banner
ראש העיר ברקת בסיור באיזור // ארנון בוסאני
ראש העיר ברקת בסיור באיזור // ארנון בוסאני

עיריית ירושלים תשקיע 350 מיליון שקל בשכונת המוסכים

זכויות בנייה על פני 2 מיליון מ"ר והוספת 1.6 מיליון מ"ר לשטחי תעסוקה ומסחר, אלו רק חלק מהצעדים שמיועדים להפוך את השכונה לשוקקת חיים

עיריית ירושלים, באמצעות חברת "עדן" לפיתוח כלכלי של העיר, מוציאות לדרך את "אחד מהפרויקטים התכנוניים המשמעותיים ביותר שידעה הבירה", כך נמסר מהעיריה: "האבים, חברות היי טק צעירות ורעננות, פלייסמייקינג וקהילת יזמות טכנולוגית, אלו רק כמה מן החידושים באזור העסקי של תלפיות, כחלק מהמגמה לחולל שינוי באזור ולגוון את התמהיל הקיים".

עוד אומרים בעיריה כי: "הפרויקט, שישנה לחלוטין את פני תלפיות ואת אופייה, יסב את האזור ממתחם תעשייה גדול למתחם אורבני חדשני, המהווה חממה לסטארט-אפים, חברות היי-טק, מוסדות תרבות ומקומות בילוי. גם תחום החניה והתנועה יזכה לטיפול ממוקד, בין השאר, באמצעות הרכבת הקלה, שתעבור במקום ופתרונות מתקדמים לנגישות ולתנועה".

הדמיית שידרוג רחוב הסדנא // חברת "טוטם"
הדמיית שידרוג רחוב הסדנא // חברת "טוטם"

עד כה השינוי בא לידי ביטוי בפועל בחללים אשר שימשו כמחסן יודאיקה וחנות להתקנת אזעקות שהפכו להאב, המשמש את עובדיה הירושלמים של חברת טכנולוגיה, חנות של רמי לוי שהפכה למשרדי חברה המספקת אנרגיה סולארית לאפריקה, משרדים של "קפה הילל" שהפכו להאב של מרחב יצירתי המכוון לאנשי מקצוע ועסקים קטנים, ועוד

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, ערך סיור עבודה במקום, ואמר: "החלטנו להפוך את אזור תלפיות למרכז הי-טק ותרבות עדכני מוביל בישראל. תלפיות תהפוך לשכונה תוססת  ולמוקד משיכה לחברות ולמשקיעים מחד ולצעירים מאידך, שיזכו לערך מוסף משמעותי ביותר במיקום אידיאלי מבחינתם, שיספק פתרונות עסקיים, נגישות ותחבורה כפי שמעולם לא הייתה באזור. אני מאמין בתכניות שפיתחנו לקידום האזור, שאת הסנוניות הראשונות שלה כבר ניתן לראות ולהרגיש בשטח. אנחנו משקיעים תקציבים ומאמצים רבים בכך ומימוש הפוטנציאל וההזדמנות הטמון באזור הוא רק עניין של זמן".

הדמייה רחוב פייר קניג העתידי // הדמיית שידרוג רחוב הסדנא // חברת "טוטם"
הדמייה רחוב פייר קניג העתידי // הדמיית שידרוג רחוב הסדנא // חברת "טוטם"

עיריית ירושלים תשקיע בפרויקט כ- 350 מיליון שקל לאורך 15 שנה, כך נמסר מהעיריה : "באגף לקידום עסקים יצרו קשרים מעמיקים עם בעלי הנכסים באזור תלפיות מחד, ועם חברות הסטארט אפ מאידך והביאו לחיבור ביניהם, אשר היווה בסיס לפריחת האזור".

מנכ"ל עדן, החברה לפיתוח כלכלי של ירושלים, אלון שפייזר, מסר כי: "המהפכה שאנו מובילים יחד עם עיריית ירושלים בתלפיות היא עוגן מרכזי באסטרטגיית הפיתוח הכלכלי של ירושלים. מדובר בעבודות תשתית, שינוי מוחלט של המרחב הציבורי, שינוי ייעוד קרקע, הפיכת האזור לאבן שואבת לצעירים, חברות סטארט אפ ויוצרים מתחומי התרבות. זהו פרויקט שחולש על תחומים רבים ומגוונים, גייסנו את מיטב המוחות בכדי לייצר מרחב פורה שעליו תהיה גאוותנו כירושלמים וכישראלים. אלו שיבחרו למקם עסקיהם בתלפיות ותושבי ירושלים יזכו תוך פרק זמן קצר, יחסית לפרויקט כה מורכב, לפתרונות תחבורה בדמות קווים חדשים של הרכבת הקלה שתעבור באזור, חניונים ומהפכה תשתיתית שתמתח לא רק את פני האזור אלא תחבר את תלפיות לירושלים ולישראל כולה".

בחברת "עדן", לפיתוח כלכלי של ירושלים, מדגישים כי הפוטנציאל הטמון בתלפיות עצום:  "אנו מדברים על זכויות בנייה ב 2 מיליון מ"ר, על תכנית להוספת 1.6 מיליון מ"ר לשטחי תעסוקה ומסחר והפחתת שטחי תעשייה ומלאכה. בנוסף, שדרוג חסר תקדים של המרחב הציבורי, פיתוח של דרכים, מדרכות, קווי רכבת, שבילי אופניים, שטחים ירוקים ושטחי ציבור. זו תכנית רב שנתית מורכבת ואת הדחפורים נוכל לראות בשטח כבר בהמשך השנה. בסיום הפרויקט, תלפיות תהפוך לאחד ממרכזי הפיתוח העסקי המובילים בישראל וכתוצאה מכך גם למרכז קהילתי ותרבותי חשוב. בכוונתנו לייצר אקו סיסטם שלם במתחם שישפיע לא רק על הסביבה המיידית של ירושלים אלא יהיה בעל ערך לאומי למדינת ישראל כולה".  

תמונה ראשית: ארנון בוסאני

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות