banner
יוראי קפלן // באדיבות המצולם
יוראי קפלן // באדיבות המצולם

השמאי והחובש הקרבי שחזר מעזה: "חודשים של טירוף מוחלט"

שמאי המקרקעין יוראי קפלן: "אחרי מה שעברנו במלחמה, אי אפשר פשוט להחליף דיסקט. היינו חודשים שלמים ביקום מקביל, שעדיין מתקיים שם"

יוראי קפלן (31), שמאי המקרקעין של רובי קפיטל, שירת ארבעה חודשים במלחמה בצפון רצועת עזה, כחובש קרבי בגדוד שריון, חטיבה 401. עם חזרתו מהמילואים הוא מספר על הטלטלות שבין מלחמה לשיגרה. "הוקפצנו לדרום כבר בשבעה באוקטובר ונכנסנו לרצועה עם הכוחות הראשונים", מספר קפלן על הימים הראשונים ללחימה, "פעלנו בצפון הרצועה, בעיקר באזור מחנה שאטי, העיר עזה, רימאל ופאתי ג'באליה. התפקיד שלי ושל הפראמדיקים והרופאים שהיו איתי היה לחלץ נפגעים, תוך מתן טיפול ראשוני מציל חיים בשטח ו'להעיף' אותם משם לפינוי מוסק/רכוב שהמתין במרחק בטוח".

את החודשים האלו הוא מתאר כ"טירוף מוחלט. טיפלנו ביותר בעשרות פצועים בדרגות חומרה שונות, והיו גם הרוגים בגדוד, שאת חלקם הכרתי משטחי הכינוס או משיחות משותפות. אפשר לומר שכולנו היינו כמו משפחה מורחבת, וכל בן משפחה שנפגע זו הייתה חוויה מטלטלת עבור כולם".

בשגרה קפלן מכהן כשמאי מקרקעין בצוות קרן ספיר, זרוע ההשקעות של רובי קפיטל הפועלת כשותפה שקטה של יזמי נדל"ן. עכשיו, עם החזרה לשגרה, הוא מעכל את המעבר החד שעבר עליו: "המלחמה פרצה כשהייתי בשיא העבודה. ניהלנו מספר רב של פרויקטים בשלבים שונים, כולל אחד שהיה בשלב מתקדם של מו"מ. הקושי הגדול היה הניתוק הטוטלי שהייתי שרוי בו. בעזה לא היה לי טלפון סלולרי וממילא ברוב המקומות לא הייתה קליטה. כל מה שעבדתי עליו במשך חודשים, פתאום היה מחוץ להישג ידי, כולל פרויקט גדול שהיה בשלבים מתקדמים של משא ומתן". 

איך התמודדת?
"אי אפשר פשוט לעצור פעילות, ולא משנה מהי הסיבה. לשמחתי – וזה דבר שמאוד מאפיין את עבודת הצוות ברובי קפיטל, הצוות חיפה על החיסרון שלי וגם קידם את העסקה הגדולה לחתימה".

מה שמעת מהלוחמים שהיו איתך על הקשיים שלהם?
"היו בצוות שלי כמה אנשים בעלי עסק עצמאי, כולל רופא שיניים אחד ושני חבר'ה שהגיעו מחו"ל כדי להשתתף בלחימה. מלבד המשפחות והילדים, הם עזבו את העסק שלהם שהם הקימו בעשר אצבעות, וזה עוד אחרי תקופת החגים שאז יש ירידה בהכנסות. הם סיפרו לי שהמלחמה והגיוס למילואים הסבו להם הפסדים עצומים. מצד אחד נורא רצו לחזור לעסק ומצד שני נורא חששו מזה. היו גם שכירים שלא נהנים מביטחון תעסוקתי ובזמני ההפוגה גם הם דיברו על חוסר הוודאות ביחסים שלהם מול מקומות העבודה.

יוראי קפלן // באדיבות המצולם
יוראי קפלן // באדיבות המצולם

"לפחות בהיבט הזה, חשתי בר מזל. מהרגע הראשון רובי קפיטל היו שם בשבילי. מעבר לקשר הרציף והדאגה לאשתי ולבנים, הם שלחו לצוות שלי פינוקים ועוגות שהגיעו ישירות עד אלינו לנמ"ר, וגם תרמו ביד נדיבה לצורך רכישת קסדות טקטיות לי ולצוות. מעבר להנאה הרגעית, הייתה לזה בשבילי משמעות גדולה, בין השאר לאור העובדה שהחברה חוותה על בשרה את כאב המלחמה עם נפילתו של גלעד נחמיה ניצן ז"ל, בנו של מנכ"ל החברה יעקב ניצן".

"אי אפשר פשוט להחליף דיסקט"
קפלן מספר שהתלבט אם לנצל את עשרת ימי החופשה על חשבון הצבא שעמדו לרשותו כמילואימניק משוחרר, אך לבסוף החליט לחזור לעבודה – בהילוך נמוך: "אחרי מה שעברנו במלחמה, אי אפשר פשוט להחליף דיסקט. היינו חודשים שלמים ביקום מקביל, וגם כשאנחנו כאן היום, כשהדברים פחות או יותר חוזרים לשגרה, שם עדיין מתקיים היקום המקביל הזה. 

"אחרי שבועיים הרגשתי שחזרתי לעצמי כמעט לגמרי, וכיום אני לוקח על עצמי יותר ויותר. אני מקווה שגם החברים שלי מהמלחמה הסתדרו ככה, אבל לצערי אני לא בטוח שזה המצב. המטרה שלי עכשיו היא להתמקד בקידום העסקאות".

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות