צבי גוב ארי ראש עיריית יבנה // באדיבות עיריית יבנה
צבי גוב ארי ראש עיריית יבנה // באדיבות עיריית יבנה

פינוי בינוי ראשון ביבנה יוצא לדרך בעלות 400 מיליון שקל

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "סנונית ראשונה לשורה של פרויקטים"

כרמלה קופר 29.11.2017

פרויקט בינוי-פינוי-בינוי ראשון בעיר יבנה של קבוצת "אלמוג" יצא לדרך בכנס בהשתתפות 60 משפחות.  בכנס נכחו ראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי, סגן ראש העיר, מהנדס העיר ומנכ"ל העירייה, שסייעו בקידום התוכנית לרווחת הדיירים הוותיקים בשכונה.

התכנית רחבת ההיקף כוללת בניית 487 יח"ד ברחוב החרמון 12-26 בשכונת נאות-שזר במתחם הכולל 13 דונם, שעליו בנויים כיום שלושה בניינים טרומיים ותיקים בני 3-4 קומות, הכוללים 92 דירות בשטח ממוצע של 70 מ"ר. במקומן יבנו ארבעה בניינים של 21 קומות ובניין נוסף שיתנשא לגובה של 28 קומות. בנוסף יכלול הפרויקט כ- 1,420 מ"ר של שטחי מסחר, תעסוקה, שטחים ציבוריים ושטחים ירוקים הכוללים גינות ציבוריות וכן חניונים תת-קרקעיים שיכללו 730 חניות לדירות ועוד כ-100 חניות ציבוריות, כולן בחניון תת קרקעי. עלות ההקמה המשוערת של הפרויקט שתוכנן בידי משרד האדריכלים "גוטמן – אסיף אדריכלים" מסתכם בכ-400 מיליון שקל.

העיריה הקצתה 4 דונם
הפרויקט אמור להתבצע בשיטת בינוי-פינוי-בינוי, לצורך כך הקצתה העירייה כ-4 דונם לתחילתו, לבניית שני הבניינים הראשונים לפני הפינוי והריסת המבנים הישנים, כך שהדיירים המפונים יוכלו לעבור ישירות למגדל הראשון ללא תקופת מעבר של פינוי והמתנה. מהחברה נמסר כי הדיירים המפונים יקבלו דירות חדשות של 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר בנוי ועוד 12 מ"ר מרפסת ועוד חנייה ומחסן, זאת במקום הדירות שכיום בבעלותם בשטח של כ-70 מ"ר. תמהיל הדירות החדשות כולל דירות 3, 4 ו-5 חדרים ודירות גג מיוחדות.

ראש העיר, צבי גוב-ארי, אמר: "החזון שקבענו לעצמנו הוא לבנות את החדש מבלי להותיר מאחור את הישן. פרויקט התחדשות עירונית ברחוב החרמון מהווה סנונית ראשונה לשורה של פרויקטים שאנו מובילים בעיר לרווחת תושבי השכונות הוותיקות. ברכתי לדיירים אשר ייהנו מאיכות חיים ומגורים בדירות מודרניות ובסביבה נעימה".

איציק אמסלם יו"ר קבוצת אלמוג, אמר: " לפני פחות משנה עמדנו כאן והבטחנו, שבטווח של שנה נחל בע"ה בעבודות הבניה של הפרויקט אני שמח, שעמדנו בהבטחה והנה אנו נמצאים ממש בישורת האחרונה לקבלת ההיתר לפרויקט, שהוא פרויקט בינוי פינוי הראשון בעיר. גם עבודות ההקמה של משרד המכירות שלנו בעיצומן, ובחודשים הקרובים נצא לשיווק של הדירות לשוק החופשי. במציאות שבה מספר התחלות הבניה קטן וישנם מעט מאוד פרויקטים למשפרי דיור, אנו מביאים ליבנה פרויקט גדול ואיכותי שהוא בבחינת בשורה. אני מודה לדיירים על האמון וכמובן לשיתוף הפעולה הפורה מצד עיריית יבנה, שסייעה לנו לאורך כל הדרך" .

 

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות