banner
צולם: באדיבות משרד הפנים
צולם: באדיבות משרד הפנים

משה פדלון: "הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש בסוגיית הבנייה בתע"ש רמת השרון"

הדברים נאמרו בסיור עם שרת הפנים במתחם תע״ש ברמת השרון, שאושר בוועדה המחוזית בתחילת השנה. ראש עיריית הוד השרון: "תוכנית תע"ש מיושנת, לא מחוברת למציאות. שקד: "חייבים להיכנס להילוך גבוה בפיתוח מתחמים לדיור, כולל בלב אזורי הביקוש"

שרת הפנים איילת שקד ומנכ"ל המשרד יאיר הירש סיירו ברמת השרון ובמתחם תע"ש ונפגשו עם ראשי הערים. כזכור, בינואר השנה אושרה "תוכנית צל" למתחם "תע"ש השרון" בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מדובר בשטח של כ-7,500 דונם המצוי בתחום של הרשויות רמת השרון, הרצליה, הוד השרון, ומועצה אזורית דרום השרון. 

תוכנית הצל, ביוזמת רשות מקרקעי ישראל, הוכנה בהתאם להחלטת ועדת הערר של המועצה הארצית במרץ 2018. התוכנית מהווה מסמך מדיניות מנחה להכנת תוכניות מפורטות במרחב תע"ש השרון, וקובעת את היקף הפיתוח המקסימאלי לתוכנית. הפיתוח המוצע מאפשר הקמת רובע עירוני הכולל כ-36,600 יחידות דיור שייתנו מענה לכ-100,000 תושבים. בנוסף ליחידות הדיור התוכנית כוללת שטחי מסחר, תעסוקה ושירותים בהיקף של כ-1,386,000 מ"ר.

שרת הפנים, איילת שקד, אמרה כי: "חייבים להיכנס להילוך גבוה בפיתוח מתחמים לדיור, כולל בלב אזורי הביקוש. החוכמה היא לפתח את מתחמי דיור רבים במהירות האפשרית, זאת תוך שמירה על ערכים סביבתיים באופן שיוודא כי איכות החיים ואיכות הסביבה ילכו יד ביד. 

"המטרה הברורה כעת בשרון היא לפעול לטיהור הקרקע ומי התהום במתחם תע"ש על ידי המדינה ואח"כ לבנות על חלק מהשטח מתחמים עירוניים ועל חלק פארק טבעי גדול. יש כאן איזור ייחודי שנשמר במשך הרבה שנים כפנינת טבע, אפשר לשלב בינוי על חלק מהשטח ושמירה על הטבע המיוחד הזה בחלק האחר".

ראש עיריית הרצליה משה פדלון, אמר כי: "הגיע הזמן לחשב מסלול מחדש בסוגיית הבנייה בתע"ש רמת השרון. לנו, הרשויות, קיימות אופציות רבות נוספות להגדלת היצע הדיור. מדובר במתחם מזוהם, ובהתחשב במשבר האקלים, חשוב לשמר את המקום שיכול לשמש כפארק מטרופולוני וריאה ירוקה של אזור השרון. אני שמח על הקשר הפתוח עם השרה שקד ומודה לה על ביקורה".

אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון: "יש כאן שטח מגודר שרגל אדם כמעט לא דרכה בו עשרות שנים. זהו השטח היחיד במדינת ישראל שהוא שמורת טבע שנשמרה במשך עשרות שנים. יש בו משאבי טבע ונוף שאין בשום מקום אחר בארץ. השטח הזה מזוהם, וממילא אסור לבנות עליו. יש לנו כעת הזדמנות פז לתכנן פארק מטרופוליני שאין כמותו בישראל, שטח שישמור על הטבע באזור השרון גם לדורות הבאים".

אמיר כוכבי ראש עיריית הוד השרון: "תוכנית תע״ש מיושנת, לא מחוברת למציאות התכנונית הנדרשת, דורסת חורש טבעי עצום על כל הערך האקולוגי שלו ומהווה מכה אנושה, אם תתממש, גם ליכולות הניקוז של כל אזור המרכז המרוצף כבר בבטון. תכנון עירוני נכון, שייתן מענה לצרכי המדינה בערים הסמוכות ויעניק שטח ציבורי משמעותי בין הערים, יהווה תיקון לעוול תכנוני אדיר ויאפשר לנו להשאיר מתנה אמיתית לדורות הבאים. אני שמח ומודה לשרה איילת שקד שהובילה ביקור מקצועי ומקיף ששם על השולחן שיח ישיר עם ראשי הרשויות ודרכם עם התושבות והתושבים בנוגע להשלכות התכנון על המרחב".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות