banner
מתוך ישיבת מועצת רשות מקרקעי ישראל // צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
מתוך ישיבת מועצת רשות מקרקעי ישראל // צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

מילואימניקים, נלחמתם בשביל המדינה? הורחבו ההנחות לרכישת קרקעות

באזור עדיפות לאומית א' ההנחה יכולה להגיע עד ל-90% מערך הקרקע. ראש הממשלה: "התחייבנו להביא קרקעות כמעט בחינם למשרתי הצבא"

ראש הממשלה בנימין נתניהו השתתף אתמול בערב (ד') בישיבת מועצת רשות מקרקעי ישראל, במהלכה אושר להרחיב את הגדרת חיילי המילואים הזכאים להטבות על תוכניות דירות בהנחה, כך שחיילי המילואים ששירתו במסגרת המלחמה מעל 45 ימים יהיו זכאים גם הם להנחות חיילי מילואים. כמו כן, הוחלט להגדיל את ההנחות הניתנות לכלל חיילי המילואים ולקבוע כי הם יהיו זכאים להפחתה נוספת של 10% משיעורי התשלום שנקבעו באזורי עדיפות לאומית. הנחת האזור המוגדלת תהיה בנוסף להנחה שהיתה עד היום, הנחה של עד 100,000 שקל, בהתאם למיקום הקרקע וערכה. בהתאם להחלטה ההנחה שתינתן לחייל מילואים מחוסר דיור ברוב היישובים באזור עדיפות לאומית א' תגיע עד ל-90% מערך הקרקע.

באדיבות רמ"י ומשרד הבינוי והשיכון
באדיבות רמ"י ומשרד הבינוי והשיכון

ראש הממשלה בנימין נתניהו, אמר כי: "היום זה יום בשורה, משום שאנחנו התחייבנו מזה זמן להביא קרקעות חינם או כמעט בחינם למשרתי הצבא, חיילי המילואים שלנו, עם דגש כמובן על השירות הקרבי. יש כאן באמת בשורה גדולה של 90%, ובכמה מקומות גם של 95%. הקרקע עצמה היא כמעט חינם, אנו ערים לכך שיש גם הוצאות פיתוח. אנחנו דנים עכשיו על איך לתת גם סיוע, סבסוד, במשרד האוצר לטובת הוצאות הפיתוח. זו כמובן מהפכה גדולה, זה גם יוצר צדק. הלוחמים שלנו נלחמים על האדמה שלנו ומגיע להם חלק באדמה שלנו. השינוי הזה הוא מבורך – הוא חיוני לצפון, הוא חיוני לדרום, הוא חיוני לחלקים אחרים של הארץ. על אחת וכמה משום שאנחנו בתוך מלחמה והמלחמה הזאת היא מלחמה על הארץ, וגם מאמץ גדול שאנחנו רוצים לתת את הגמול הראוי לאלה שמסכנים את עצמם למען הקיום של כולנו. אז אני מברך אתכם על ההחלטה שאתם עומדים לקבל. אנחנו נפתור את הבעיה שנותרה. אנחנו יוצאים לדרך, דרך חדשה. בשורה גדולה למשרתים שלנו. תודה רבה לכם".

יו"ר מועצת רמ"י, שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף, אמר כי: "העברנו היום שורה של החלטות היסטוריות, בדגש על חיילי צה"ל ומשרתי המילואים, שמקריבים מזמנם וממרצם למען הגנת המולדת. בנוסף להגדלת הנחות לרוכשים באזורי עדיפות לאומית, על מנת לעודד ולפתח את ההתיישבות היהודית במקום. לצד השמירה על הרציפות התפקודית בענף הבניין בצל המלחמה, אנו ממשיכים להוביל מהלכים ארוכי טווח, לטובת הורדת המחירים בשוק הדיור, לטובת פתרון מצוקת הדיור בישראל למען הזוגות הצעירים במדינה, שיזכו לקורת גג ראויה לשמה במחירים סבירים".

מתוך ישיבת מועצת רשות מקרקעי ישראל // צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ
מתוך ישיבת מועצת רשות מקרקעי ישראל // צילום: עמוס בן גרשום / לע"מ

מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, יהודה מורגנשטרן, אמר כי: "במסגרת ההחלטות שעברו היום  המדינה תציע הנחות משמעותיות ברכישת קרקעות באזורי עדיפות לאומית לחיילי מילואים בנוסף הגדלנו את אחוז הדירות שיוקצו למשרתי מילואים בהגרלות דירה בהנחה. אנו רואים זאת חובה מוסרית לסייע ככל הניתן לעידוד ההתיישבות ברחבי הארץ במיוחד באזורים הקרובים לגבולות ובמקביל לתת סיוע ככל הניתן לחיילים המילואים שנותנים מעצמם עבור המדינה כל הזמן". 

יעקב קוינט, מנהל רמ״י: "אני מברך על ההחלטות החשובות שהתקבלו הערב אשר יעניקו הטבות משמעותיות לחיילי מילואים  בקו העימות ובאיזורי העדיפות הלאומית בצפון ובדרום. החלטות אלה תעודדנה את שיקום והפרחת הישובים, חיזוק האוכלוסייה והן תהיינה תגמול ראוי לאלו אשר משרתים את המדינה". 

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות