banner
הדמיית פרויקט The lake רמת גן // 3division
הדמיית פרויקט The lake רמת גן // 3division

צמח המרמן: "אנו רואים בבעלי הדירות בפרויקטים שלנו שותפים מלאים"

גילי פייגלין-ברנדס, מנהלת מחלקת התחדשות עירונית בחברת צמח המרמן, מספרת על הצמיחה המטאורית של החברה בתחום, הפרויקטים המובילים שנמצאים על הפרק והיקפי הענק שמקדמת החברה, הכוללים כ-5,168 יחידות דיור ו-43,214 מ"ר בשטחי מסחר ומשרדים

בשיתוף עם צמח המרמן 27.01.2022

חברת צמח המרמן, מגופי הנדל"ן הגדולים והחזקים בישראל, מוכרת לישראלים בעיקר בזכות שלטי הענק המוצבים בפרויקטים הנבנים במיקומים אסטרטגיים ברחבי הארץ. לרוב מדובר במיזמי מגורים, מסחר ותעסוקה בהיקפים נרחבים, אותם החברה יוזמת ומבצעת בהתאם לטרנדים הקיימים במגזרים השונים של שוק הנדל"ן. ואולם בשנים האחרונות מנתבת החברה משאבים גדלים והולכים לתחום הנדלני שהוא ככל הנראה הכי יציב והכי מבטיח בישראל: פרויקטים של התחדשות עירונית. 

מחדשים את ישראל
כחברה ציבורית הנסחרת בבורסה, הסטנדרטים שמביאה עמה צמח המרמן לענף הרותח גבוהים מהרגיל, מה שבא לידי ביטוי בטיב ואיכות הפרויקטים שהיא בוחרת ליזום ולבצע וכן בלוקיישנים הפנטסטיים שלהם. אחד המסקרנים שבהם הוא פרויקט ויצמן-פנקס, בלב הצפון הקלאסי של תל אביב. בפרויקט, אותו מקדמת צמח המרמן בשותפות עם חברת רוזיו, נהרסו שלושת המבנים הקיימים ובמקומם ייבנה פרוייקט מגורים יוקרתי בן שמונה קומות ובו 73 דירות בתמהיל מגוון ועם מפרט טכני עשיר, לצד פנטהאוזים יוקרתיים.

פרויקט מדובר נוסף של צמח המרמן יחד עם חברת "סרוגו" הוא מיזם The Lake ברמת גן – שלושה מגדלים מפוארים בני 16 קומות כל אחד, הכוללים 180 יח"ד וחולשים על הפארק הלאומי והאגם הגדול שלמרגלותיהם. 

לאחרונה אף פורסם כי החברה נבחרה ביחד עם חברת אפריקה התחדשות עירונית, בחלקים שווים, להוביל פרויקט פינוי-בינוי ענק בשכונת בת גלים בחיפה, במסגרתו תקים כ-470 יחידות דיור. לחברה עוד פרויקטים רבים בשלבי תכנון, בין היתר ברמת גן – ברחוב רוקח 20-18 וברחוב הפודים; וכן שני פרויקטים בנתניה ואחד בחולון.

"לצד כל האפיקים האחרים בפעילות החברה, אנו ממשיכים ליישם את האסטרטגיה העסקית שלנו להרחבת הפעילות היזמית בתחום ההתחדשות העירונית, ובשנים הקרובות נמשיך להגביר את הפעילות שלנו בתחום הזה", אומרת גילי פייגלין-ברנדס, מנהלת מחלקת התחדשות עירונית בצמח המרמן, "אנו רואים בשטח שיותר ויותר בעלי דירות מחפשים להישען על חברה בעלת מוניטין וגב כלכלי חזק, אשר מחויבת בשקיפות מלאה". 

לדבריה, "בשל העובדה שהחברה משמשת גם כיזם וגם כקבלן המבצע בפרויקטים, צמח המרמן מחזיקה ביתרון משמעותי בתחום ההתחדשות העירונית. הדבר הזה מעניק לבעלי הדירות ודאות מלאה ויתרון משמעותי, שכן הם פועלים מול גורם אחד שאחראי על כל שלבי הפרויקט: הייזום, התכנון וגם הבנייה".

כמו בעלי מניות
את מחלקת ההתחדשות העירונית פתחה צמח המרמן בשנת 2018, לצד מגזר פעילות נוסף של נדל"ן מניב להשקעה. כיום נמצאת צמח המרמן בשלבי ייזום, תכנון וביצוע של 22 פרויקטים בפריסה ארצית, בהיקף כולל של כ-5,168 יחידות דיור ו-43,214 מ"ר בשטחי מסחר ומשרדים, אשר מתוכם מוצעים כיום למכירה 1,916 יחידות דיור וכ-9,864 מ"ר שטחי מסחר, מהם נמכרו נכון לסוף מרץ בשנה שעברה 1,525 יחידות דיור ו-9,378 מ"ר שטחי מסחר.

הונה העצמי של החברה נאמד כיום ב-380 מיליון שקל. החל מ-1997, שנת הקמתה, בנתה ומסרה צמח המרמן 101 פרויקטים הכוללים למעלה מ-8,700 יחידות דיור וע-355 אלף מ"א של שטחי מסחר ומשרדים בהיקף כספי כולל של כמעט 5 מיליארד שקל.

"כפי שצמח המרמן מתייחסת לבעלי המניות שלה, כך אנו רואים בבעלי הדירות בפרויקטים שלנו שותפים מלאים", מסכמת פייגלין-ברנדס, "האינטרס שלנו הוא אחד – ליצור עבורם סביבת מגורים טובה ובטוחה יותר, ועל הדרך להגדיל את ערך הנכסים שברשותם כמו שרק חברה גדולה עם ניסיון יודעת לעשות. אנו מאמינים כי תחום ההתחדשות העירונית נמצא רק בתחילת דרכו, מה שמבטיח שאנו עומדים להיות שחקן מוביל בתחום".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות