banner
פרויקט NOY במייסדים בהוד השרון של חברת אלטנוילנד // הדמיה: 3Ddesign
פרויקט NOY במייסדים בהוד השרון של חברת אלטנוילנד // הדמיה: 3Ddesign

עסקאות יוקרה ממשיכות להסגר, למרות הפסימיות בשוק

איפה שילמו 8 מיליון שקל? יש מי שממשיך לרכוש דירות יוקרה למרות מגמות הירידה // סקירה מיוחדת

אגף הכלכלנית הראשית במשרד האוצר פרסם לאחרונה סקירה מיוחדת על שוק היוקרה בישראל, ממנה עולה כי בשנת 2022 היתה ירידה של 31% בכמות עסקאות היוקרה ביחס ל-2021, כשבת"א בירת מגדלי היוקרה, הירידה היתה אף חדה יותר ועמדה על 48%. הסקירה הצביעה על תלות גבוהה של השוק בענף ההיי-טק, שריכז כשליש מהרכישות בת"א ב-2022. אבל למרות הירידה עדיין יש עסקאות שנסגרות. בכתבה זו נסקור את עסקאות היוקרה ברחבי ישראל שנסגרו במחיר של מעל 7 מיליון שקל.

הוד השרון  8.3 מיליון שקל
בפרויקט "NOY במייסדים", שבונה קבוצת אלטנוילנד בשכונת רמת הדר בהוד השרון, נמכר בית דו משפחתי בשטח בנוי של 254 מ"ר, המשתרע על פני 3 מפלסים, ונבנה על מגרש בשטח של כ- 250 מ"ר, במחיר של 8.3 מיליון ₪. הבית נמכר למשפרי דיור מתוך השכונה.

פרויקט "NOY במייסדים" כולל 14 קוטג'ים דו משפחתיים, הנבנים על פני שטח של כרבע דונם כל אחד. חלק מהקוטג'ים יהיו בשטח בנוי של 254 מ"ר ב-3 מפלסים, וחלק בשטח בנוי של 284 מ"ר ב-4 מפלסים. הקוטג'ים יהיו מעוצבים ומתכוננים בקפידה ויכללו מפרט עשיר ויוקרתי. על התכנון אחראי משרד רדמארק אדריכלים. הפרויקט נמצא לאחר החלטת ועדה ולקראת היתר בנייה והאכלוס צפוי לקרות בעוד כשנתיים.

פרויקט סביון וויו בירושלים בשיווק דרא // הדמיה: 3D
פרויקט סביון וויו בירושלים בשיווק דרא // הדמיה: 3D

ירושלים 7.55 מיליון שקל
שוק הנדל"ן הירושלמי לוהט, ועסקאות אחרונות שנסגרו בו מזכירות את רמות המחירים של דירות היוקרה בתל אביב. חברת השיווק דרא מדווחת כי בפרויקט סביון וויו במרכז העיר ירושלים בפינת הרחובות ראול ולנברג, יפו והנביאים, נמכרה דירת מיני פנטהאוז בת 3 חדרים בקומה ה-27 והאחרונה, בשטח 102 מ"ר ומרפסת בשטח 24 מ"ר עם כיוון אוויר אחד בדירה, 2 חניות ומחסן. מחיר העסקה – 7.550 מיליון שקל, המגלם מחיר של 74 אלף שקל למ"ר פלדלת. הרוכש הוא תושב חוץ מארה"ב ובפרויקט בכלל כ-45% מהרוכשים הם תושבי חוץ, רובם אמריקאים.

הפרויקט ממוקם במרכז העיר ירושלים, אזור מתפתח מאוד שהתרומם מחדש בשנים האחרונות באופן משמעותי, בסביבת רחוב יפו שבו עוברת הרכבת הקלה שהפכה אותו למעין מדרחוב ללא תנועת רכבים. המיקום נמצא במרחק הליכה לעיר העתיקה ולכותל, לשוק מחנה יהודה, ולבית הכנסת הגדול. מדובר ממש בסנטר של העיר שמתמצב כאזור יוקרתי מאוד, נבנים בו כיום מספר מגדלי יוקרה, ומחיר העסקה משקף את המיצוב החדש. דרור אוהב ציון מנכל דרא מסביר כי: "ברכישה הזו, כמו בעסקאות רבות אחרות בירושלים, היה מעורב המון רגש מצד הרוכשים, שהיו מעוניינים לרכוש נכס בעיר הבירה והיו מוכנים לשלם את המחיר הגבוה. מה שסייע לסגירה היה המיקום האידאלי והנוף המרהיב לכל העיר". 

תל אביב 8 מיליון שקל
בפרויקט "פילהרמונית" של קבוצת יוסי אברהמי בשכונת כוכב הצפון בתל אביב נמכרה דירת גן בת 3 חדרים, בשטח של 148 מ"ר, המחולקת לקומת כניסה בשטח של 92 מ"ר וקומת מרתף בשטח של 56 מ"ר, ועם גינה בשטח 100 מ"ר, לזוג עולים חדשים ממצרפת, תמורת 8 מיליון ₪. הדירה נמכרה עם חניה פרטית.

פרויקט פילהרמונית הוא פרויקט יוקרה הכולל שני בניינים בני 12 קומות ובהם 113 יחידות דיור. הפרויקט, שהתאכלס בשנה האחרונה, ממוקם במרחק הליכה קצר מפארק הירקון ונמל תל אביב. הדיירים בפרויקט נהנים ממתחם סגור ואקסקלוסיבי, שומר 24/7, מתחם ספא ובריאות הכולל בריכת שחייה, חדר כושר, סאונה, לאונג' מפנק, חניה תת קרקעית מקורה ועוד.

פרויקט לוינשטין בנווה גן של קבוצת לוינשטין // הדמיה: 3D דיוויזן
פרויקט לוינשטין בנווה גן של קבוצת לוינשטין // הדמיה: 3D דיוויזן

רמת השרון 8.5 מיליון שקל
בפרויקט "לוינשטין בנוה גן" של חברת לוינשטין ברמת השרון נמכרה לאחרונה דירת גן בשטח של 127 מ"ר, עם מרתף בשטח של 72 מ"ר וגינה בשטח של 450 מ"ר, במחיר של 8.5 מיליון ₪. הדירה נמכרה ברמת מעטפת למשפרי דיור מרמת השרון.

הפרויקט, שאוכלס לאחרונה, כולל מגדל מגורים בן 16 קומות ו-58 דירות על מגרש בשטח של כ-3.6 דונם. שכונת נווה גן ממוקמת בדרום רמת השרון, בצמידות לה קיים מרכז מסחרי מיקדו סנטר וצפויים בה שני פארקים ציבוריים שיחוברו בשבילים ירוקים לאורך השכונה כולה, וכן קאנטרי קלאב. 

וגם… 11 מיליון שקל לפנטהאוז בהתחדשות עירונית
גם פרויקטיי ההתחדשות העירונית מצליחים לשדר יוקרה. כך נמכרה לאחרונה דירת פנטהאוז בפרויקט בינוי פינוי בינוי "ענב 360", בכפר סבא בסכום של כ-11 מיליון שקל והוא משתרע על פני שתי קומות

הקומה התחתונה הינה בשטח של 220 מטר רבוע וכ- 70 מטר מרפסות והקומה העליונה היא גג פרטי עם עלייה מתוך הבית, בשטח של 200 מ"ר ובריכה בגודל של 40 מ"ר. בנוסף, גובה התקרה יהיה כ-4.5 מטר נטו בחללים המשותפים – סלון, פינת אוכל ומטבח. בבניין יהיו בסה"כ 4 מעליות, הרוכש יקבל 2 חניות תת קרקעיות ומחסן.

תמהיל הדירות כולל דירות 3-5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים . דירות 5 חדרים נמכרות בהחל מ-3.6 מיליון שקל, דירות 4 חדרים בהחל מ-3.2 מיליון שקל ודירות 3 חדרים בהחל מ- 2.4 מיליון שקל. 

*המידע הועבר על ידי החברות

מי יהיו 70 המשפיעים לשנת 2023?

לקבלת עדכונים בוואטספ >>> לחצו כאן

שיתוף

כתבות שיכולות לעניין אותך

נשמח לדבר אתך
נגישות