משה ליאון // צילום ראובן קפוצ'ינסקי

ירושלים: תוכנית מתאר חדשת תאפשר בניית כ- 2,000 יח"ד בשכונת רמות

עיריית ירושלים מדווחת על יציאה לתכנון תכנית מתאר שתאפשר הוצאת היתרי בניה לשטחים מרובי בעלים פרטיים, בצפון מזרח שכונת רמות. כיום לא ניתן לקדם תוכניות מפורטות בשכונה

מגדילים 30.07.2019

משה ליאון // צילום ראובן קפוצ'ינסקי

עיריית ירושלים, באמצעות אגף התכנון, יוצאת לתכנון תכנית מתאר  הכוללת הוראות מפורטות, שתאפשר הוצאת היתרי בניה לשטחים מרובי בעלים פרטיים, בצפון מזרח שכונת רמות. מדובר בשטחים שנכון להיום ניתן לקדם בהם תכניות מפורטות. 

בעיריה אומרים כי מטרת התכנון הכולל לאפשר תכנון והסדרה של השטחים הציבוריים והפרטיים באופן היעיל ביותר, על מנת לאפשר בינוי של למעלה מ- 2,000 יחידות דיור חדשות: "באמצעות התכנון הכולל ניתן להציע רשת דרכים אשר תאפשר כניסה נוספת לשכונה ממזרח, וכן תוספת משמעותית של שטחים לצרכי ציבור", מסבירים בעיריה, "התכנית תאפשר גם תוספת משמעותית של יחידות דיור, באופן מוסדר ובראיה כוללת, תוך אספקת צרכי הציבור והתשתיות הנדרשים בשכונה".

מעיריית ירושלים נמסר: "התכנית תאפשר תוספת משמעותית של יחידות דיור הנדרשת בעיר ירושלים כולה ובכלל זה בשכונת רמות. התוכנית תאפשר פיתוח מהיר יותר של השטח עבור משפחות הממתינות ליחידות דיור נוספות בעיר, הכל באופן מוסדר ובראיה כוללת תוך אספקת צרכי הציבור והתשתיות הנדרשות בשכונה. תכנית זו מצטרפת למאמץ הכללי כיום בעיריית ירושלים לתוספות משמעותית של יחידות דיור בשטחי העיר המוקצים לפיתוח עירוני, אם בהתחדשות עירונית ואם בתוספות בשולי השכונות ובשטחים לא מבונים בעיר ובצידן שטחי ציבורו ותעסוקה".

ראש העיר, משה ליאון, ציין כי: "ירושלים מתפתחת וגדלה ואיתה צרכי הציבור. הדבר מאתגר אותנו כעירייה ומביא לחשיבה אסטרטגית ויצירתית שתיתן מענה לצרכי התושבים ותביא פתרונות לביקוש ולהתפתחות העיר. התוכנית לשכונת רמות היא חלק מתהליך כזה".

את התכנית עורכת אדריכלית עדי אסיף. מנהל הפרויקט- רן אוהב ציון, ממשרד אהוד תייר ניהול והנדסה בע"מ.

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות