישור ההפקדה תפורסם התכנית ויינתן פרק זמן של חודשיים שבמהלכו יוכל הציבור להגיש התייחסויות והסתייגויות שיעזרו לנו לשפר את התכנון המוצע (שלב הפקדה להתנגדויות). לאחר שמיעת כלל ההתייחסויות ותיקון התכנית בהתאם, צפויה התכנית המעודכנת להיכנס לתוקף", כך מציינים בעירייה.

רון חולדאי // צילום איליה מלינקוב
רון חולדאי // צילום איליה מלינקוב

רון חולדאי, ראש עיריית תל אביב-יפו: " תכנית המתאר היא תוצר של תהליך עבודה ארוך ויסודי שנועד לבנות תכנית התומכת ככל הניתן בהמשך התפתחותה של העיר ונותנת מענה לאתגרים העומדים בפניה כמרכז המטרופולין הגדול במדינה. התכנית מעניקה וודאות ושקיפות תכנונית, באמצעותה יכולים התושבים להתוודע לאופן השפעתה על חייהם והיא מעניקה סמכויות תכנון ואישור לוועדה המקומית, שאפשרו את קיצור וייעול הליכי התכנון. עדכון התכנית והתאמתה לחזון העירוני היא עוד צעד לשיפור איכות החיים בתל אביב-יפו בהווה ובעתיד. אני קורא לכל התושבים והתושבות לקחת חלק במפגשי השיתוף ולהשפיע על עתיד העיר".

מהעירייה נמסר: "עדכון תכנית המתאר הוא חלק מהפעולות שהעיר מבצעת באופן אקטיבי כדי להתאים את עצמה לשינויים גלובליים, ארציים ועירוניים וכדי לשמור על תכנית חדשנית ומובילה.  בשנת 2005 נכתבה התכנית האסטרטגית לעיר, ובעקבותיה – תכנית המתאר תא/5000. בשנת 2017 עודכנה התכנית האסטרטגית, וכעת תורה של תכנית המתאר להתעדכן כדי לשמור על הרלבנטיות והחדשנות שלה ככלי עבודה מרכזי וכמצפן תכנוני למימוש חזון העיר". 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות