banner
גבעת אלונים, חברת שרביב // צילום סקייווקר צילומי רחפן
גבעת אלונים, חברת שרביב // צילום סקייווקר צילומי רחפן

איפה כדאי להשקיע? אלו הערים והשכונות שבהן צפויה עליית מחירים

סקירה מיוחדת: מהצפון ועד הדרום הארץ, בכירים בחברות הנדל"ן המובילות בישראל מנתחים את הצפי לעליית ביקושים ומחירים בשכונות ובפרויקטים החמים ביותר

שנת 2021 היתה שנת שיא לענף הנדל"ן הישראלי – מחירי הדירות זינקו בכ-13% לעומת השנה הקודמת וגם מחירי הקרקעות, כמות העסקאות זינקה מחודש לחודש ומרבעון לרבעון לרמות שיא, והביקושים ממשיכים לעלות בקרב רוכשי הדירות. כתבה זו סוקרת, בשיתוף עם מיטב חברות הנדל"ן, את הערים והשכונות הבולטות בישראל מצפון לדרום שצפויות להמשיך במגמת העלייה גם בשנת 2022 ובשנים שלאחר מכן, כדי למפות פחות או יותר את הארץ מבחינת פוטנציאל השקעה נדל"ני.

גבעת אלונים, קריית אתא
שכונת גבעת אלונים היא שכונה עצמאית ונפרדת, השייכת מוניציפלית לקריית אתא. השכונה כוללת מאות יחידות דיור בבנייה רוויה, בנייני בוטיק וצמודי קרקע. לשכונה אופי כפרי, עם שטחים ירוקים רחבי ידיים, שבילי אופניים, גן משחקים לילדים, רחובות מרוצפי אבן ומערכת כבישים בטוחה. השכונה נהנית מנגישות גבוהה לצירי תנועה, בדגש על יציאה נוחה לכביש 6 וכן מקו רכבת שעתיד לעבור בסמוך לשכונה.
לדברי שרה אילין, סמנכ"לית השיווק של חברת שרביב, המקימה את רוב הדירות בשכונה, "גבעת אלונים מורכבת ברובה ממשפחות צעירות ומאוכלוסיה הומוגנית. השכונה מהווה סוג של יישוב קהילתי, בו כולם מכירים את כולם, הילדים הולכים ברגל לגנים או לבית הספר, נפגשים אחה"צ בגן השעשועים או בחוגים וגם המבוגרים מאוד מגובשים. הקהילתיות שבה היא גורם שמייצר ומעלה ערך בפני משקיעים, ציבור גדול מחפש בדיוק את זה כשהוא בוחן רכישת דירה למגורים, אנו שומעים את זה בכל יום במשרד המכירות שלנו. בעשור האחרון חל זינוק של יותר מ-50% במחירי הדירות בשכונה. בנוסף, בקרוב ייבנה בית החולים הגדול בצפון בסמוך לשכונה, מה שצפוי להעלות אף יותר את הביקושים ואת המחירים".

הדמית חוץ פרוייקט גליפולי של YBOX // הדמיה: 3ddesing
הדמית חוץ פרוייקט גליפולי של YBOX // הדמיה: 3ddesing

יד אליהו, תל אביב
שכונת יד אליהו ממוקמת בדרום מזרח תל אביב ונהנית מתנופת בנייה ופיתוח בשנים האחרונות. כמו כן, השכונה עוברת מתיחת פנים הכוללת שדרוג התשתיות, הדרכים, תאורת הרחוב וכיו"ב. השכונה בעלת נגישות גבוהה, תחבורה ציבורית זמינה, שבילי אופניים ודרכי גישה מהירה לכבישים הראשיים. בנוסף לכך, הקו הסגול של הרכבת הקלה, שהעבודות עליו החלו בשנת 2019, יחלוף בגבולה הדרומי של השכונה, על דרך ההגנה.
השכונה כוללת מבני רכבת רבים וישנים, אולם בשנים האחרונות מקודמים בה עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית. אחת החברות הבולטות שעוסקות בחידוש שכונת יד אליהו היא חברת YBOX, שלקחה החלטה אסטרטגית להיכנס לפעילות נרחבת של התחדשות עירונית ברובע 9 בת"א.

לדברי יוסי תורג'מן, מנכ"ל חברת YBOX, "אנו מאמינים מאוד בשכונת יד אליהו וסבורים שהיא הופכת להיות פנינה אמיתית של העיר. הפוטנציאל של השכונה עצום, ערכי הדירות החדשות שייבנו בה יזנקו ככל שהבנייה תתקדם, הנגישות לשכונת תשתפר עם הרכבת הקלה והמטרו, והיא תציע לתושבי חוויית מגורים שלמה". YBOX מקדמת בימים אלה חמישה פרויקטים הכוללים כ-200 יח"ד חדשות בשכונת יד אליהו. אחד מהם שנמצא בימים אלו בשיווק הוא פרויקט לוחמי גליפולי ברחוב לוחמי גליפולי 19 בעיר, הכולל 43 יח"ד בבניין עם 7.5 קומות מעל חניון תת קרקעי.

חברה נוספת הפועלת בשכונה היא אחים דוניץ. לחברה פרויקט בשלבי תכנון בדרך השלום בתל אביב, הגובל ממערב בגן וולפסון וממזרח בגבעתיים. המתחם משתרע על פני כ-15 דונם ומורכב ממספר בניינים ובהם כ-150 דירות ושטחי מסחר, במקומם תבנה החברה לפחות 450 דירות.

פרויקט TOMORROW של קבוצת יוסי אברהמי בנווה אליעזר, תל אביב // הדמיה D-BLK Architects
פרויקט TOMORROW של קבוצת יוסי אברהמי בנווה אליעזר, תל אביב // הדמיה D-BLK Architects

נווה אליעזר, תל אביב
אזור מזרח תל אביב המשויך לרובע 9 עובר בשנים האחרונות פיתוח מקיף, בשינוי האוכלוסייה והבינוי. באזור כולו מקודמים פרויקטי התחדשות עירונית רבים, ומחירי הדירות בו הכפילו את עצמם בעשור האחרון. עיריית תל אביב אישרה ברובע תוכניות מדיניות שמבוססות על מחקר מעמיק של השכונה, מוקדי תעסוקה, נגישות, צפי בגידול אוכלוסיה ועוד, ועל סמך התוכניות היא מאשרת גם פרויקטים נקודתיים. העירייה משקיעה בחיזוק ופיתוח השכונות ברובע – נבנים גני ילדים, גני שעשועים, מתנ"סים ובתי ספר וכדומה, ולאור זאת אוכלוסייה חדשה וצעירה מגיעה לאזור, הביקוש גדל וישנה עלייה חדה במחירי הדירות.

אחת השכונות שעוברת תנופת בנייה ופיתוח במסגרת זו היא נווה אליעזר במזרח תל אביב. תוכנית המדיניות של העירייה בשכונה מגדירה בה מתחמים לפינוי בינוי ושיקום בניינים לתוספת קומות לפי תמ"א 38.
קבוצת יוסי אברהמי תקים בשכונה פרויקט פינוי-בינוי ברחוב תקוע 11-33, במסגרתו ייהרסו 96 יח"ד ב- 4 בנייני שיכון וייבנו במקומם 315 יח"ד בתמהיל מגוון ב-4 בניינים בני 9 קומות כל אחד ומגדל בן 24 קומות. כמו כן, הפרויקט יכלול שטחי מסחר בקומת הקרקע ושדרה ירוקה לרווחת התושבים שתקשר בין שתי גינות קיימות ותאפשר מרחב ירוק ציבורי.

יפה סדן // יחצ
יפה סדן // יחצ

לדברי יפה סדן, סמנכ"לית השיווק והמכירות בקבוצת יוסי אברהמי, "לשכונת נווה אליעזר מספר יתרונות שהופכים אותה להזדמנות השקעה אטרקטיבית: מיקום אסטרטגי במטרופולין תל אביב-יפו, נגישות מצוינת לצירי תחבורה ראשיים ולקו הרכבת הקלה העתידי, מתחמי מסחר ובילוי, קהילה חמה של משפחות צעירות, ריכוזי תעסוקה ושטחים פתוחים רבים, הן ברמה האזורית והן ברמה הארצית. השכונה נהנית מקרבה יוצאת דופן לאלפי דונמים של פארקים וגנים המצויים במרחק הליכה או נסיעה קצרה. בנוסף לכך, כמו שציינתי, הקו הסגול והקו הצהוב של הרכבת הקלה מתוכננים לעבור באזור. השכונה מתאפיינת ברמת מחירים נוחה ביחס למרכז וצפון העיר, מה שמושך אליה זוגות צעירים ומשקיעים שמבינים את פוטנציאל ההשבחה העתידית של ערך הנכסים, ולראיה המחירים בשכונה כבר נמצאים במגמת עלייה".

רמת שקמה, רמת גן
שכונת רמת שקמה ממוקמת בחלקה הדרומי של העיר רמת גן. בסמוך לשכונה ניתן למצוא את הספארי, הפארק הלאומי, פארק המכביה ופארק אריאל שרון. היא שוכנת דרומית לשכונת רמת חן היוקרתית ברמת גן המתאפיינת ברובה בווילות ובצמודי קרקע. השכונה מתפרסת על שטח של כ-460 דונם ומתגוררים בה כ-7,200 תושבים. היא כוללת שבעה גני ילדים, שני בתי ספר יסודיים, תיכון אחד ומועדון גימלאים. רוב הבניינים בשכונה נמוכים וכוללים בעיקר שיכונים עם ארבע או שמונה כניסות בגובה שתי קומות וכן בנייני שיכון טוריים בני 3-4 קומות. בשנים האחרונות נבנו מגדלים לצד הפארק הלאומי.
פוטנציאל ההתחדשות העירונית בשכונת רמת שקמה גבוה. נכון להיום ישנם מספר פרויקטי התחדשות עירונית בשכונה. כניסת יזמים לחידוש השכונה בשנים האחרונות הביאה לקפיצה במחירי הדירות יד שנייה.

פרויקט THE LAKE ברמת גן של צמח המרמן וסרוגו // הדמיה: 3division
פרויקט THE LAKE ברמת גן של צמח המרמן וסרוגו // הדמיה: 3division

לדברי סופי סרוגו יוכלמן, מנכ"לית משותפת בחברת סרוגו הבונה ומשווקת יחד עם חברת צמח המרמן את פרויקט THE LAKE על הפארק הלאומי רמת גן, "מעבר לפוטנציאל הנובע מכך ששכונת רמת שקמה עוברת תהליך התחדשות, יש גם את הקרבה המיידית לפארק הלאומי, שכן ידוע שנוף לפארק מעלה בעשרות אחוזים את מחירי הדירות. הריאות הירוקות בערים הגדולות מהוות אבן שואבת למגורים ולפיתוח האזור כולו. מיקום זה מבטיח את פוטנציאל ההשבחה של דירות אלו, שיהיה גבוה יותר מאשר דירות  באזורים אחרים, ולראייה, בנייני מגורים בלב ערים מרכזיות בכל העולם הצמודים לפארקים, כגון הסנטרל פארק בניו יורק והייד פארק בלונדון, הינם ברף המחיר הגבוה ביותר שיש".

פרויקט אדרת בניר צבי של קבוצת רם אדרת, הדמיה BLK ARCHITECTS
פרויקט אדרת בניר צבי של קבוצת רם אדרת, הדמיה BLK ARCHITECTS

ניר צבי, לוד
בשנים הקרובות עתידה לוד להוסיף קרוב ל-20,000 יחידות דיור, להכפיל כמעט את אוכלוסייתה ולהפוך לאחת הערים הגדולות והמבוקשות בישראל למגורים. אחת השכונות החדשות שנבנות בעיר כחלק מהסכם הפיתוח האסטרטגי של עיריית לוד וממשלת ישראל, היא שכונת ניר צבי במערב העיר בסמוך לבאר יעקב, המהווה רובע מגורים ענק שבו יוקמו 11,300 יחידות דיור חדשות, שיקודמו במסלול מזורז בותמ"ל. התוכנית משתרעת על פני שטח של כ-1,600 דונם משני עבריו של כביש 200 המתוכנן, וכוללת תמהיל מגורים מגוון וכן מבני ציבור לאוכלוסיית האזור, לצד מבנים העונים על צרכים משלימים של העיר, כיכרות עירוניות ובהן שטחי מסחר תעסוקה ומגורים, שטחים פתוחים והרחבת תחנת הרכבת הקיימת. ייבנו גם מוקדי תעסוקה חדשים ושטחי ציבור, חינוך וקהילה.
קבוצת רם אדרת זכתה במכרז של רמ"י ומשרד הבינוי והשיכון להקמת 400 יח"ד בבנייה רוויה בשני מגרשים בשכונת ניר צבי בלוד. 

טלי שרון // צילום: מיכל בנדק
טלי שרון // צילום: מיכל בנדק

לדברי טלי שרון, סמנכ"לית השיווק והמכירות בקבוצת רם אדרת, "לוד משנה את תדמיתה והופכת לעיר תומכת קריירה ומטפחת ילדים, ולכן היא עתידה להציע פתרונות לבעיית הזמינות של ההורים. שכונת ניר צבי תתפקד כשכונה אוטונומית מושלמת למשפחות. בניגוד למגה שכונות המוקמות במעגל השני והשלישי מגוש דן, הרי שכאן התב"ע בשכונה מגדירה בנייה מעורבת שימושים עם קומת מסחר בקרקע, בדומה לתב"עות המאושרות בתל אביב. הבנייה לא תהיה של מגדלים, אלא של בניינים בני 10-9 קומות לכל היותר. השכונה תכלול מוסדות קהילתיים כמו חינוך, מסחר ופנאי שיוקמו לצד שטחי המגורים. כמו כן, השכונה תתאפיין בנגישות תחבורתית גבוהה למרכז הארץ עם קירבה לתחנת הרכבת גני אביב". 

נווה דורון, רמלה
שכונת נווה דורון ברמלה ממוקמת בחלק המערבי של העיר, בחיבור לשכונות גני דן ורמת דן ובסמוך למועצה המקומית באר יעקב. השכונה חדשה ובשלבי פיתוח ובנייה, והיא מתאפיינת בעיקר בבנייה רוויה של מגדלי מגורים בני 15-25 קומות, כאשר חלק מהבניינים כוללים שימוש מעורב של מסחר ומשרדים. בשכונה מתוכננים גם מבני ציבור ושטחים ירוקים לגני משחקים ופנאי. נווה דורון מתאפיינת גם בנגישות תחבורתית גבוהה – כביש חדש מס' 200 שנפתח לתנועה המחבר את השכונה ממערב לכביש 431 ובעתיד אמור להתחבר בסופו לכביש 44 מצפון.

חיים קראדי // טל משולמי
חיים קראדי // טל משולמי

חברת פרשקובסקי בונה בשכונת נווה דורון פרויקט מגורים הכולל 24 בניינים בני 6-28 קומות עם כ-1,800 יח"ד.
חיים קראדי, מנכ"ל פרשקובסקי, מציין כי "מדובר בשכונה חדשה עם גישה נוחה לכבישים ראשיים, המושכת אליה אוכלוסיה צעירה בפרויקטים של מחיר למשתכן וכן של משפחות משפרי דיור צעירות בשוק החופשי – הפיתוח של השכונה, כמו גם הקרבה לבאר יעקב, יביאו להערכתי לעליית מחירי דירות בשכונה בשנים הקרובות – דבר המהווה פוטנציאל השקעה גבוה".

נתיבות
אחת הערים הפריפריאליות שעלו לתודעה של המשקיעים הודות לפוטנציאל תשובה גבוהה היא העיר נתיבות.
לדברי שמאי המקרקעין ישראל יעקב, "נתיבות היא ללא ספק יעד השקעה מאוד מעניין שמומלץ לשים אליו לב. מבחינת היצע, בשנים האחרונות העיר מדורגת בעשירייה הראשונה בכמות התחלות הבנייה שזינקו ביותר מ-60% בשנה החולפת, ומבחינת הביקוש השכונות החדשות מושכות אוכלוסיה צעירה שמחפשת קהילתיות ואיכות חיים". 

ישראל יעקב // יחצ
ישראל יעקב // יחצ

בנתיבות נבנות השכונות  החדשות נווה שרון ורמות יורם: נווה שרון תכלול כ-2,600 יח"ד ועוד מאות צמודי קרקע, שטחים ציבוריים, שטחי מסחר ותעסוקה; ושכונת רמות יורם תכלול בסיום הבנייה 4,547 יחידות דיור חדשות ועוד 619 יחידות דיור צמודות קרקע על פני 1,740 דונם. בשכונה יוקם גם מרכז מסחרי גדול וכן מרכז תחבורה מרכזי שישמש את כלל התושבים ותושבי האזור. בנוסף העירייה משקיעה מיליוני שקלים בשדרוג והקמת פארק ענק באזור נחל בוהו שצפוי להיות הריאה הירוקה העירונית אולי הכי גדולה באזור. גם התשתיות התחבורתיות באזור שופרו ובייחוד הקמת תחנת רכבת שבעצם מחברת את נתיבות למרכז הארץ ולאזורי התעסוקה באזור אשדוד-אשקלון וכמובן גוש דן.
נתיבות היא גם אחת הערים היחידות בפריפריה שקרובה יחסית לאזורי הביקוש, ושניתן עדיין למצוא בהן דירות במיליון שקל ואף פחות מכך. המחיר הממוצע של דירת 4 חדרים חדשה הוא 1-1.1 מיליון שקל ובאזורים הוותיקים המחירים אף נמוכים יותר. לשם השוואה לפני כעשור דירה חדשה בנתיבות עלתה כ-600 אלף שקל.
קבוצת רמי צרפתי מאכלסת בימים אלו את השלב הראשון בפרויקט בשכונת נווה שרון ותחל לשווק בקרוב פרויקט חדש בשכונה החדשה רמות יורם.

רמי צרפתי מנכל ובעלים של קבוצת רמי צרפתי // צילום: שרית צרפתי
רמי צרפתי מנכל ובעלים של קבוצת רמי צרפתי // צילום: שרית צרפתי

לדברי רמי צרפתי, מנכ"ל ובעלים של קבוצת רמי צרפתי, "נתיבות עדיין מציעה דירות במחירים נוחים. כלל אצבע בשכונות חדשות גדולות הוא שככל שהפיתוח בהן מתקדם – כך עולים בהן המחירים, וגם המשקיעים יודעים זאת. הם מבינים שהמחירים פה בעת הזו, לצד יתרונות כדוגמת נגישות, יהפכו את העיר לאלטרנטיבה מצוינת לאנשים שעובדים במרכז הארץ והביקושים לדירות בה יגדלו".

פרויקט צרפתי בפארק של חברת צרפתי שמעון בבאר שבע // הדמיה ויו פוינט
פרויקט צרפתי בפארק של חברת צרפתי שמעון בבאר שבע // הדמיה ויו פוינט

רחבי העיר באר שבע
העיר באר שבע היא אחת מהערים הפופולריות בישראל בקרב משקיעי הנדל"ן בשנים האחרונות, והיא צפויה להמשיך להיות גם בשנים הקרובות הודות להמשך פיתוח ובניית תשתיות חדשות שיקרבו אותה למרכז הארץ. מחירי הדירות בעיר זינקו בעשרות אחוזים בעשור האחרון והעיר ממוקמת בין הערים המובילות בארץ בכמות התחלות הבנייה בשנים האחרונות.
אחת השכונות החדשות שנבנות בבאר שבע היא שכונת הפארק, הנבנית בגבולה הדרומי של העיר כשבליבה פארק נחל באר שבע המשתרע על שטח של כ-5,300 דונם ובתוכו אגם מלאכותי של כ-90 דונם שכבר הוקם. השכונה תכלול בסיומה כ-5,000 יחידות דיור, ותכלול את כל השירותים הנדרשים לחיי היומיום – קריית חינוך מהגן עד י"ב, מרכזים מסחריים, מרכז קהילתי, מרכז לגיל הרך, בתי כנסת ומעונות, וכן שירותים עירוניים ופעילויות פנאי ונופש לכל הגילאים. התכנון שלה הוא תכנון אורבני מתקדם הכולל רצף של שטחים ציבוריים פתוחים שמבטיחים תנועה נעימה ובטוחה של הולכי הרגל, היא קרובה לצירי תנועה ראשיים ולנתיבי תחבורה ציבורית ולקו רכבת קלה עתידי.
חברת צרפתי שמעון מקימה את פרויקט "צרפתי בפארק" בשכונת פארק הנחל בבאר שבע, שיכלול כ-700 יח"ד בתמהיל מגוון. 

אבי צרפתי // יחצ

לדברי אבי צרפתי, מנכ"ל משותף בקבוצת צרפתי שמעון, "שכונת הפארק מבוקשת מאוד הן בקרב משפחות צעירות מב"ש והסביבה והן בקרב משקיעי הנדל"ן, הודות להיותה אחת מהשכונות הבטוחות בארץ זאת בשל שילוב מרכיבים שיושמו בשלב התכנון ומייצרים איכות חיים לתושבים, הצמידות לפארק רחב ידיים ובו אגם, תשתית חכמה לבטיחות התושבים: תאורת רחוב, גינות ציבוריות מטופחות ומתקני ספורט, מצלמות רחוב ופעילות שיטור קהילתי. מרבית התשתיות בה כבר הוקמו בניגוד למקובל. כל אלה מהווים גורם לתשואה גבוהה מהשכרה עבור המשקיעים. מחירי הדירות בשכונה זינקו בכ-15% ב-3 השנים האחרונות ואנו צופים כי המגמה תימשך בשנים הבאות לצד התקדמות הפיתוח".

שמוליק כהן // צילום: רז רוגובסקי
שמוליק כהן // צילום: רז רוגובסקי

שמאי המקרקעין שמוליק כהן מחברת SK שמאות, המתמחה בליווי ופיקוח פיננסי של פרויקטים, אומר כי: "אחת הערים האטרקטיביות כיום להשקעה היא באר שבע. באר שבע נמצאת בתנופת פיתוח בשנים האחרונות, כאשר מוקמות בה שכונות חדשות, לצד התחדשות שכונות ותיקות, פיתוח של מקורות תעסוקה מתקדמים ומגוונים בראשם פארק ההייטק ברובע החדשנות. כמו כן הוקמו בעיר פארקים, מוסדות חינוך מתקדמים, עוגני תרבות בילוי ופנאי ועוד. 

לאחרונה פורסמו שני מכרזים מעניינים בעיר, הראשון מכרז לבניית 1525 דירות בשכונה פסגת רמות שתכלול סה"כ כ- 3700 יחידות דיור. השכונה ממוקמת בצפון העיר, מרחק קצר מפארק ההייטק של באר שבע, אוניברסיטת בן גוריון והמרכז הרפואי סורוקה.

המכרז השני הוא מכרז לבניית מאות צמודי קרקע בצפון העיר , מכרז שמשמעותו יצירת היצע גדול נוסף של צמודי קרקע בעיר לטובת משפרי דיור מתוך העיר ולמשיכת אוכלוסייה חזקה מחוץ לעיר בשורה נוספת יש בתחום ההתחדשות העירונית, העירייה הודיעה לאחרונה כי תיתן פטור מהיטל השבחה בכל מתחמי הפינוי בינוי בשכונות הוותיקות, מדובר במהלך שימשוך יזמים לקידום התחדשות עירונית וישפר את הכדאיות הכלכלית.
"חברות כמו שיכון ובינוי, אלקטרה, בסר, אפריקה ישראל, דימרי , אביסרור וראדקו כבר מעורבות בפרויקטים של פינוי ובינוי בעיר והצפי הוא שהתקדמות הפרויקטים תמשוך יזמים ומשקיעים נוספים לשכונות הותיקות, כמי שמלווה כמה מאותם יזמים  בפרויקטי ההתחדשות ומהבדיקות הראשוניות שעשינו , קיימת כדאיות כלכלית להתחדשות עירונית בעיר וגם הבנקים וגופי המימון הגדולים מבקשים להיכנס לפרויקטים".

פרויקט קיימא מתחם הכלנית של קבוצת יובלים // הדמיה. יחצ
פרויקט קיימא מתחם הכלנית של קבוצת יובלים // הדמיה. יחצ

צפון אור יהודה
"אור יהודה היא פנינה אמיתית עם השקעות חסרות תקדים בחינוך ופיתוח העיר, אנשים מתחילים להבין את מלוא הערך והפוטנציאל שלה ואנו רואים את הקהל שמגיע למשרד המכירות, פרויקט KAI-MA השאפתני והמרשים הוא גם פרויקט ההתחדשות העירונית (פינוי- בינוי) הראשון בעיר. משקיעים פה הרבה מאוד בהקמת שכונות חדשות, אזורי תעשייה חדשים, מקצים תקציבים לחינוך, ואנחנו רואים יותר ויותר אנשים איכותיים מאוד שמתחילים להבין את היתרונות של העיר ושמים אותה על מפת הבחירה שלהם. זאת עיר שכיום מונה 36 אלף תושבים, ואני צופה שתוך עשור יהיו בה קרוב ל-80 אלף תושבים", אומר ערן אדרי, מנהל פרויקט KAI-MA של קבוצת יובלים באור יהודה. 

ערן אדרי, מנהל פרויקט קיימא // יחצ
ערן אדרי, מנהל פרויקט קיימא // יחצ

מחירי הדירות בפרויקט כיום נעים כיום עבור דירות 5.5-6 חדרים במחיר החל מ-2.81 מיליון שקל. המחירים בפרויקטים סמוכים מצביעים על כך שמחירי הדירות יחצו במהירות את רף ה-3 מיליון שקל עבור דירות אלו. "די לראות את המחירים שיזמים שילמו בשנתיים האחרונות עבור קרקעות  בעיר ובסביבה הקרובה כדי להבין את מחירי הדירות בעתיד המאוד קרוב. פרויקט KAI-MA מושך אליו משקיעים ומשפחות שבוחרות לגור בבקעת אונו ובאור יהודה בפרט, בה המחיר למ"ר הכי אטרקטיבי בכל בקעת אונו, רבים מהם מגיעים מערים סמוכות , אשר לא יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירות בערים אלו ועדיין רוצים להישאר קרוב למשפחה", מסכם אדרי.

נווה גנים, קריית מוצקין
"הביקושים לפרויקט בשכונת נווה גנים היוקרתית  רק ילכו ויתגברו בעקבות הקרבה לצירי תנועה מרכזיים ואזורי מסחר ותעסוקה מבוקשים ביניהם הקריון, רפא"ל ועוד, דבר המעניק איכות חיים, פחות זמן בכבישים ועמידה בפקקים, כך שחוסכים זמן רב ותורמים לאיכות הסביבה. הפרויקט ממוקם על עתודת הקרקע האחרונה בשכונה, לה חיכו הדיירים שנים ארוכות, אומרת סיוון היללי, סמנכ"לית השיווק של חברת קרדן נדל"ן. 

סיוון היללי סמנכלית שיווק ומכירות קרדן נדל"ן // יחצ
סיוון היללי סמנכלית שיווק ומכירות קרדן נדל"ן // יחצ

קרדן נדל"ן מקימה  צמד בנייני יוקרה על עתודת הקרקע האחרונה בשכונת נווה גנים עם נוף מרהיב, בסטנדרט גבוה, פיתוח סביבתי המשתלב בנוף, חניון פרטי מועדון דיירים ודירות מעוצבות הכוללות מרפסת גדולה. תמהיל הדירות המגוון הכולל 3,4,5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים מפוארים בני 6 חדרים. לאחרונה, החלה החברה בבניית ושיווק הדירות. בזכות מיקומם המרכזי  של שני המגדלים, ייהנו הדיירים מיציאה מהירה לכביש 4 ולכביש עוקף קריות, וכן יהנו מקרבה לחי פארק, להיכל התיאטרון, לקריון ולכל מתחמי הבילוי, הפנאי והעסקים של הקריות.  את הפרויקט מקימה חברת אל-הר. 

הדמיה: ויופוינט
הדמיה: ויופוינט

רובע המייסדים, הוד השרון
פרויקט "המייסדים" בהוד השרון ממוקם ברובע המייסדים – קומפלקס מגורים יוקרתי שכולל בנייני מגורים נמוכי קומה, הנמצא בחטיבת קרקע גדולה באזור היוקרתי של העיר, בין הרחובות המייסדים, המדרגות, נחל ירקון והדסים. השטח כולו מתפרש על פני כ-50 דונם, עליו ייבנו 18 בנייני בוטיק, בני 3 ו-4 קומות ובסך הכל 279 יחידות דיור בנות 4-6 חדרים, הנטועים ומשתלבים בתוך פארק שופע ירוק. לאחרונה התקבל היתר בניה לפרויקט והשיווק יחל במהלך חודש מאי השנה. 

מתחם מייסדים קבוצת גבאי // הדמיה: איוולב מדיה
מתחם מייסדים קבוצת גבאי // הדמיה: איוולב מדיה

רועי פפר, מנהל מכירות בקבוצת גבאי: "הפרויקט שכולל בנייני בוטיק נמוכים,  ישמור על הצביון הכפרי של האזור ויאפשר קו נוף ישיר לטבע. במסגרת הפרויקט, קבוצת גבאי תשקיע באופן ניכר בפיתוח הסביבתי אשר מהותו יהיה מגורים בלב הטבע הפסטורלי אשר יקיף את הבניינים, ללא כבישים שיחצו את המתחם. במתחם יוקם פארק עם עצים ומשטחים ירוקים, שבילי אופניים, פינות ישיבה , מתקני כושר, אזור משחקים ועוד. הפרויקט נמצא במקום אסטרטגי אשר ביוזמת וקידום העיריה יתחבר לפארק הוד השרון ובו האגם האקולוגי".

פרויקט סלבדור ביפו. קבוצת גבסו // הדמיה: רבין אדריכלים
פרויקט סלבדור ביפו. קבוצת גבסו // הדמיה: רבין אדריכלים

רצועת רחוב יפת, יפו
בימים אלו מתקדם פרויקט התחדשות עירונית (תמ"א 38/2 – הריסה ובניה מחדש) ברחוב מעפילי סלבדור 7,9,11 ברצועת רחוב יפת ביפו, במקומם של 3 מבנים ישנים בני 3-4 קומות שיהרסו ובהם סה"כ 20 יח"ד ייבנו 3 מבנים חדשים בני 22 קומות כל אחד, ובסך הכל 66 יח"ד בשטח המגרש המשתרע על פני 1,820 מ"ר. תמהיל הדירות בפרויקט יכלול דירות גן, דירות 3,4,5 חדרים ופנטהאוזים, חניה תת קרקעית. אדריכל הפרויקט- רבין אדריכלים. היתר צפוי להתקבל בעוד מספר חודשים. 

חיים גבסו // יחצ
חיים גבסו // יחצ

חיים גבסו, מבעלי קבוצת גבסו: "תמהיל הדירות המגוון וכן המיקום האסטרטגי בלב יפו ובסמיכות לרכבת הקלה שתחל לפעול בקרוב אטרקטיביים עבור משפחות צעירות ומשקיעים. מחירי הדיור וכמובן מחירי השכירות באזור צפויים להמשיך ולטפס והופכים את ההשקעה בפרויקט לאטרקטיבית".

אבי ג'ינג'יחשוילי, מנהל פיתוח עסקי בקבוצת אלמוגמזהה את שכונת עיר היין באשקלון ואת שכונת רמת הנשיא בבת ים כיעדים שעתידים להשתלם למשקיעים:

שכונת עיר היין, אשקלון
מחירי הדיור המאמירים בשנים האחרונות בערים אשדוד וגן יבנה הובילה למעבר של זוגות צעירים ומשפרי דיור לעיר אשקלון אשר נהנית כיום מתנופת בניה ופיתוח הודות להסכם הגג שנחתם. מבין השכונות החדשות הנבנות בעיר, שכונת עיר היין נהנית מיתרונות גבוהים: נגישות תחבורתית מצוינת הודות לגישה המהירה לכביש 4 ולתחנת הרכבת הסמוכה, פארקים ירוקים רחבי ידיים, עשרות מוסדות חינוך חדשים ופארק ההיי-טק הגדול בישראל (TERA PARK) שבנייתו החלה ממש בימים אלה וממוקם בסמוך שכונה, אשר יציע אלפי מקומות עבודה חדשים.
מחירי הדיור בשכונה עלו בחדות בשנים האחרונות ואף עתידים להמשיך ולעלות ככל שהבניה והפיתוח יתקדמו, ולכן אפשר לומר כי זוהי תקופה טובה לרכישת דירה בשכונה לפני שהמחירים יגיעו לשיא.

שכונת רמת הנשיא, בת ים
בת ים עברה בשנים האחרונות מיתוג מחדש ונהנית כיום מתנופת בנייה ופיתוח בשכונות החדשות לצד תהליך מואץ של התחדשות עירונית בשכונות הוותיקות אשר ישנו את פניה של העיר. שכונת רמת הנשיא הממוקמת בדרום-מזרח העיר מעניקה יתרונות ייחודיים שהופכים אותה לאחת השכונות המבוקשות בעיר: קרבה למרכזי פנאי ובילוי ומוסדות חינוך ותרבות, נגישות לעורקי תנועה ראשיים ולתחבורה ציבורית ענפה הכוללת שתי תחנות רכבת ישראל, שלוש תחנות רכבת קלה של הקו האדום שצפוי לפעול בסוף השנה וקו מטרו 3M שעתיד לעבור בשכונה, וכן קרבה יחסית לים.
מחירי הדירות בבת ים עלו בחדות בשנים האחרונות, אך היא עדיין מציעה מחירים שפויים ביחס לערי החוף הסמוכות ולא בכדי הפכה לאחת מהערים המבוקשות על ידי משפרי דיור ומשקיעים מכל גוש דן. תנופת הבניה והפיתוח הצפויים בשכונת רמת הנשיא בשנים הקרובות, יחד עם הפעלת הקו האדום של הרכבת הקלה, טומנים בחובם פוטנציאל לעליית מחירים ניכרת בשנים הקרובות, ולכן אפשר לומר כי זוהי תקופה טובה לרכישת דירה בשכונה לפני שהמחירים יגיעו לשיא.

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות