banner
הנגשת ושיקום אתרים // צילום: עודד יצחק באדיבות רשות ניקוז ירדן דרומי
הנגשת ושיקום אתרים // צילום: עודד יצחק באדיבות רשות ניקוז ירדן דרומי

רמ"י מנגישה תקציבי ענק לפיתוח השטחים הפתוחים

בעשור האחרון הושקעו באמצעות הקרן כ – 1 מיליארד שקל בפיתוח ושיקום אתרים. היום נערך כנס ייחודי לעידוד הגשת קולות קוראים

הבוקר נערך בהצלחה הכנס 'רואים רחוק – מפתחים ירוק' של הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רמ"י בעיר נתיבות, במעמד שר הבינוי והשיכון הרב גולדקנופף ויו"ר הקרן ומנהל רמ"י יעקב קוינט. בעשור האחרון הושקעו באמצעות הקרן כ – 1 מיליארד שקל בפיתוחם של כ – 750 אתרים. את הבקשות לתקציבים מגישים גופים שונים, בהם רשויות הניקוז בישראל, משרדי ממשלה ועוד – מטרת הכנס היתה לחשוף ולהנגיש את התהליכים ובכך לעודד הגשת בקשות.

איל קנץ // צילום: עמירן עידו
איל קנץ // צילום: עמירן עידו

איל קנץ, מנכ"ל רשות ניקוז ונחלים ירדן דרומי, החולשת על ניהול שטחים פתוחים בהיקף של כ- 660,000 דונם בצפון מזרח המדינה, שהשתתף בכנס, מסר כי: "רמ"י באמצעות הקרן, משקיעה מאות מיליוני שקלים מידי שנה, בין היתר בפרויקטים של רשויות הניקוז בישראל, המסייעים הן בבניית שכונות חדשות עם פתרונות ניקוז והן ביצירת נוף אורבני בסביבת הנחלים והשטחים הפתוחים. התקציבים משמשים למחקרים וסקרים אקולוגיים, פיתוח, שיקום והנגשת אתגרים ושמירה על זכויות הטבע. כל הפרויקטים מבוצעים בשיתוף הרשויות המקומיות והקהילות, מה שתורם מאוד להמשך טיפוח האתרים ויצירת חיבוריים אנושיים". 

"רמ"י מייחסת חשיבות עליונה בפיתוח שטחים פתוחים בישראל. מטרת הכנס הינה להמשיך ולהרחיב את פיתוחם של שטחים נוספים בכל רחבי הארץ והשתתפו בו מאות נציגי גופים הרשאים להגיש בקשות לתקצוב הקרן למטרה זו", מציינים ברמ"י, "במסגרתו, הוצגה בפניהם החשיבות האקולוגית בשמירה על שטחים פתוחים, מידע על שירותי המערכת האקלוגית לטובת הציבור וכן ניתנו למשתתפים דגשים וכלים להגשת בקשות לתקצוב פיתוח שטחים פתוחים באזורם".

בתוך כך, בעקבות הפגנה שנערכה באמצע הכנס ובה הונפו שלטים כנגד שר הבינוי והשיכון, דיווחה רמ"י כי היא "מצרה על כך כי המפגינים התפרצו לאולם במהלך נאומו של שר השיכון ומודה למפיקי הכנס ואנשי האבטחה שהצליחו לסכל את הניסיון הנואל במהרה ובכך לאפשר את המשך קיומו של הכנס בהצלחה רבה".

הרב יצחק גולדקנופף, שר השיכון והבינוי // צילום: אלעד זגמן, ענבה, לע"מ
הרב יצחק גולדקנופף, שר השיכון והבינוי // צילום: אלעד זגמן, ענבה, לע"מ

שר הבינוי והשיכון ויו"ר מועצת רמ"י הרב יצחק גולדקנופף אמר בכנס: "לקרן ישנה תרומה מכרעת בקידום הפיתוח הסביבתי והטיפוח של השטחים הפתוחים. מלבד השמירה על ארץ ישראל יפה ופורחת, השמירה על השטחים הפתוחים חשובה לשמירה על המגוון הביולוגי והמערכות האקולוגיות בישראל, ובנוסף, הקרן פועלת לפיתוחם של פארקים ואזורי נופש, טיולים ופנאי בטבע.  אני רוצה לחזק את עובדי רמ"י הנתונים תחת מתקפות במהלך השבועות האחרונים. כמי שעובד איתכם כבר תקופה ממושכת, אני יודע היטב כי הטענות האלו אינן נכונות, אני עומד כאן כמגן ונושא באחריות. המשיכו לבצע את עבודתכם נאמנה".

ינקי קוינט // צילום: דוברות רמ"י
ינקי קוינט // צילום: דוברות רמ"י

מנהל רשות מקרקעי ישראל ויו"ר הקרן יעקב קוינט אמר בכנס: "הקרן נוסדה במטרה לשמור על הסביבה, מדינת ישראל ועתידנו. עד היום השקיעה הקרן כמיליארד ש״ח לטובת פיתוח של 750 מיזמים סביבתיים בכל רחבי הארץ. המטרה שלנו היתה ועודנה לשמור על השטחים הפתוחים בתוך המרקם העירוני ובמקומות בהם יש פיתוח עירוני מואץ. כך לדוג, שיווקנו אלפי יח״ד בעיר נתיבות ואנחנו דואגים לכך שהתושבים יוכלו ליהנות מאזורים ירוקים ולשאוף אוויר צח בקרבת מקום מגוריהם."

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות