banner
המבנה ברחוב הרב חבה לפני ההריסה, ומשמאל לו פרויקט החשמונאים 35 המצוי בשלבי סיום // צילום: GLM ישראל
המבנה ברחוב הרב חבה לפני ההריסה, ומשמאל לו פרויקט החשמונאים 35 המצוי בשלבי סיום // צילום: GLM ישראל

קבוצת GLM ישראל מרחיבה את פעילותה בתחום ההתחדשות העירונית

רמי בן עמי, מנכ"ל ובעלים בקבוצת GLM ישראל, מסביר מדוע החברה מעמיקה את פעילותה באזורי ביקוש, ביניהם בערים רמת גן וגבעתיים ומתאר את החזון שעומד מאחורי פעילותה:  "תפישת העולם לא מתמצה בהקמת בניינים איכותיים, אלא בבניית איכות חיים לבני אדם"

בשיתוף עם קבוצת GLM ישראל 09.02.2022

בעשור הקודם הובילה רמת גן את תחום ההתחדשות העירונית בישראל, בשנים האחרונות ניכר שינוי דרמטי ביחס העירייה לתחום, באופן המקשה על מימוש פרויקטים חדשים. ביולי האחרון חייב אמנם בית המשפט העליון את העירייה לאפשר את קידומם של מיזמי תמ"א 38 המצויים בשלבי תכנון. עם זאת, לתחושתם של שחקנים רבים בענף, הקשחת המדיניות העירונית נותרה בעינה, ומייצרת אי-ודאות ביחס לתכנון מיזמים חדשים בעיר.
במציאות זו יזמים המבקשים להגשים פרויקטים, שעל תכנונם וקידומם עמלו במשך שנים, נדרשים ליצירתיות, תכנון אדריכלי מוקפד ובחירת אנשי מקצוע מהשורה הראשונה – עדיף כאלה בעלי ניסיון ומוניטין מוכחים.

דוגמה לפרויקט בולט שיצא לדרך הוא זה שברחוב הרב חבה 23, אשר מוקם על ידי קבוצת GLM ישראל. הפרויקט הינו חלק ממתחם הכולל כמה בניינים ישנים שבמקומם תקים הקבוצה מספר בניינים בני 9 קומות כל אחד. הפרויקט, שבנייתו החלה באחרונה, מהווה המשך ישיר לפעילותה הענפה של הקבוצה באזור, הכוללת בין היתר את הפרויקט ברחוב החשמונאים 35 פינת הרב חבה 25 – פרויקט שזכה לתואר הבניין היפה ביותר בהתחדשות עירונית לשנת 2019 – וכן את הפרויקט ברחוב הרב חבה 21, המצוי בשלבי תכנון. כמו כן, מנהלת כיום הקבוצה משא ומתן מתקדם עם כמה ועדי בתים בבניינים נוספים ברחוב.

על כל זה ועל האסטרטגיה של הקבוצה מנצח אל"מ במיל' רמי בן עמי, מנכ"ל ובעלים בקבוצת GLM ישראל ומי שכיהן בעברו כסמנכ"ל באלביט מערכות. לדבריו, GLM ישראל בחרה להתמקד דווקא באזור הזה של רמת גן בשל תנופת ההתחדשות העירונית המאפיינת אותו. "כל מי שמסתובב בשנים האחרונות בשכונת החשמונאים  לא יכול שלא להבחין בכך שהיא מצויה בתנופה אמיתית של התחדשות", אומר בן עמי, "הייחודיות שלה, בין השאר, היא בשילוב המאוד לא-שגרתי שבין מרקם חיים קהילתי ושקט, קירבה יוצאת דופן למוקדי התעסוקה הגדולים של האזור שבראשם מתחם הבורסה, וגישה נוחה ומהירה למוקדי הבילוי והמסחר של תל אביב. רמת גן היא אזור ביקוש קלאסי, והשכונה הזאת באופן ספציפי היא בעלת יתרונות פנטסטיים, שמתבטאים מן הסתם גם בכדאיות הכלכלית שלנו, כיזמים, לפעול שם". 

הדמיה הרב חבה 23 // EVOLVE MEDIA
הדמיה הרב חבה 23 // EVOLVE MEDIA

לא רחוק מרחוב הרב חבה, בגבעתיים השכנה, משלימה הקבוצה בימים אלה פרויקט נוסף, ברחוב כצנלסון 89-85. בחלקה המשתרעת על פני 1.6 דונמים וצמודה לפארק ירוק, הוקמו שני בניינים בני 8.5 קומות כל אחד, ובהם 51 דירות. איכותם ויחודיותם של הפרויקטים שיוזמת קבוצת GLM בא לידי ביטוי מוחשי בביקוש הגבוה לרכישת דירות כבר בשלבים המוקדמים של הקמת הפרויקטים. כך למשל, בפרויקט ברחוב החשמונאים 35, שבנייתו צפויה להסתיים בשנה הקרובה, כל הדירות נמכרו זה מכבר. הפרויקט ברחוב הרב חבה 23, שבנייתו כאמור רק החלה, זוכה גם הוא לביקושים רבים ומרבית הדירות בו כבר נמכרו.

קבוצת GLM זוכה להערכה רבה לא רק מצד בעלי דירות ומשפרי דיור, כי אם מצד המערכת הבנקאית המממנת את מיזמיה, והודות לה זוכים הדיירים ורוכשי הדירות למעטפת בטוחות רחבה.

לשאלה עד כמה העובדה שקבוצת GLM מוכרת מסייעת לה לקדם פרויקטים חדשים מול דיירים בבניינים נוספים, משיב בן עמי כי "תפישת העולם שמנחה את GLM ישראל לא מתמצה בהקמת בניינים איכותיים, אלא בבניית איכות חיים לבני אדם. הרווח העיקרי שלנו הוא קודם כל אנושי-חברתי ורק לאחר מכן רווח כלכלי. אנו מעורבים מאוד בהעצמת חיי הקהילה והחינוך בעיר גבעתיים ורואים בכך שליחות. דוגמא לכך היא המעורבות האישית והתמיכה שלנו בקבוצת הכדורסל הפועל רמת גן/גבעתיים המשותפת לשתי הערים, והוראת מתמטיקה ופיזיקה בתיכון שמעון בן צבי בגבעתיים.

"ברגע שבעלי דירות בבניינים סמוכים רואים ומרגישים שזו לא רק סיסמה אלא אג'נדה שמיושמת הלכה למעשה, ושבעלי החברה, מנהלי ועובדיה פועלים מולם בגובה העיניים ובשקיפות, מבלי להתפשר על סטנדרטים גבוהים של תכנון וביצוע – הם מבינים שמדובר בשותפות אמיתית לדרך – דבר שהוא חיוני להתחדשות עירונית מוצלחת".

רמי בן עמי // צילום: איה יקותיאל
רמי בן עמי // צילום: איה יקותיאל

בן עמי מציין כי מעבר לתמורות הידועות בפרויקטים מסוג זה, שטחה של כל דירה בפרויקט יגדל בכ-16% ביחס לדירה שנהרסה, ולכל דירה תתווסף מרפסת ותוצמד חניה פרטית בחניון התת-קרקעי שיוקם. כמו כן ערך ההשבחה לכל בעל דירה בפרויקט יהיה משמעותי ביותר. "לראייתנו", הוא אומר, "הדבר הזה מבטא היטב את המינוף הכלכלי והשיפור באיכות החיים שהחברה מביאה לבעלי הדירות, בזכות השותפות לדרך שהם רקמו איתנו".

בתוך כך, יש לציין כי קבוצת GLM מעורבת בקידומם של מספר רב של פרויקטים משמעותיים באזורי הביקוש, ומרחיבה בימים אלה את פעילותה לאזורים נוספים ברחבי הארץ.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות