banner
הדמיה של פרויקט אונו ONE - פינוי -בינוי של בוני התיכון בקריית אונו // viewpoint
הדמיה של פרויקט אונו ONE - פינוי -בינוי של בוני התיכון בקריית אונו // viewpoint

נהרסו המבנים הישנים בפרויקט פינוי בינוי הגדול ביותר בקריית אונו

מתחם פינוי – בינוי הגדול ביותר בקריית אונו: חברת בוני התיכון החלה בהריסת המבנים הישנים ברחוב לוי אשכול ותחל בבניית כ-1,000 דירות חדשות ושטחי מסחר

החלה הריסת הבניינים הישנים על ציר לוי אשכול, במסגרת הקמת הפרויקט פינוי בינוי הגדול ביותר בקריית אונו, שצפוי לכלול כ- 1,000 דירות חדשות ועוד כ- 2,420 מ"ר שטחי מסחר ב- 9 מגדלים, בני 20 קומות. 80 משפחות של השלב הראשון פונו מדירותיהן הישנות לצורך הקמת הפרויקט. 

הריסת בניינים במסגרת פינוי בינוי בקריית אונו // צילום: DORON SAAR Photography
הריסת בניינים במסגרת פינוי בינוי בקריית אונו // צילום: DORON SAAR Photography

בפרויקט דירות 5,4 ו-6 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים למכירה. כל הדירות כוללות מרפסת של כ-12 מ"ר ומעלה וחניה תת קרקעית, במחיר של החל מ- 2,350,000 מיליון שקל.

עמי פרץ מנכל בוני התיכון // יח"צ
עמי פרץ מנכל בוני התיכון // יח"צ

עמי פרץ, מנכ"ל בוני התיכון, יזמית הפרויקט, מסר כי: "אנו מאמינים כי התחדשות עירונית היא לא רק פרויקט בניה, אלא גם פרויקט חברתי. זוהי הזדמנות נדירה לפיתוח והתחדשות של מתחמים גדולים אשר משנים את פני השכונה והעיר. פרויקט ONO ONE יצור עבור דיירי הבניין, תושבי הרחוב והעיר מציאות אורבנית חדשה ומשופרת.

התנאי להצלחה של פרויקט כה מורכב, הוא שיתוף פעולה בין כל הגורמים המעורבים – הרשות המקומית, הוועדה המחוזית, הרשות להתחדשות עירונית, הדיירים ובאי כוחם, בזכות קיום תנאים אלו הפרויקט יוצא לדרך היום. אנחנו רואים רצון מצד כל הגורמים לקצר את הזמנים להבשלת פרויקטים מסוג זה. אנו מברכים על כך ומקווים כי זוהי מגמה שתתגבר ותגדל"

רן מלאך, מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית // צילום: שי פרנקו
רן מלאך, מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית // צילום: שי פרנקו

עו"ד רן מלאך, מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית: "אחרי שנים של עשייה אינטנסיבית בקידום סטטוטורי של הפרוייקט החל השבוע הריסה של ארבעת הבניינים הראשונים מבין חמישה עשר המיועדים להריסה.

הדבר התאפשר לאחר שחתמנו על הסכם עם כל 328 בעלי הדירות ב – 15 בניינים. על מנת להביא למימוש פרויקט מורכב זה של פינוי ובינוי נדרש ניסיון רב והמון התמדה והשקעה רבה, דבר שנעשה בשיתוף פעולה מלא עם הדיירים, עו"ד הדיירים, עירייה, מוסדות התכנון, יועצים ואחרים, משך שנים ארוכות תוך השקעת משאבים רבים, אישיים, כלכליים ואחרים של כל המוערבים."

ישראל גל ראש העיר קריית אונו, מסר כי: "אני גאה לחזות בתחילתו של עוד פרויקט פינוי בינוי שיוצא לדרך בקריית אונו, ואשר כמו בכל הפרויקטים הנבנים כעת בעיר שלנו וכל אלה המתוכננים כאן, יחדש את פני העיר, יאפשר לתושבים הוותיקים לגור בדירות חדשות, אשר ממוגנות בפני טילים ומחוזקות בפני פגעי רעידת אדמה, במתחם מודרני שיאפשר שילוב מצוין של מסחר ליד הבית וקרבה למוסדות החינוך ולמוקדי הבילוי והקניות בעיר".

עו"ד ליאור עמידור, המייצג את הדיירים: "הריסת ארבעת הבניינים הראשונים מתוך חמישה עשר שיהרסו בתקופה הקרובה מהווה שיא פעילות משותפת של שלושה גורמים: עיריית קריית אונו, כל בעלי הזכויות ב 328 יח״ד וחברת בוני התיכון.

המקצועיות והנחישות שהפגינו אנשי המקצוע מצד היזם לצד האמון שנתנו בעלי הזכויות בניסיון של עורכי הדין ממשרד ל. עמידור ושות׳ שייצגו אותם בעסקה זו עם הרוח הגבית של העירייה והעומד בראשה מר ישראל שדחפה להתחדשות עירונית לאורך כל התוואי, היא שבסופו של דבר גרמה לחלום להתגשם.

יש להעלות על נס את מחויבותם של בעלי הדירות לתהליך ולמבוגרים בינהם בפרט שהלכו לאורך כל התהליך כתף אל כתף עם כל יתר בעלי הזכויות, הגם שהמהלך מטבע הדברים אלץ אותם לצאת מאזור הנוחות שלהם."

 

בחן את עצמך: האם אתם בקיאים בתחום ההתחדשות העירונית

לקבלת עדכונים וחדשות בוואטספ >>> לחצו כאן

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

 

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות