banner
חיים ברוידא // צילום: רז רוגובסקי
חיים ברוידא // צילום: רז רוגובסקי

ראש עיריית רעננה: "נחוש לפתח את קריית אתגרים בעירוב שימושים ולהחזיר את הצעירים"

תנופת המגורים והמסחר ברעננה עולה מדרגה, לאחר שבשנתיים האחרונות הוכפלו שטחי המסחר בעיר, מצהיר כעת חיים ברוידא, ראש העיר, כי יפעל לשלב מגורים בקריית אתגרים ויפעל להסרת חסמים. ינוב, חברת נדל"ן מובילה המעתיקה את משרדיה לעיר: "העובדה שבחרנו לפעול במתחם מעידה יותר מכל אל האמון שיש לנו בעיר רעננה ובאזור התעשייה החדש"

היום אולי כבר קשה לזכור, אך עד לא מכבר העיר רעננה לא היתה מזוהה עם ענפי המסחר וההיי-טק. אלא שבשנים האחרונות, ובעיקר מאז נכנס ראש העיר הנוכחי חיים ברוידא לתפקידו, תחום זה חווה זינוק מטאורי. בתוך פחות משנתיים גדלו שטחי המסחר, ההיי-טק והמלאכה בעיר בכ-50%, וחסמים שתקעו פרויקטים משמעותיים רבים – הוסרו.

כך למשל, ניתנו היתרי בנייה לפרויקט "אינפיניטי" – מגדל בן 30 קומות בצומת רעננה מרכז, לפרויקט של קונצרן אמדוקס בצפון אזור התעשייה וכן לחברת שופרסל וגב-ים, הבונות גם הן באזור התעשייה, הידוע גם בשמו "קרית אתגרים". 

ראש העיר, חיים ברודיא: "ניצור עירוב שימושים בקרית אתגרים"
בדרך זו ובתוספת של עוד מיזמי בנייה לתעשייה והיי-טק שצפויים לקום בשנים הקרובות, נוספו לרעננה בתוך פחות משנתיים עוד כ-400 אלף מ"ר של היי-טק, מסחר ומלאכה, אשר צפויים להתאכלס בתוך שנה וחצי ולהזרים הון רב לקופת העירייה. בנוסף, העירייה מקדמת כיום תוכניות לתוספת זכויות בנייה בקניון רננים, הפועל במרכזו של אזור התעשייה, לרבות הוספת קומות לפעילות מסחר, תעסוקה, פנאי ומשרדים.

מודל עירוב השימושים המיושם בקרית אתגרים, כמו גם הגדלת היצע הדירות הקטנות עבור הזוגות הצעירים וביסוס מעמדה של רעננה כבירת המסחר וההיי-טק של אזור השרון, היו בין הבטחותיו העיקריות של ראש העיר, חיים ברוידא עוד כשרץ לתפקיד ראשות העירייה: "עוד טרם כניסתי לתפקיד זיהיתי כי צעירי העיר נוטשים את רעננה בגלל מחירי הדיור הגבוהים בה", אומר ברוידא ל"מגדילים", "אני נחוש למצוא פתרונות שישאירו את הצעירים בעיר ופועל על מנת ליצור עירוב שימושים בקרית אתגרים, מקום בו שוכנות חברות היי-טק וביוטכנולוגיה רבות, כך שהצעירים יוכלו גם לעבוד, גם לגור במחירים מוזלים וגם לבלות באותו מתחם, כשהכל נגיש וקרוב אליהם". 

בעירייה מציינים עוד כי תפעל לתמרץ את העסקים הקטנים שירצו לפתוח עסק במתחם, ותפעל להסיר חסמים בירוקרטיים, במטרה לעודד עסקים ומקומות בילוי להגיע למקום. מגמה זו גם צפויה לסייע בתחום התחבורה ולמעשה תיתן מענה לבעיה הקשה של תחבורה ופקקים ותחסוך בזבוז זמן בהגעה למקום העבודה וממנו, ותסייע לניצול זמן מקסימלי של התושבים במקסימום נוחות. 

ברוידא מוסיף כי: "המטרה שלי היא שהצעירים יכולים במרחק של דקות ללכת לעבודה, לקנות בסופר, לחטוף משהו לאכול ולשבת עם חברים לבירה. אין סיבה להחזיק רכב ולבזבז שעות בדרכים במקום לפנות יותר זמן לפנאי ובילוי. אנו רוצים להציע שפע של אפשרויות, והכל במיקום קרוב ונגיש". 

"אזור התעשייה עתיד לשנות את מפת המסחר והתעסוקה באזור כולו"
אזור התעשייה קריית אתגרים, המרוויח המרכזי ממדיניות העירייה המתוארת, נהנה כבר כיום ממעמדו החדש כאחד ממתחמי המסחר והתעסוקה המבוקשים במעגל הערים שמחוץ לגוש דן. עדות נוספת להתחזקותו, מלבד היקפי הפיתוח והבנייה שהוא עובר בשנים האחרונות, היא בחירתן של החברות הגדולות להתמקם ולבסס בו את פעילותן.

הדמיית בניין ינוב החדש בקריית אתגרים // א.סטודיו
הדמיית בניין ינוב החדש בקריית אתגרים // א.סטודיו

אחת הבולטות שבהן היא חברת ינוב בניה ופיתוח הוותיקה והמוכרת, שפועלת באזור השרון למעלה מ-30 שנה ובנתה למעלה מ-3000 יחידות דיור ברעננה, כפ"ס והוד השרון, אשר בימים אלה "עוברת דירה" למתחם החדש, זאת לאחר 35 שנות פעילות בכפר סבא, השכנה ממזרח. החברה תעתיק את פעילותה לבניין בן שש קומות שבנתה במקום, הכולל שטח מסחרי של כ-600 מ"ר בקומת הקרקע, המיועד למכירה. לדברי החברה, המשרדים נמכרו לבעלי מקצועות חופשיים ומשקיעים.

שגיא לנצ'נר, הבעלים של ינוב בניה ופיתוח, התייחס למעבר ואמר כי: "כחברה שבנתה בניינים רבים בעיר – ובהם המתחם החדש ברחוב ז'בוטינסקי, שבעת הפינוי נערכה בו תערוכת גרפיטי, בשיתוף מרכז האומנות בעיר ובמעמד ראש העיר – אנו גאים להיות חלק מאזור התעשייה המתפתח של העיר, שעתיד לשנות את מפת המסחר והתעסוקה באזור. העובדה שבחרנו לפעול במתחם מעידה יותר מכל על האמון שיש לנו בעיר רעננה בכלל ובאזור התעשייה החדש בפרט.

שגיא לנצ'נר, מנכל ובעלים ינוב // יח"צ
שגיא לנצ'נר, מנכל ובעלים ינוב // יח"צ

"אין לי ספק כי מה שתרם, בין היתר, לביקוש הגבוה למתחם ולאזור התעשיה הוא נגישותו הגבוהה לצירי התנועה הראשיים של האזור, בהם כביש 531 וכביש 4, המאפשרים נוחות גישה מקסימלית לכל תושבי האזור ומחוצה לו. אני בטוח כי משרדינו החדשים יאפשרו לנו להמשיך ולהרחיב את הפעילות היזמית הענפה של החברה".

בידקו מי הם הטובים ביותר בהתחדשות העירונית בישראל

קורס מבוא להתחדשות עירונית – לפרטים ליחצו כאן

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף
תגיות:

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות