אילוסטרציה // depositphotos
אילוסטרציה // depositphotos

לראשונה: תשלום גם על זכויות עתידיות בקרקע בעת הקצאה בפטור ממכרז

מעתה ואילך, בעת הקצאת הקרקע בפטור ממכרז, ישלם החוכר בעת הקצאת הקרקע לרמ"י 91% עבור כל הזכויות בקרקע, לרבות הזכויות העתידיות הנובעות מתוכניות קיימות בנוגע לקרקע, כך קבעה מועצת מקרקעי ישראל

כרמלה קופר 02.11.2020

מועצת מקרקעי ישראל אישרה לשנות את מדיניות הקצאת הקרקע למגורים בפטור ממכרז. על פי המדיניות החדשה, הקצאת הקרקע תכלול שומה שתקיף את כל הזכויות הקיימות והעתידיות, הניתנות למימוש בתוכנית קיימת ועתידית. זאת, בשונה מהמצב הקיים, בו השומה כללה רק זכויות עכשוויות בקרקע. 

"נוצר מצב שבחלוף שנים, קרקע שהוקצתה בפטור ממכרז , חייבה עריכת שומה חדשה בכל פעם שחוכר הקרקע ביקש לממש בה זכויות בניה נוספות שבגינם לא שילם. פעולה זו הצריכה זמן ובירוקרטיה", מסבירים ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י), "מעתה ואילך, בעת הקצאת הקרקע בפטור ממכרז, ישלם החוכר בעת הקצאת הקרקע לרמ"י 91% עבור כל הזכויות בקרקע לרבות הזכויות העתידיות הנובעות מתוכניות קיימות בנוגע לקרקע". 

עוד מציינים ברשות כי באזורים בהם יש הנחה, התשלום עבור הזכויות העתידיות יתבצע על פי אחוזי ההנחה המקובלים במקום. "ההחלטה החדשה צפויה לעודד ניצול מיטבי של שטחי ההקצאה, תאיץ את הליכי הבנייה ותפחית את מעורבות רשות מקרקעי ישראל בהליכי רישוי בנייה. מועצת מקרקעי ישראל אף אשרה הקצאה עם זכויות עתידיות גם של מגרשי מגורים בהרחבות קהילתיות של ישובים חקלאיים וגם במגרשי מגורים ביישובים קהילתיים", כך נמסר מהרשות בעקבות ההחלטה.

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות