banner
עמיגור // דוד פרץ
עמיגור // דוד פרץ

השר אלקין מרגש עם מבצע שיפוצים בדיור הציבורי

משרד הבינוי והשיכון יעביר תקציב מיידי של כ-20 מיליון שקל לטובת מבצע שיפוץ ואכלוס דירות הדיור הציבורי לקראת החגים. השר הגיע לקבוע מזוזה בדירה בשכונת מגורי הוריו

מגדילים 06.09.2021

לרגל החגים הגיע שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין, לקבוע מזוזה בדירה שבניהול חברת עמידר החדשה, בשכונת נווה יעקב בירושלים. "מדובר שכונה אליה קשור השר אלקין בקשר מיוחד, מאחר ובה התגוררו כל השנים הוריו, שעלו ארצה בעקבותיו בתחילת שנות ה- 90. הדירה מיועדת לאכלוס בימים הקרובים", כך נמסר מהמשרד.

במקביל, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן והנהלת משרד הבינוי והשיכון הצטרפו למבצע השיפוצים בדירות שבניהול חברת עמיגור בעיר שדרות, במהלכם ניקו את המרחבים הציבוריים, ניכשו עשבים, צבעו קירות ועוד. במשרד מציינים כי מדובר "במסר לכלל עובדי המשרד, לחברות המנהלות את הדיור הציבורי ולכלל הציבור, כי השר והנהלת המשרד רואים בהרחבת מלאי דירות הדיור הציבורי ואכלוס מהיר של משפחות הממתינות שנים לדירה, נושא הנמצא גבוה בסדר עדיפויות של המשרד".

ולמעשים…
בהתאם לכך, משרד הבינוי והשיכון מדווח כי הגיע לסיכום "חסר תקדים" עם משרד האוצר בתקציב הקרוב, על הוספת כ- 5,000 יחידות דיור חדשות למלאי הדיור הציבורי, זאת לצד יציאה למבצע השיפוצים הרחב לקראת החגים, אשר לצורך מימושו הגיע המשרד סיכם עם האוצר על הקדמת תקציב של כ-20 מיליון שקל באופן מיידי עבור פרויקט שיפוצים גדול שהתחיל לפני כשבועיים וחצי במטרה לאכלס כ-300 משפחות הממתינות לדיור הציבורי, "בכדי לנצל את כל הדירות הקיימות בדיור ציבורי שלא אוכלסו תקופה ארוכה בגלל מצבן הירוד", כך על פי הדיווח. עוד מציינים במשרד כי הכסף הוקצה על חשבון תקציב של כ-366 מיליון שקל שאמור המשרד לקבל בשנתיים הקרובות עבור שיפוץ ותחזוקת הדיור הציבורי. נקווה לטוב.

מה אומרים במשרד הבינוי והשיכון?
מבצע השיפוצים  מתבצע בדירות שלא אוכלסו מזה תקופה מאחר שלא היה תקציב לשפצן, זאת לאחר שלוש שנים בהם התנהל המשרד עם תקציב המשכי לפיו היה ניתן לשפץ רק שיפוצים מסכני חיים. מטרת פרויקט השיפוץ לאפשר את אכלוסן של דירות אלו במהירות האפשרית ולאכלסן לקראת חגי תשרי או בסמוך להם. עבודות השיפוץ כבר החלו בשטח ומבוצעות באמצעות החברות המשכנות של המשרד: עמידר החדשה, עמיגור, חלמיש, שקמונה, ושו"פ.

במסגרת השיפוץ לאכלוס חוזר, מבצעת הכנת דירה לקליטת דיירים חדשים לאחר עזיבת הדיירים הקודמים, נבדקות מערכות החשמל, האינסטלציה, ארונות המטבח והאלומיניום וככל הנדרש הן מתוקנות או מוחלפות, הדירה נצבעת ועוברת ניקוי יסודי.

ומה אומרים האנשים שעומדים בראש?
שר הבינוי והשיכון, זאב אלקין: "קורת גג היא צורך בסיסי לכל אדם, וכאשר נכנסתי למשרד הבינוי והשיכון הצבתי כיעד את הקידום בכל ערוץ אפשרי של יכולת אזרחי ישראל להגיע לדיור בתחושת ביטחון וכבוד. אני מודה לכל המשתתפים במבצע השיפוץ הזה שיאפשר לעוד משפחות הממתינות לדירה להיכנס לדירות ראויות בתקופה הקרובה".

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אביעד פרידמן: "זוהי מחויבות לאומית ומוסרית לדאוג לאוכלוסיות המוחלשות בקרבנו. משרד הבינוי והשיכון פועל לכך במהלך כל השנה והיום גם בהתנדבות בשטח עצמו על מנת להביא לאכלוס מוקדם ככל האפשר של הדירות ע"י ממתינים לפני החגים".

עמיגור // דוד פרץ
עמיגור // דוד פרץ

יאיר זילברשטיין, יו"ר חברת עמידר: "בפתחה של שנה חדשה, בהובלת שר השיכון, זאב אלקין ומשרד הבינוי והשיכון אנו מוציאים אל הפועל פרויקט נרחב לאכלוס מאות משפחות הזכאיות לדיור ציבורי בדירת קבע. בהזדמנות זאת, אאחל למשפחות התחלה מוצלחת במשכנם החדש ושנה טובה ובריאה״.

מ״מ מנכל עמיגור, ארז שני: ״נעשה מאמץ עליון בסיוע משרד השיכון והבינוי להאיץ את פעילות האכלוס ולגרום לכמה שיותר משפחות להכנס לדירתם  החדשה לפני החג . אנו מתרגשים לראות את את ההתגייסות של משרד הבינוי והשיכון ועובדיו לנושא קידום האכלוס ושיפור המראה החיצוני של מבני הדיור הציבורי . זוהי ראשית חדשה לקראת השנה הבאה ואנו מקווים להמשך תנופת העשייה בנושא.״

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

לכנס הנדל"ן השנתי | כל בכירי הענף במקום אחד!

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

אלי בן מאיר נבחר למנכ"ל עמידר

דירקטוריון חברת עמידר אישר את המלצת וועדת האיתור למנות את תא"ל (במיל') אלי בן מאיר לתפקיד מנכ"ל החברה
כרמלה קופר 12.06.2022
נשמח לדבר אתך
נגישות