banner
רון חולדאי // צילום איליה מלינקוב
רון חולדאי // צילום איליה מלינקוב

"מובילים עשרות תכניות להתחדשות עירונית שנועדו להגדיל את מצאי הדירות"

כך אמר ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, לרגל תחילת ההרשמה להגרלה לדיור בר השגה בתל אביב-יפו

עיריית תל אביב-יפו פתחה היום את ההרשמה להגרלת כ-50 דירות בשלושה פרויקטי מגורים פרטיים ברחבי העיר, המשלבים דיור בר השגה. מהעיריה נמסר כי במסגרת הפרויקטים יוגרלו יחידות דיור להשכרה במחירים מוזלים בשלושה מיזמי נדל"ן: "הזוכים יזכו לחוזי שכירות יציבים למשך שלוש שנים, עם אופציה להארכה לשנתיים נוספות. אכלוס הדירות צפוי כבר במחצית הראשונה של 2018, בכפוף לחתימת הזוכים מול היזמים ובהתאם לקריטריונים שקבעה מועצת העירייה", כך נמסר.  

איזה שלושה פרויקטים מוצעים בהגרלה?
הפרויקטים המשתתפים הם פרויקט "מידטאון תל אביב", הסמוך למתחם שרונה ולמגדלי עזריאלי (רחוב מנחם בגין 144). הפרויקט כולל 34 יחידות דיור בנות 3 חדרים. עלות שכירות חודשית בפרויקט תעמוד על כ-4,900-5,300 שקל, שהם 25% כולל מע"מ מחציון הכנסה כספית ברוטו למשק בית של עשירון שביעי, בהתאם לנתונים העדכניים של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. כמו כן, פרויקט "יסוד המעלה", הממוקם בלב שכונת נווה שאנן (רחוב יסוד המעלה 33-35), הכולל 11 יחידות דיור בנות 2-3 חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,100 שקל לדירת 2 חדרים, ו- 3,500 שקל לדירת 3 חדרים ופרויקט "גני שפירא", שהוקם בשנת 2013 באמצעות חברת "עזרה ובצרון" ובמימון עיריית תל אביב יפו, באופן ייעודי לדיור בר השגה במטרה להביא להתחדשות של השכונה הדרומית. הפרויקט יכלול בהגרלה הקרובה 5 יחידות דיור נוספות בנות 3 חדרים. השכירות החודשית בפרויקט תעמוד על 3,500 שקל לדירת 3 חדרים, 3,700 שקל לדירת גן בעלת 3 חדרים וכ- 4,200 שקל לדירת פנטהאוז בעלת 3 חדרים.

פרויקט גני שפירא - מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין
פרויקט גני שפירא – מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין

השקעה של למעלה מ- 10% מתקציב הפיתוח העירוני
תנאי הזכאות כוללים שמונה תנאי סף, ביניהם, תושבות בתל אביב יפו במשך 5 שנים ברציפות לפחות, גיל שאינו עולה על 45 והיעדר בעלות על דירה. "עיריית תל אביב-יפו לקחה על עצמה, כבר לפני כ-8 שנים, לייצר בפעם הראשונה במדינת ישראל את המודל לדיור בר השגה, וזאת מתוך הבנה שצריך לאפשר לבני מעמד הביניים להישאר לגור במרכזי הערים, במיוחד על רקע עליית מחירי הדיור. העירייה העמידה לצורך העניין קרקעות עירוניות ומקדמת אישורים לכ-2,600 יחידות דיור בהן, משלבת דיור בר השגה בתב"עות המובאות לאישור הוועדה המקומית ומשקיעה בנושא למעלה מ- 10% מתקציב הפיתוח העירוני ואף קבעה קריטריונים לתכנית המשמשת בסיס לדיון במשרדי הממשלה", נמסר מעיריית תל אביב, "זאת על אף שמאגר דיור בר ההשגה אינו פותר את בעיית הדיור, הדבר מהווה סמן עבור ממשלת ישראל ומודל שהמדינה ורשויות נוספות יכולים לאמץ ולייצר כמות ומלאי דירות אשר ישפיעו על שוק הדיור בארץ".

פרויקט גני שפירא - מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין
פרויקט גני שפירא – מילבאואר אדריכלים, צילום: שי אפשטיין

ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי, אמר כי: "עיריית תל אביב-יפו כמו מדינת ישראל בעת הקמתה ובשנות ה-60 וה-70, מאמינה בתפיסת עולם ערכית ולפיה דיור וקורת גג הם זכות בסיסית של כל אדם. העירייה היא הרשות הראשונה בישראל שהעמידה את נושא הדיור בר-ההשגה בראש סדר העדיפויות העירוני, ביצעה עבודה מקיפה בנושא וישמה הלכה למעשה פרויקטים לדיור בהישג יד. בשנים האחרונות אנו מובילים עשרות תכניות להתחדשות עירונית שנועדו להגדיל את מצאי הדירות בשוק לצד פרויקטים לדיור בר השגה לצעירים ולמשפחות. החשיבה היצירתית ויישום של פתרונות חדשניים בתחום הדיור בהם אנו נוקטים מתווים את הדרך להפיכת כשל השוק בתחום הדיור לכדי הזדמנות וכדאיות. אין לי אלא לשאוף ולקוות שהמודל שמהווה תל-אביב-יפו יהיה נר לרגליה של ממשלת ישראל, שתצטרף למהלך ותאפשר ייזום של פרויקטים דומים בכל רחבי הארץ".

פרויקט מידטאון - באדיבות חברת מידטאון בע"מ
פרויקט מידטאון – באדיבות חברת מידטאון בע"מ

מנכ"ל חברת עזרה ובצרון, אלי גינזברג: "כחברה האמונה על הבינוי הציבורי וההתחדשות העירונית בתל אביב יפו, עזרה ובצרון שמחה להגשים את חזון העיריה ולהוציא לפועל פרויקט חשוב זה. אנו שואפים לשוב ולקיים מדי שנה הגרלה של דיור בר השגה באזורים מגוונים בעיר, ובכך לסייע לזוגות ולמשפחות בתחילת דרכן מכל שכבות האוכלוסייה, לגור בתל אביב יפו וליהנות מהאפשרויות ומההזדמנויות הרבות שהעיר מציעה. אני סמוך ובטוח כי הניסיון העשיר של החברה ושל עובדיה יסייעו בביצוע פרויקט ייחודי זה ובאלו שיבואו אחריו".

פרויקט יסוד המעלה - באדיבות חברת לבנת הזהב
פרויקט יסוד המעלה – באדיבות חברת לבנת הזהב

ההרשמה תתקיים בין התאריכים 22/10/2017-28/11/2017 וההגרלה עצמה תתקיים ב-12 בדצמבר 2017. לאחר ההגרלה תתבצע בדיקת זכאות למועמדים והתקדמות עם הזכאים לבחירת דירה, לפי סדר עלייתם בהגרלה. פרטים באתר העיריה.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות