banner
יסמין פרנקל // צילום: ברוש
יסמין פרנקל // צילום: ברוש

האישה היחידה בענף הנדל"ן שמנהלת את הפרויקטים בשטח

"מהי בכלל עושה כאן?" זו שאלה שיסמין פרנקל, מהנדסת ביצוע ואחראית על תחום הגמרים בקבוצת BROSH, רגילה לשמוע. בראיון ל"מגדילים", היא מספרת על התפקיד והאתגרים: "חושבים שאני מפקחת או אשת שיווק אך לא מעלים בדעתם שאני מנהלת בשטח"

תכירו: יסמין פרנקל, מהנדסת ביצוע בקבוצת *BROSH והאישה היחידה בענף הנדל"ן אשר  ממונה על תחום הגמרים, הכולל בתוכו את כל שלבי העבודה שמעבר ליציקת שלד המבנה, מספרת על הדרך והאתגרים כאישה שבחרה להקדיש את הקריירה המקצועית שלה לעבודת השטח באתרי הבנייה. 

יסמין, תמיד היית "אישה פורצת דרך"?
"שרתי בצבא כקצינת מבצעים מיוחדים, תפקיד שבזמנו רק נפתח לנשים. הרגשתי שאני מצליחה לתת ערך מוסף לתפקיד שעד אז היה מאויש רק על ידי גברים כמו סדר וארגון, תכנון לטווח ארוך, ניהול מקביל של משימות ועמידה בלחצים. התפקיד לימד אותי שאפשר להגיע רחוק אם רק מוכנים לעבוד קשה". 

איך הגעת לענף הנדל"ן?
"אחרי שהשתחררתי החלטתי לחזור למה שאני אוהבת – לבנות וליצור. תמיד אהבתי לבנות, תחביב משותף שיש לי עם אבא שלי. החלטתי להפוך את התחביב למקצוע והלכתי ללמוד הנדסה אזרחית באוניברסיטת אריאל.

מתחילת הדרך בלימודים ידעתי שארצה לעבוד בביצוע, בשטח ולא בתכנון או במשרה משרדית אחרת. אני אוהבת את התהליך שבעבודה, את הדינמיקה עם האנשים ואין כמו לעבור ליד משהו שאת עזרת לבנות מאפס. זה הולך איתך תמיד".

מה אומרים בסביבתך הקרובה?
"המשפחה והחברים מפרגנים ותומכים מאוד. עם בן הזוג שלי, בן, אני לפעמים מתייעצת על ענייני עבודה וכמובן משתפת אותו במתרחש. אם אני קצת מתקשה להתעורר בבוקר ומושכת את השעון מעורר הוא דואג לזרז אותי שלא אאחר ליום עבודה. אני חושבת שזה היה ברור לכל מי שמכיר אותי שאמצא את עצמי בתפקיד שטח ולא במשרד. מרגיש לי טבעי ונכון".

מה דורש התפקיד?
"תפקידי כמנהלת הביצוע בפרויקט דורש ממני ניהול מקביל של משימות, עמידה בזמנים, גמישות מחשבתית וביצועית, עבודה נכונה ויעילה כצוות, סבלנות, הרבה סבלנות, סדר וארגון תוך שליטה ובקרה מתמדת וניהול נכון של כוח אדם. אני מאוד אוהבת לעבוד בקבוצת Brosh ומרגישה שנותנים לי את המקום גם להתקדם מקצועית וגם להביא את היכולות שלי לידי ביטוי".

האם היותך אישה בענף מאוד גברי, גוררת ביקורת?
"עולם הבניה אכן נחשב כעולם גברי ובעקבות כך באופן טבעי נוצרים בפני אתגרים. לעיתים אני נתקלת ביחס מזלזל ובהרמת גבה כשפוגשים בי לראשונה באתר ולעיתים אני מרגישה שעולה השאלה האם אני מקצועית מספיק בתור אישה? האם יש לי את כל הידע והניסיון הדרוש? או מה בכלל היא עושה כאן? יצא שחשבו שאני בכלל מפקחת באתר מטעם חברה חיצונית או אשת שיווק אך לא העלו בדעתם שאני מנהלת בשטח. בדרך כלל בהכרות ראשונית עם אנשי מקצוע בשטח מרחפת הרגשת חשדנות בי כאשת מקצוע ואוטומטית חובת ההוכחה מוטלת על כתפי בכל הכרות חדשה".

מסר לכל הנשים באשר הן?
"לכי על מה שמרגיש לך שהוא הכי את, אם בהתחלה לא הולך, תמשיכי עד שתצליחי!"

*קבוצת BROSH מאחדת בתוכה חברה מבצעת ("ברוש ניר עבודות הנדסה ובנין בע״מ") וחברה יזמית ("ברוש יזמות") עם ניסיון של שלושה עשורים, כך שהחברה יוזמת ומבצעת את הפרויקטים שהיא יוזמת. הזרוע היזמית של הקבוצה, יוזמת ומתכננת פרויקטים למגורים באזורי ביקוש, בהם תל אביב, רמת השרון, הרצליה וכפר סבא, ומבצעת אותם באמצעות הזרוע המבצעת של החברה האם. החברה אחראית על ייזום של מעל 300 יח"ד בעולמות ההתחדשות העירונית ועל שולחן התכנון קיימים פרויקטים נוספים באזורים אלה עם כ-650 יח"ד בתכנון. בראש הקבוצה עומדים ניר ברוש ואילת גונן ברוש, מייסדי ובעלי החברה. בראש חברת הבת ברוש יזמות, עומד המנכ"ל אורעד יצחקי. 

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות