banner
אביעד פרידמן //צילום: דן סבח
אביעד פרידמן //צילום: דן סבח

מכרז משרד הבינוי והשיכון להפעלת וניהול בתי גיל הזהב קפץ ב-75 מיליון שקל

במשרד הבינוי והשיכון מנמקים את ההיקפים, בעקבות זכיית עמידר וחברת שלו ובניו במכרז, ואומרים כי היקף השירותים הוגדל וחלה תוספת כוח אדם. אביעד פרידמן: "מדובר בהסכם משופר ומשודרג"

משרד הבינוי והשיכון הודיע הבוקר לחברות 'עמידר החדשה' ו'שלו ובניו' על זכייתן במכרז להפעלה, ניהול ואחזקה של 62 בתי גיל זהב, בחמש השנים הקרובות. למכרז ניגשו בשלב הראשון 14 חברות, מתוכן 6 חברות הגיעו לשלב האחרון. חברת עמידר החדשה תנהל 39 בתי גיל זהב באשכול הצפוני והדרומי של המשרד, וחברת שלו ובניו תנהל 23 בתי גיל זהב באשכול מרכז הארץ, מדובר בכ-6,000 דירות סך הכל, לתקופה של חמש שנים. כמו כן, המכרז כולל אופציית הארכה לחמש שנים נוספות.

"המכרז החדש גבוה משמעותית בהיקף ההתקשרות 265 מיליון ש"ח לעומת 190 מיליון ש"ח בהתקשרות הקודמת", נמסר ממשרד הבינוי והשיכון, "זאת מאחר והמשרד הגדיר מראש היקף שירותים מוגדל ותוספת של כוח אדם במטרה לייעל ולשפר את השירות לאזרח, כחלק מהליך התייעלות שהמשרד מקדם בנושא.

"כמו כן, מוגדר במכרז כי בתחום אחריותן של החברות גם ביצוע סקרי תקינות ותכנון ביצוע של עבודות נדרשות לתקינות המבנה, שיפוץ דירות מתפנות והכשרתן לאכלוס חוזר, הפעלת שירותי רווחה ועבודה סוציאלית עבור הדיירים, הפעלת פעילויות חברתיות עבור הדיירים ועוד".

משרד הבינוי והשיכון מנהל 122 בתי דיור לגיל הזהב בפריסה ארצית בהם ישנן כ-12,000 דירות, ומתגוררים בהם למעלה מ14,000 קשישים, עצמאיים בתפקודם, בעלי תעודת זכאות כחסרי דירה המתקיימים מקצבאות זקנה.

'עמידר החדשה' הינה חברת הדיור הציבורי הגדולה בארץ, וההסכמים של המשרד עם החברה מקיפים כ-75% מסך הדירות בדיור הציבורי וכ-30% מסך הדירות בבתי גיל הזהב. חברת 'שליו ובניו' – מפעילה כיום מספר בתי גיל זהב עבור המשרד, וזאת בנוסף לשירותים שנותנת החברה למשרדי הרווחה והבריאות.

מהמשרד נמסר: "החברות הזוכות ינהלו, יפעילו ויתחזקו את בתי הדיור לגיל הזהב בהתאם למפרט שירותים ואחזקה משודרגים. בנוסף החברות ינהלו את אורח החיים בבית הדיור ע"פ כללי המשרד והנחיותיו. נדגיש כי מטרת בתי הדיור אלו להציע פתרון דיור בקהילה הכולל  סל רווחה לאוכלוסיית זכאים בני הגיל השלישי. כיום, רוב בתי הדיור מנוהלים בעבור המשרד על ידי חברות ממשלתיות וחלקן על ידי חברות פרטיות.

"אגף נכסים וחברות במשרד הבינוי והשיכון משקיע משאבים ומאמצים רבים בהגדלת מלאי הדירות בדיור הציבורי ובימים אלו מתנהל מו"מ עם הסוכנות היהודית וחברת עמיגור על בנייתם של 3000 יח"ד נוספות עבור קשישים זכאי דיור ציבורי, וזאת לצד הליך בינוי של 2,650 יח"ד חדשות, מתוכן 600 שכבר נמסרו למשרד ונמצאות בהליכי אכלוס, ו-2,000 נוספות שאמורות להימסר למשרד בשנתיים הקרובות".

אביעד פרידמן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "משרד הבינוי והשיכון רואה לנגד עיניו את דיירי בתי גיל הזהב והדאגה לרווחתם. מדובר בהסכם משמעותי, משופר ומשודרג למען דיירי הבתים. המטרה היא לספק להם איכות חיים, בסביבה מרכזית ומונגשת בשילוב חיי חברה ותרבות. המכרז העדכני שם דגש על הדאגה לדייר, והמשרד ידאג לפקח כי איכות חייהם של הדיירים הינה ראשונה במעלה עבור החברות המנהלות.״

יגאל אהרוני, מנכ"ל עמידר: "אנו בעמידר רואים זכות גדולה לנהל את בתי הדיור המוגן בדיור הציבורי, מדובר במענה חשוב וראוי לאוכלוסיית בני הגיל השלישי ברחבי הארץ. אני מודה להנהלת משרד הבינוי והשיכון על האמון שנתנו בנו להמשיך ולבצע משימה חשובה זו, תוך השקעת משאבים רבים לטיוב סביבת המגורים והענקת יחס אישי לדיירים".

שי שלו, מנכ"ל שלו שירותי מקום: "נמשיך להעניק לדיירי הדיור הציבורי מגוון רחב של שירותים המותאמים במיוחד עבורם. אנו שמים לעצמנו כמטרה לראות את האדם וצרכיו  על מנת שהדיירים ייהנו מחיים איכותיים, טובים מלאי עשייה, פנאי וחברה. תודה רבה על האמון שניתן, מצפים לעשייה המבורכת."

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות